Clicks2.2K
pl.news
23

Franciszek chwali książkę porównującą Europę do przednazistowskich Niemiec

Zrywając z protokołem, 24 października Franciszek wygłosił ośmiominutowe przemówienie do premiera Hiszpanii, Pedro Sancheza, socjalistycznego bojownika antykościelnego.

Według CruxNow.com (25 października), Franciszek ostro skrytykował Hiszpanię i Europę, twierdząc, że nastąpił wzrost "nacjonalizmu", "skrajnych ideologii" i "podziałów".

Mówił o książce z 2019 roku Sindrome 1933 Włocha, Siegmunda Ginzberga, 72-letniego dziennikarza komunistycznego.

Franciszek poparł teorię Ginzberga, że Europa podąża dziś drogą podobną do tej, którą podążyły Niemcy, zmierzając do II wojny światowej.

#newsNrpoelpvvd

Weronika....S
Przecież i Franciszek tworzy tę współczesną rzeczywistość, jest bardzo aktywny. Jego udział w kształtowaniu oblicza świata, UE i Niemiec jest zdecydowany. Wezwał do prawnego zatwierdzenie związków gejowskich, co ma miejsce. Hierarchowie niemieccy to jego satelici, a i on ich. To przykładny globalista.
MementoMori+++
Sam promuje takie postulaty i się dziwi mieszając nauczanie Chrystusa z politeizmem i marksizmem
przeciwherezjom
Teraz to prawie bym się zgodził z antypapieżem.... Osobiście uważam, że aktualną EU należy porównywać nie z przednazistowskimi Niemcami - mamy aktualny nazizm, komunizm i parę innych przyjemności naraz. Tak jakby wojna światowa i okupacja hitlerowska się rozpoczęła - na razie w miarę bezkrwawo, potem szczepionkowo, a potem i strzelanki będą....