pl.news
935

Biskup Zanchetta wychodzi z więzienia

Były biskup Orán i przyjaciel Franciszka Gustavo Zanchetta został przetransportowany do Szpitala San Vicente de Paul kilka dni temu (InformaTeSalta.com, 7 czerwca).

Powodem hospitalizacji okazało się nadciśnienie, tak więc Zanchetta powrócił do więzienia.

Jednakże w zeszły piątek przy udziale wielu pracowników służby więziennej Zanchetta został zabrany do prywatnej Kliniki Zdrowia Mayo w Orán, gdzie będzie przebywał przez "dłuższy czas" – po raz kolejny powodem jest nadciśnienie oraz "bardzo lekkie" schorzenie nerki, zdiagnozowane jeszcze w Rzymie.

Według doniesień Pagina12.com.ar (7 czerwca) Zanchetta mógł stracić równowagę i przewrócić się w każdej chwili. Biskup poprosił o możliwość dalszego odbywania kary w zbudowanym z myślą o starszych księżach Domu Sióstr Franciszkanek Niepokalanego Poczęcia Nuestra Señora del Valle, który obecnie świeci pustkami.

Pozwolenie na odebranie Zanchetty przyszło od Biskupa Orán, Luisa Scozzina z rozkazu samego Franciszka, powiedział były seminarzysta na łamach Pagina12.com.ar. W związku z tym proces kościelny przeciwko Zanchettcie prawdopodobnie zmierzy do nikąd.

#newsAqndfhmpeb