Clicks3.3K
pl.news
4

Nieszczery Franciszek: Traditionis Custodes i nieczyste zagrania

Traditionis Custodes wychwala Summorum Pontificum Benedykta XVI po to, by zniszczyć dzieło, którego dokonał za jego pomocą.

Dla Specula, piszącego na InfoVaticana.com (18 lipca), jest to "pomnik cynizmu i hipokryzji". Przypomina mu się Amoris Laetitia, która cytuje Jana Pawła II i Tomasza z Akwinu, "aby utwierdzić dokładnie przeciwieństwo ich nauczania."

W podobny sposób Traditionis Custodes mówi, że "po Soborze Trydenckim, św. Pius V (+1572) uchylił wszystkie obrzędy, które nie mogły pochwalić się udowodnioną starożytnością, ustanawiając Missale Romanum dla całego Kościoła łacińskiego."

Jest to kolejna sztuczka. Specula wyjaśnia, że tylko Novus Ordo nie ma "udowodnionej starożytności", ponieważ został wymyślony znienacka pięćdziesiąt lat temu i nigdy nie stał się obrządkiem, a raczej zjawiskiem dezintegracji, ponieważ przewodnicząc Novus Ordo, każdy ksiądz robi, co chce.

Grafika: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsXonkqvamyj

Bos016
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
"...ŻEBY BYĆ POSŁUSZNYM PAPIEŻOM OD ŚW. PIOTRA DO ŚW PIUSA X-GO MUSIMY STRONIĆ OD PAPIEŻY POSOBOROWYCH !"
"...ŻEBY BYĆ POSŁUSZNYM PAPIEŻOM OD ŚW. PIOTRA DO ŚW PIUSA X-GO MUSIMY…
wlowoj
"po Soborze Trydenckim, św. Pius V uchylił wszystkie obrzędy, które nie mogły pochwalić się udowodnioną starożytnością, ustanawiając Missale Romanum dla całego Kościoła łacińskiego." Jest to częściowa prawda, czyli w tej formie nieprawda :) Komisja, którą powołał św Pius V miała oczyścić starożytną liturgię Mszy Świętej ze średniowiecznych naleciałości, i to co zostało stało się Missale Romanum -…More
"po Soborze Trydenckim, św. Pius V uchylił wszystkie obrzędy, które nie mogły pochwalić się udowodnioną starożytnością, ustanawiając Missale Romanum dla całego Kościoła łacińskiego." Jest to częściowa prawda, czyli w tej formie nieprawda :) Komisja, którą powołał św Pius V miała oczyścić starożytną liturgię Mszy Świętej ze średniowiecznych naleciałości, i to co zostało stało się Missale Romanum - już wtedy odwieczną tradycją liturgii. Moderniści wierzą (albo kłamią) że po Soborze Trydenckim "napisano" mszę zwaną trydencką.
Włączamy myślenie