Clicks4.4K

OSTRZEŻENIE !

Czy będzie na stole jedzenie?
Kissinger: "Kto kontroluje żywność, kontroluje ludzi".


prisonplanet.pl/kultura/czy_bedzie_na_stole_jedzenie,p667341258

Piszę to jako ostrzeżenie, że to co planują dla nas "władze" w bardzo niedalekiej przyszłości, to "Wielki Reset" tego, co przyzwyczailiśmy się jeść na co dzień.

Zgodnie z planem przestawionym przez Klausa Schwaba, prezesa Światowego Forum Ekonomicznego, to czym jest jedzenie i jak jest produkowane, mają się drastycznie zmienić na gorsze. Z czegoś ogólnie naturalnego w coś zasadniczo sztucznego.

W ramach bezdusznej technokratycznej agendy znanej jako "czwarta rewolucja przemysłowa" i Zielony Nowy Ład, rolnictwo będzie coraz mniej polegało na uprawie ziemi przez rolników, a coraz więcej na produkcji przez roboty(!) syntetycznego (!) jedzenia w wielkich laboratoriach(!)/fabrykach.
Ogromna większość ludzkości już obecnie to chodzące syntetyczne zakłady chemiczne, np. u ponad 90% spośród dziesiątek tysięcy osób przebadanych w ostatnich latach w Europie i USA wykryto znaczące ilości rakotwórczego herbicydu glifosatu (Roundupu).

Już obecnie produkowane jest całkowicie sztuczne mięso, czyli mięso "hodowane" przy użyciu zwierzęcych tkanek komórkowych w Holandii, Izraelu i Kalifornii, a do masowo produkowanej przemysłowej żywności zapełniającej dziś półki w supermarketach w coraz większym zakresie dodawane są nanocząsteczki.

Częścią planu jest nowe GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy), pod nazwą "edytowania genów". Są to produkty żywnościowe przeprojektowane molekularnie tak, by spełniały ambicje, motywowanych zyskiem, korporacji produkujących środki owadobójcze, farmaceutyczne i GMO. Regularne ich spożywanie nieodwracalnie zmieni nasze DNA aż do momentu, w którym człowiek już nie będzie pasował do opisu naszego gatunku.
Większość ludzi jest zupełnie nieświadomych, dokąd zmierza taki "rozwój". Jednym z argumentów używanych dla popychania ludzkości ku kosmicznej diecie zaprojektowanej w laboratorium, jest powtarzany przez naukowców, pozostających na płatnych usługach lobby globalnego ocieplenia, zarzut jakoby krowy i inne bydło hodowlane powodowały zmiany klimatyczne wskutek negatywnego wpływu ich naturalnych gazów na równowagę metanu w atmosferze.

W skrajnych przypadkach jest to prawdopodobne, jednak tylko w hodowlach przemysłowych na wielką skalę, gdzie bydło otrzymuje całkowicie nieodpowiedni pokarm.

Jest to ta sama grupa "naukowców", która również przestrzega, że musimy kontrolować dżdżownice z powodu ich przypuszczalnie negatywnego oddziaływania na górne warstwy atmosfery.

Cóż, szczerze, spodziewałbym się, że nawet najbardziej tępi członkowie wspólnoty naukowej wymyśliliby coś bardziej wiarygodnego, aby mieć wymówkę do zamknięcia konwencjonalnego systemu rolnictwa. Lecz dziś rozpętano takie szaleństwo, że niemal każda teoria najwyraźniej jest w stanie osiągnąć swój cel, jeśli wesprze ją dostateczna porcja zmasowanej propagandy.
Przypomnijmy sobie słowa dr Henry'ego Kissingera "Kto kontroluje żywność, kontroluje ludzi". Produkcja żywności pod zarządem zcentralizowanej globalnej kabały to bardzo niebezpieczna perspektywa. Już teraz zaledwie sześć(!) ogromnych korporacji nasienniczych posiada na własność i kontroluje 80% światowej produkcji i dystrybucji nasion.

Na mocy przepisów Codex Alimentarius rządy podległe Światowej Organizacji Handlu już zostały zmuszone do wprowadzenia ustaw rygorystycznie zabraniających stosowania rodzimych nasion oraz szerokiej gamy warzyw i owoców niegdyś dostępnych w tradycyjnych sklepach spożywczych.

