Clicks6
tr.news

İnkar: "İklim Grevcileri" Aylardır Kardinalle Beraber Yaşıyor

David Goldsmith'in çevresindeki iklim aktivistleri, 5 Temmuz'dan beri Wellington'daki Yeni Zelanda Parlamentosu önünde açlık grevi yapıyor.

O tarihten beri Wellington Kardinali John Dew ve Wellington Katedrali'nin rektörü Peder David Dowling'in ikametgâhında yaşıyorlar. Rezidans, Parlamento'nun hemen karşısında.

Goldsmith, elektrolitler ve hafif et suyu ile zenginleştirilmiş su ile üç haftadır açlık grevinde. On yıl içinde "tam bir toplumsal dönüşüm" talep ediyor ve Mahatma Gandhi ve Greta Thunberg'den ilham alıyor.

Bir arkadaşının annesi, Goldsmith'i barınma, yemek pişirme ve temizlik tesisleri ve toplantılar için bir alan sağlayan Kardinal Dew ile temas kurdu.

Peder Dowling, NzCatholic.org.nz sitesine yaptığı açıklamada (3 Eylül) “Papa Francis'in düşüncesiyle uyum içindeler” dedi.

Godsmith'e göre, onunla aynı fikirde olmayanlar "inkar" içinde. Bununla birlikte, yerel bir Katolik Gloria.tv'ye, gerçek inkarın Kilise'nin durumu hakkında olduğunu söyledi, "Kardinal, oruç tutmaları ve arınmaları için Katolikleri misafir etmeli."

Aynı kişi, NzCatholic.org.nz'deki makaleden alıntı yaparak, dinden dönme olaylarının en kötü etkilerinden kaçınmak için on yıl içinde tam bir Katolik dönüşümü gerektiğini söyledi.

Resim: John Dew, #newsCorcbbropt