Clicks613
Libor Halik
3

Bez plynu v lednu 2020 v městech ČR zmrzneme

L: Apoštol Jakub napsal, že: "Mnoho zmůže modlitba spravedlivého opravdová." Čili důvod k modlitbám a k životu v milosti posvěcující, tj. bez smrtelného hříchu!
VK: Česká média zjevně vůbec nevzrušuje vypuknutí plynové krize, kterou před několika dny odstartovalo rozhodnutí Nejvyššího evropského soudu, který na základě podnětu polského plynárenského operátora PGNiG zrušil rozhodnutí Evropské komise z roku 2016, které povolovalo výjimku německému plynovodu OPAL, který je napojený na ruský plynovod Nord Stream 1, aby dodával Německu a České republice plyn v objemu 100% kapacity plynovodu, protože Rusko odmítá plyn do Evropy posílat evropským zákazníkům přes Ukrajinu a v poslední době i přes Polsko, a to po zjištění ruské tajné služby FSB z poloviny roku 2015 a také v poslední době s ohledem na polské námluvy s americkou armádou.
Ruský plyn je krví českého průmyslu. To je třeba opakovat všem, kteří ohrožují dobré vztahy ČR s Ruskou federací.
Ukrajinská vláda zisky z tranzitů ruského plynu přes své území do Evropy používala na nákupy zbraní v USA, které potom Kyjev používal proti vlastnímu obyvatelstvu na východě Ukrajiny. Nařízením prezidenta Vladimira Putina byly veškeré dodávky plynu pro evropské odběratele přesměrovány na Nord Stream 1 a v plynovodech vedoucích na Ukrajinu proudí plyn pouze pro potřeby Ukrajiny jako koncového zákazníky. A Rusko nechce plyn posílat už ani přes Polsko skrze plynovod Jamal, protože Polsko instaluje na svém území americké raketové systémy a americké vojenské základny namířené proti Rusku. Putinova bezpečnostní doktrína říká, že ruský plyn nebude primárně dodáván do zemí, které mají nepřátelské aktivity proti Rusku. A toto hrozí i ČR po nedávných událostech okolo sochy maršála Koněva.
Poláci
zaútočili proti Německu a České republice, chtějí donutit ruského medvěda, aby posílal do Evropy svůj plyn přes polský plynovod Jamal
Ruská společnost Gazprom, která provozuje Nord Stream 1 a plynovod OPAL, získala od Evropské komise v roce 2016 antimonopolní výjimku na dodávky plynu do EU skrze lokální distribuční plynovod OPAL, který navazuje na mořský plynovod Nord Stream 1 na severu Německa. Plynovod OPAL zásobuje plynem celou severní průmyslovou oblast Německa a hlavně, je to hlavní zdroj plynu, kterým je zásobována Česká republika. Polský provozovatel plynovodů na území Polska byl tak vyřazen ze hry a jeho plynovody už neproudí plyn z Běloruska na tranzitu pro Německo.
Tím přišla polská tranzitní firma PGNiG o tranzitní poplatky a podala žalobu u Nejvyššího evropského soudu na Evropskou komisi, aby soud zrušil výjimku pro Gazprom. Soud této žádosti vyhověl [1] a minulou sobotu (L: 14.9.2019) začal OPAL snižovat objem dodávaného plynu po Německu o 50% [2] a na české hranici dojde k výraznému poklesu dodávek plynu, protože snížení kapacity OPALu na 50% nevystačí de facto ani pro německý průmysl, na Českou republiku nic nezbude.
Plynovody v Evropě.