Populacja świata jako całość stoi obecnie przed autorytarnym programem Nowy Zielony Ład, który narzuca ludzkości fałszywą politykę "zero dwutlenku węgla" i siłą wprowadza kurs na cyfryzację i restrukturyzację łańcucha pokarmowego, jak opisano wyżej.

Syntetyczna dieta, jaka zrodzi się z programu sterylizacji w ramach Nowego Zielonego Ładu, uwolni ziemię dla celów związanych z tzw. „przywracaniem dzikiej natury” na tereny do wypoczynku dla bogatych, oraz olbrzymie, zrobotyzowane fermy przemysłowe w stylu amerykańskim.

Co robić?

Oto lista natychmiastowych działań do podjęcia, aby zapewnić sobie uniknięcie złapania w tę pułapkę i znalezienia się na kontrolowanej przez korporacje/państwo sztucznej diecie GMO, bez możliwości odejścia od niej.

*Już teraz przestań robić zakupy żywnościowe w super- i hipermarketach. Są to globalni zabójcy małych i średnich, zróżnicowanych i przyjaznych dla zwierząt gospodarstw rolnych oraz prawdziwego jedzenia. Oni pierwsi poddadzą się kontroli kabalistycznego rządu.

*Jeśli jeszcze nie mieszkasz na wsi lub w małym miasteczku, z bezpośrednim dostępem do ziemi, natychmiast zaplanuj przeprowadzkę do takiego miejsca. Duże miasta są przesycone elektromagnetycznymi mikrofalami, monitorami telewizji przemysłowej, powietrze skażone jest tam spalinami, a wokół otacza nas nadmiar jałowego betonu. Miasta nie mogą już służyć zdrowiu i dobrobytowi czujących istot ludzkich.

*Gdy już znajdziesz się na wsi, nawiąż kontakt z małym lub średnim proekologicznym i/lub tradycyjnym rolnikiem i zacznij kupować jedzenie bezpośrednio z gospodarstwa lub przez spółdzielnię czy niezależny mały sklep sprzedający dobrej jakości świeżą żywność z lokalnych gospodarstw rolnych.

*Kup lub wydzierżaw kawałek ziemi sam lub z kimś do spółki, aby założyć własne uprawy. Zaplanuj sobie, jaki procent swojej podstawowej żywności możesz na niej wyhodować. Na początek poszukaj pomocy doświadczonych rolników.

*Jak tylko możesz najwięcej czasu spędzaj wśród przyrody. To antidotum na materialistyczny, mechaniczny, zdalnie sterowany świat niewolników wielkich miast oraz główny cel ataków programu ucisku i kontrolowania w ramach fałszywego Zielonego Nowego Ładu Światowego Forum Ekonomicznego.

*Naucz się uprawiać warzywa, owoce i zioła lecznicze oraz dbać o zdrowie naturalnymi metodami. Szczególnie dbaj o układ odpornościowy, aby dawał odpór różnym chorobom, zarówno łagodnym, np. grypa zwana kowidem, jak i poważnym, np. rak. Włącz do swojej codziennej rutyny praktykę duchową, dzięki której nawiążesz kontakt ze swoim głębszym ja i boskim pochodzeniem. To będzie szczególnie ważne jako ochrona przeciwko ciemnym siłom i otwarcie twego życia na życiodajną drogę pełnej świadomości.

*Dziel się i wymieniaj z ludźmi, gdzie tylko możesz. Celem kabały jest wyeliminowanie banknotów i monet najpóźniej do roku 2030, co uzależni ludzi całkowicie od plastikowych kart oraz cyfrowych nanoczipów wszczepionych pod skórę. W obu przypadkach na porządku dziennym będzie całkowita, całodobowa inwigilacja wszystkiego co robimy i bezpośredni dostęp do naszych kont bankowych.

*Włącz się do działań swojej lokalnej społeczności. Pomóż w budowaniu samorządności. Przekazuj informacje (takie jak ta) swoim sąsiadom i działaczom władz lokalnych. Podejmuj inicjatywy w celu nawiązania łączności twojej wspólnoty z lokalnymi rolnikami i leśnikami, aby te zasoby mogły być wykorzystane na potrzeby waszej społeczności.

