Clicks16
lv.news

Francisks nosoda situācijas ētiku un pēc tam to sludina

Francisks jezuītiem savā ceļojumā uz Taizemi stāstīja, ka uz jautājumu par šķirteņiem, kas [nelikumīgi] atkārtoti apprecējas, var atbildēt divējādi:

“Kasuistiskā veidā, kas tomēr nav kristīgs, pat ja tas var būt baznīcā; vai saskaņā ar Baznīcas Magisterium rakstiem kā Amoris Laetitia astotajā nodaļā, tas ir, ceļot, pavadīt un izzināt, lai rastu risinājumus.

Tam nav nekā kopīga ar situācijas ētiku, bet gan ar lielajām baznīcas morālajām tradīcijām ”
(stenogramma: LaCiviltaCattolica.it, 5. decembris).

Francisks kļūdās katrā teikumā:

- "Kristiešu" un "ekleziālo" ideju nevar savstarpēji apspēlēt.
- Viņa privātā ideja, kas publicēta Amoris Laetitia zemsvītras piezīmē, nav Baznīcas Magisterium raksti.
- Amoris Laetitia ir neveiksmīgs situācijas ētikas piemērs, kuru nosodīja Francisks, kas dažās situācijās pieļauj tādas ļaunās darbības kā laulības pārkāpšana.

Cita jautājuma kontekstā Francisks atkal sludināja situācijas ētiku, apgalvojot, ka “nav noteikumu, kas būtu galīgi un vienmēr spēkā”, tēze, kas, šķiet, atceļ toreizējos baušļus.

Viņa atlikušie izteikumi bija par tādas kreisās politikas veicināšanu kā klimata satraukums ("planētas izdzīvošana ir galvenā tēma"), masveida imigrāciju ("bēgļi ir atkritumu materiāli"), cilvēku tirdzniecības veicināšanu ("Vidusjūra ir pārvērsta kapsētā ") un salīdzinot sienas, kuras, iespējams, atdala vecākus un bērnus, ar Hēroda zīdaiņa slepkavību.

Attēls: © Mazur, CC BY-SA, #newsOwnzodphup