Plynárenské společnosti v ČR jsou zatím v klidu, protože ČR má rezervy plynu na 3 měsíce, ovšem velkou otázkou je, kdy se zprovozní plynovod Nord Stream 2, který by měl být dokončen koncem tohoto roku. Česká republika bude na ruský plynovod Nord Stream 2 připojena úplně novým plynovodem Eugal, který vede paralelně vedle OPALu. Moskva ovšem již o víkendu oznámila, že nebude výpadek OPALu kompenzovat dodávkami přes plynovody na Ukrajině a v Polsku, ale pouze plynovody, které vedou mimo území Ukrajiny a Polska. Čeká se tak na dostavbu plynovodu Nord Stream 2 a pro ruský Gazprom jde v podstatě o skvělou zprávu. Proč? Protože Německo od této chvíle bude mít do konce roku nedostatek plynu. Německo má sice rezervy, ale tato situace de facto znamená, že když Rusko odmítá posílat svůj plyn přes Ukrajinu, potom není jiná možnost, než dostavba Nord Stream 2 a na něj navazujícího plynovodu Eugal.
Nord Stream 2 se buduje paralelně vedle Nord Stream 1, ale stejně tak se paralelně buduje plynovod Eugal vedle původního Opal
Americká administrativa se všemi prostředky snaží zmařit dostavbu Nord Stream 2, který je těsně před dokončením a zbývá dostavět 18% potrubí, optimistická varianta hovoří o prosinci 2019 jako počátku provozu plynovodu, ale vzhledem k nedávným obstrukcím ze strany dánské vlády to bude asi až v prvním kvartálu příštího roku. Dánská vláda na podnět americké vlády otálela s udělením rozhodnutí o povolení výstavby plynovodu ve svých vodách tak dlouho, až se Gazprom a celé konsorcium rozhodlo, že Dánsko obejdou a ropovod povede v mezinárodních vodách, ale bude to za cenu prodloužení výstavby, protože potrubí bude delší a bude obcházet dánské ostrovy. Americký kongres navíc oznámil, že uvaluje sankce na všechny evropské firmy, které se na výstavbě plynovodu podílejí, jenže výstavba dál pokračuje, protože vliv americké moci v Evropě slábne.
Pokud by se však stalo něco neočekávaného a USA by se podařilo na poslední chvíli vyděsit některou z klíčových zemí v Evropě, tak by Nord Stream 2 nemusel být dokončen včas, a v takovém případě by počátkem příštího roku vypukla v celé Evropě plynová krize. Německo spotřebuje z plynovodu OPAL 58% objemu plynu, zbytek proudil do České republiky. Po snížení objemu dodávek plynu o 50% po rozhodnutí Nejvyššího evropského soudu není v OPALu dostatek plynu ani pro Německo, natož pro Českou republiku. Tato krize by způsobila nedostatek plynu v ČR pro průmysl i domácnosti, a tím by se otevřely cesty pro dodávky amerického zkapalněného plynu, který Američané plánují naproti dlužním úpisům a úvěrům dodávat loděmi na Ukrajinu a skrze ukrajinské trubky a plynovody by tento plyn proudil do Evropy místo toho ruského. Cena za americký plyn by ovšem byla astronomická, v přepočtu asi 4x vyšší za metr krychlový než u ruského zemního plynu.
Zdroj: aeronet.cz/…/polsko-vyhlasil…

-VK-
Šéfredaktor AE News

L: S perspektivou amerických lodních dodávek zkapalněného plynu, by asi mnoho domácností ve městech na dostatek plynu finančně nemělo. Navíc je otázka, zda by bylo dostatek kapacit plynu tak narychlo nejen pro ČR, ale i pro další státy.
Detektiv
Rusko neodmítá dodávat plyn přes Ukrajinu. Pouze v prosinci 2019 skončila česko ruská smlouva a nikdo ji neráčil prodloužit
Libor Halik
Že ČR je velmi závislá na dovozu především plynu a ropy z Ruska, informoval Vladimír Dlouhý prezident Hospodářské komory ve zprávách na ČT24 18.9.2019 po 19.00.
Libor Halik
Vymáhání dluhů v Evropě:

V EVROPĚ existují tři modely vymáhání dluhů: německý, švýcarsko-britský a český.

NĚMECKO
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 576Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 744Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 372Kč
Odměna exekutora 595 Kč

CELKEM 3307 Kč
(v přepočtu)
Německý model funguje třeba v Polsku


POLSKO
Dluh např. 1020 Kč
Soudní …
More
Vymáhání dluhů v Evropě:

V EVROPĚ existují tři modely vymáhání dluhů: německý, švýcarsko-britský a český.

NĚMECKO
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 576Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 744Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 372Kč
Odměna exekutora 595 Kč

CELKEM 3307 Kč
(v přepočtu)
Německý model funguje třeba v Polsku


POLSKO
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 180 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 360Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 423Kč
Odměna exekutora 530 Kč

CELKEM 2473 Kč

Švýcarsko-britský model

Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 292-710 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 0 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 0 Kč (přiznává se až od určitévýše dluhu, v Británii150 000 Kč)
Odměna exekutora 420-835 Kč

CELKEM 2565 Kč

A teď ČESKÁ REPUBLIKA

Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 400Kč
náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 5220Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 2920Kč
Odměna exekutora 7800

CELKEM 17 360 Kč
(z emailu:
KDYŽ TO V MEDIÍCH NENÍ, TAK SI ZPRÁVU PŘEPOŠLEME MEZI SEBOU! )

11.08.2019 22:43 Premiér Babiš: Změnu (k lepšímu) tlačí náš poslanec Patrik Nacher a já vám v rychlosti napíšu, v čem to spočívá. V současnosti je nezabavitelné minimum, to znamená částka, na kterou už nesmí exekutor dlužníkovi z jeho výdělku sáhnout, 6429 korun. Plus 1607 korun na každou vyživovanou osobu. Více na: www.parlamentnilisty.cz/…/Premier-Babis-M…