*Pamiętaj o zachowaniu pieca na drewno lub węgiel i bojlera na wodę, a także zgromadzeniu narzędzi rolniczych do ręcznej uprawy ziemi. Naucz się, jak uprawiać pole końmi. Benzyna i olej mogą być coraz trudniejsze do zdobycia dla wszystkich oprócz 1%, którzy utrzymają dostęp do towarów zapewniających ogrzewanie, gotowanie i transport. Nie będzie to spowodowane ich brakiem lecz tym, że "czwarta rewolucja przemysłowa"/Zielony Ład/ jest oparta na "zielonym faszyzmie" - polityce zerowej emisji dwutlenku węgla. Pozbawi się ludność dostępu do paliw kopalnych i zmusi do niewolniczej zależności od państwa (kabały) oraz podporządkowania się, od dawna planowanym, celom globalnej depopulacji.

Na koniec, spraw, by zalecane tu zmiany były postrzegane jako pozytywne. To zaszczytne zadanie dla wszystkich zaangażowanych. To szansa na prawdziwe życie zamiast dzisiejszej egzystencji w cyfrowej wirtualnej rzeczywistości. Będziesz budował świat, w którym przyroda i człowiek mogą wreszcie zacząć się uzdrawiać i powrócić do stanu równowagi.
Niech to działanie będzie priorytetem w twoim życiu, dołącz do tych, którzy już budują swoje arki. Arki mające się stać kamieniami węgielnymi pod proste, twórcze i sprawiedliwe Nowe Społeczeństwo.

=================
RE:SET 5 KONIEC HODOWLI ZWIERZĄT (REDUX) - YouTube

Julian Rose – współzałożyciel Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC icppc.pl/index.php/pl/ oraz Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G; rolnik i działacz społeczny. Autor książek: "Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów", „W obronie życia „ oraz setek artykułów renesans21.pl .

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
wszystko zależy od ludzi - każdy ma największy dar od pana Boga - WOLNĄ WOLĘ - NIKT NAS NIE MOŻE ZMUSIĆ DO NICZEGO ! NAWET sZATAN, CHOĆBY SIĘ ,,ZDEFEKOWAŁ,, - NIE MOŻE i KONIEC !

TO MY SIE GODZIMY NA EXPERYMENTY MEDYCZNE Z WŁASNEJ WOLI ! TO WSZYSTKO JEST WBREW PRAWU i ZDROWEJ LOGICE, ALE IGNORANCJA NIE JEST CNOTĄ...

BYŁY PANNY MĄDRE i PANNY GŁUPIE - GŁUPIE More
wszystko zależy od ludzi - każdy ma największy dar od pana Boga - WOLNĄ WOLĘ - NIKT NAS NIE MOŻE ZMUSIĆ DO NICZEGO ! NAWET sZATAN, CHOĆBY SIĘ ,,ZDEFEKOWAŁ,, - NIE MOŻE i KONIEC !

TO MY SIE GODZIMY NA EXPERYMENTY MEDYCZNE Z WŁASNEJ WOLI ! TO WSZYSTKO JEST WBREW PRAWU i ZDROWEJ LOGICE, ALE IGNORANCJA NIE JEST CNOTĄ...

BYŁY PANNY MĄDRE i PANNY GŁUPIE - GŁUPIE TO TE, KTÓRE NIE ZADBAŁY O ODPOWIEDNI POZIOM ROZUMU W GŁOWIE - KIEDY PRZYJDZIE PAN ŚWIATA - JEZUS CHRYSTUS KRÓL - BĘDĄ JUŻ ZAZNACZONE z W Ł A S N E J - N I E P R Z Y M U S Z O N E J - W O L I - znamieniem bestii - globalnym satanistycznym rytuałem - przyjęcia na siebie piętna krwi niewinnej w celu osiągnięcia ,,korzyści,,.

..........................................................................................


