Clicks3K
pl.news
24

Kardynał Müller: Franciszek tworzy "światową religię stworzoną przez człowieka bez Trójcy i Wcielenia"

Kardynał Gerhard Müller przygotował długi wykład dla Die-Tagespost.de z 21 stycznia w obronie Benedykta XVI i celibatu. Twierdził, że celibat sięga apostołów i został zniesiony przez Kościoły Wschodnie na Soborze w Trullo (691/692), który odbył się nie w świątyni, ale w pałacu cesarskim.

Tym razem Müller nawet atakuje Franciszka, mimo swojej zwykłej strategii obwiniania Bergoglian i oszczędzania Franciszka.

Pisze między innymi: „wojujący ateista, Eugenio Scalfari, chwali się swoją przyjaźnią z papieżem Franciszkiem. Zbliżony we wspólnej idei religii dla świata (bez Trójcy i Wcielenia) oferuje mu swoją współpracę. ”

W swoich wnioskach Müller krytykuje fakt, że Scalfari, „który nie wierzy ani w Boga, ani w tajemnicę świętego Kościoła”, jest doradcą Franciszka.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsEhismwuvpw

niewolnicaMaryi likes this.
Tylko się podpisać!
niewolnicaMaryi likes this.
To co się dzieje to jakby realizacja wizji przedstawionej w książce Bensona ,,Władca świata,, napisanej w roku 2007. Coraz bardziej jest widoczna ,,religia człowieka,, a nie Boga. Charakterystyczne jest też użycie w pierwszym rozdziale tejże książki określania nowej ewangelii, bo po SWII, kilkadziesiąt lat później zaczęto analogicznie mówić o nowej ewangelizacji.
niewolnicaMaryi and one more user like this.
niewolnicaMaryi likes this.
Mark0S likes this.