Bp Schneider: Trzeba stawić zdecydowany opór szczepionce, do której stworzenia wykorzystano aborcję

Biskup Athanasius Schneider w wywiadzie z Johnem-Henrym Westenem powiedział, że musimy stawić opór wszelkim próbom zmuszenia nas do przyjmowania szczepionek, które powstały z wykorzystaniem linii komórkowych dzieci zabitych w wyniku aborcji.

Jeśli przyjmiemy „do naszego ciała owoce – tak zwane owoce”, jakimi są szczepionki powstałe w wyniku eksterminacji nienarodzonych, to „będziemy naznaczeni.

Otrzymamy znak w naszym ciele, który w pewien sposób pokaże, że jesteśmy powiązani z tym największym złem, jednym z największych”, jakim jest aborcja.

Bp Schneider zaznaczył, że nie jest to bezpośrednie powiązanie z niegodziwością, jaką jest aborcja, ale że „jest to słabość moralna, w pewien sposób moralne wsparcie”. Także poparcie przez biskupów takich szczepionek może spowodować, że „aborcjoniści powiedzą (...), że cały Kościół katolicki, hierarchia w pewien sposób akceptuje, choćby niechętnie, ale akceptuje to” zło. Dlatego musimy się „obudzić, by zobaczyć prawdziwe niebezpieczeństwa, konsekwencje i okoliczności”.

Nawiązując do listu „O moralnej niedozwoloności użycia szczepionek zrobionych z komórek pochodzących z abortowanych płodów ludzkich”, który bp Schneider podpisał z kard. Janisem Pujtasem, abp. Tomaszem Petą, abo. Janem Pawłem Lengą oraz bp. Josephem Stricklandem, oraz do prób usprawiedliwiania stosowania takich szczepionek, bp Schneider powiedział m.in.:

„Jak możemy z całą tą determinacją być przeciwko aborcji i głosić, że jesteśmy przeciwko niej zatem, kiedy akceptujemy takie szczepionki?

Kiedy na początku tego jest morderstwo dziecka? (...)


I nikt nie mówi: STOP.

To nie jest dobre.

To niebezpieczeństwo.

Zatem my, pięciu biskupów, byliśmy przekonani, że musimy powiedzieć: Stop.

Powiedzieć:

Nie jestem (...) winny krwi tego dziecka. Nie będę”.

Biskup zauważył także, że nie można usprawiedliwiać się tym, że przyjmując taką szczepionkę nie uczestniczymy bezpośrednio w złu, jakim jest aborcja. Odrzucił też porównanie do niegodziwego wykorzystania podatków, stwierdzając, że w tym przypadku – choć rząd kradnie nasze pieniądze na takie cele – nie mamy często na to wpływu.

Jak stwierdził bp Schenider:

„Nie potrafię sobie wyobrazić, że przyjmuje się do swego ciała szczepionkę mając w wyobraźni „ten straszliwy scenariusz – rozczłonkowanego dziecka” w wyniku aborcji. „I z tego dziecka w pewien sposób odnosi się ostatecznie korzyść dla swojego zdrowia (...) Nawet najdalsze i najdrobniejsze powiązanie jest już nieakceptowalne dla katolika z powodu wyjątkowej zbrodni oraz konsekwencji i kontekstu historycznego”.

Mówiąc o poparciu dla zastosowania szczepionki testowanej na liniach komórkowych zabitych w wyniku aborcji dzieci lub produkowanych z ich użyciem oraz prób usprawiedliwiania tego nawet przez dobrych ludzi, bp Schneider stwierdził: „Nie jest to kwestia liczb. Nawet jeśli stanowilibyśmy tylko grupkę kilku biskupów, prawda zwycięży. A po tym historia Kościoła powie, że nawet dobrzy ulegli. Nie widzieli wyraźnie. Byli w pewien sposób oślepieni prostymi teoriami materialnej współpracy”.

TAK WIĘC o ILE KOMUNIA ŚWIĘTA JEST SAKRAMENTEM ŻYCIA i MIŁOŚCI - DAREM BOGA, TAK ZASTRZYK ŚMIERCI, - PODSTĘPEM SZATANA - NAZYWANY PODSTĘPNIE ,,SZCZEPIONKĄ,, PRZYNOSI ZGODNĘ NA ,,KORZYŚĆ,, Z ZAMORDOWANIA DZIECKA i ŚWIADOMY I DOBROWOLNY WYBÓR ZŁA - GRZECHU - ZNAMIENIA BESTII.. CZYTAJCIE UWAŻNIE: ,,COV - ID,, - NUMER BYDŁA, - NUMER BESTII - NIE PRZYJMUJCIE TEGO, NIE BIERZCIE NA SIEBIE CZEGOŚ CO MIAŁO POCZĄTEK Z ZAMORDOWANIA NIEWINNEGO CZŁOWIEKA !


Biskup Schneider apeluje o „nowy ruch w obronie życia” przeciwko szczepionkom „skażonych aborcją”

Szczepionkowy kanibalizm. Wszystkie szczepionki C-19 z zamordowanych dzieci

Proces opracowywania szczepionek COVID przypomina „to, co robili Aztekowie”.
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Przypadki sanitaryzmu to hańba dla kapłanów

– Każdemu obywatelowi Polski konstytucja gwarantuje możliwość wyznawania kultu, a nieodzownym tego elementem jest prawo do uzyskania od kapłana pomocy i odwiedzin, kiedy jest się chorym. Zupełnie poważnie sugerowałbym pozywanie takich nadgorliwych sanitaryjnych kapłanów do sądu cywilnego – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Paweł Chmielewski,…
More
Przypadki sanitaryzmu to hańba dla kapłanów

– Każdemu obywatelowi Polski konstytucja gwarantuje możliwość wyznawania kultu, a nieodzownym tego elementem jest prawo do uzyskania od kapłana pomocy i odwiedzin, kiedy jest się chorym. Zupełnie poważnie sugerowałbym pozywanie takich nadgorliwych sanitaryjnych kapłanów do sądu cywilnego – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Paweł Chmielewski, dziennikarz PCh24.pl.

Opinię publiczną zbulwersowały ogłoszenia w parafiach w Bielsku-Białej i Otwocku, w których m.in. od zaszczepienia wiernych uzależniono ich udział w spotkaniu grupy oraz dostęp chorych do Komunii św.

Czy świadczy to o tym, że księża ulegają sanitaryzmowi?

Paweł Chmielewski:
Sanitaryzm to mało powiedziane. Można po prostu powiedzieć, że dla tych księży dużo ważniejsza jest medialna propaganda od propagandy ewangelicznej w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dbanie o zbawienie siebie i innych jest dla nich mniej istotne, niż to, postępować zgodnie z narracją głównego nurtu. W tej sytuacji, gdy mamy do czynienia z wykluczaniem osób niezaszczepionych w postaci odmówienia posługi chorym, to jest już moim zdaniem naruszenie praw konstytucyjnych.

Każdemu obywatelowi Polski konstytucja gwarantuje możliwość wyznawania kultu, a nieodzownym tego elementem jest prawo do uzyskania od kapłana pomocy i odwiedzin, kiedy jest się chorym. Zupełnie poważnie sugerowałbym pozywanie takich nadgorliwych sanitaryjnych kapłanów do sądu cywilnego. Oczywiście, w pierwszej kolejności należy zgłaszać to do biskupa, ale można również głosić to do władzy świeckiej. Przypadki z tych parafii to łamanie konstytucyjnych wolności, ale przede wszystkim hańba dla kapłanów, którzy w ten sposób segregują swoich parafian i odmawiają im troski o zbawienie.

Co jednak w sytuacji, gdy to segregowanie wiernych ma miejsce na poziomie wyższych władz kościelnych? Wiele kontrowersji wywołał komunikat diecezji sosnowieckiej sygnowany przez bp. Grzegorza Kaszaka dotyczący podziału na osoby zaszczepione i niezaszczepione przy zapisach na pieszą pielgrzymkę.

Oczywiście, to również budzi mój sprzeciw. Tym bardziej, że treść tego komunikatu wykracza daleko poza to, co proponują rządowe służby sanitaryjne. Przypomnę, że GIS zalecił, aby w pielgrzymkach uczestniczyło do 300 osób niezaszczepionych. Nie wiadomo, skąd akurat ta liczba, ale na ten temat Sanepid już się nie wypowiedział, zapewne chodziło o to, aby katolikom wbić jakąś szpilę. To, co jednak zrobiła diecezja sosnowiecka, to kompletnym absurdem i promowaniem podziałów wśród wiernych. Nawet wewnątrz rodzin nie wszyscy się szczepią, a dzielenie ludzi w ten sposób jest po prostu karygodne. W Kościele chodzi o porządek zbawienia, a nie jakiejś sanitarnej poprawności.

Rząd luzuje kolejne dziedziny życia społecznego, ale w kościołach limit wiernych to niezmiennie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Dlaczego Pańskim zdaniem nic się w tej kwestii nie zmienia?

To, co robi rząd, jeżeli chodzi o limity w kościołach, również jest niezgodne z konstytucją. To pokazuje, że pod rządami Prawa i Sprawiedliwości nie ma ani prawa, ani sprawiedliwości. Z całym szacunkiem dla tej partii, ale takie są fakty. Wolność religijna jest jedną z absolutnie najbardziej podstawowych wolności człowieka. Ona powinna być luzowana w pierwszej kolejności, a nie sklepy, konferencje czy targi. Jeżeli tego się nie robi, to oznacza, że dyskryminuje się katolików i wywraca się do góry nogami porządek konstytucyjny oparty akurat na prawie naturalnym. To pokazuje totalną degrengoladę przynajmniej części decydentów politycznych w naszym kraju. Wielu wiernych oczekiwało zdecydowanej reakcji Episkopatu na ten stan rzeczy i na szczęście taki głos powstał w postaci listu biskupów z apelem do premiera Morawieckiego o poluzowanie limitów wiernych.

Jak skomentuje Pan pogłoski, że papież Franciszek chce ograniczyć możliwość sprawowania Mszy Trydenckiej?

Rzeczywiście, pojawiły się takie informacje w przestrzeni medialnej. Papież miałby albo znieść całkowicie taką możliwość, albo wprowadzić daleko idące zmiany do Summorum Pontificum Benedykta XVI. Te informacje pierwotnie zostały umieszczone na włoskim blogu Messa in latino, a następnie potwierdzone przez amerykańskich redaktorów National Catholic Register, m.in. Edwarda Pentina, jednego z najwybitniejszych dziennikarzy katolickich na świecie. Jest to zatem sprawa, o której możemy mówić z dużą pewnością. Rzeczywiście w Kurii Rzymskiej proponuje się dzisiaj pewne ograniczenia w sprawowaniu Mszy Trydenckiej. Nie wiemy dokładnie, na czym ma to polegać.

Przypomnę, że przed Summorum Pontificum sytuacja wyglądała tak, że odprawianie i udział w tradycyjnej liturgii był uzależniony od decyzji biskupa. Po opublikowaniu dokumentu Benedykta XVI sytuacja się zmieniła, w wielu krajach teoretycznie, ale jednak wprowadzono pełną wolność sprawowania Mszy Trydenckiej. Niestety, wielu urzędników Kurii Rzymskiej uważa, że nie jest to dobra sytuacja. Papież Franciszek wielokrotnie dawał wyraz niechęci wobec tradycyjnej liturgii, potrafił nawet obrażać tych, którzy ja celebrują i w niej uczestniczą jako jakichś rygorystów zamkniętych na prawdziwe przeżywanie wiary. Otacza się również urzędnikami kurialnymi, w tym nowym Prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, następcy kard. Sarah, którzy są wrodzy Mszy Trydenckiej. Oczywiście, nad wszystkim czuwa Duch Święty, ale niewątpliwie istnieje polityczna wola uderzenia w Summorum Pontificum.
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
TomUrb
Ok, niech będzie tak: Schwab (czy Gates, jeden h**) kontroluje żywność, więc kontroluje też ludzi. A jak myślicie, kto kontroluje Schwab-a? No niech będzie, że szatan. Ale kto kontroluje szatana? 🤪
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
jest jak wściekły pies, ale na łańcuchu, może tyle, ile mu pozwolimy (pokusy) i bierność wobec zła, a dobry Pan Bóg zakończy tak, jak napisano w Słowie Bożym.