Clicks22
lv.news

Atbrīvots kardināls Pells - viņa vēstule

Kardināls Džordžs Pells uzvarēja apelācijas sūdzību Austrālijas Augstajā tiesā. Viņa pārliecība par apsūdzībām par "ļaunprātīgu izmantošanu" vienbalsīgi tika atcelta 7. aprīlī.

Pēc tam, kad Melburnas vietējā tiesa viņu nepamatoti notiesāja, viņš apcietinājumā bija 404 dienas, vairāk nekā 13 mēnešus, kurus viņš pavadīja cietumā. Tagad viņš ir ārā un drošā vietā.

Tiesa atzina, ka žūrijai “vajadzēja šaubīties par iesniedzēja vainu attiecībā uz katru no nodarījumiem, par kuriem viņš notiesāts”, un lika “atcelt notiesājošos spriedumus un viņu vietā ievietot attaisnojošus spriedumus.”

Tiesneši atzina "ievērojamu iespēju, ka nevainīga persona ir notiesāta, jo pierādījumi neliecina par vainu atbilstoši nepieciešamajam pierādīšanas standartam".

Kardināls Pells pirmajā paziņojumā sacīja, ka viņam nav sliktas gribas pret savu [nožēlojamo] apsūdzētāju. Viņš pateicas par visām lūgšanām un “tūkstošiem atbalsta vēstuļu” (pilna vēstule zemāk).

Austrālija apsūdzēja nevainīgu cilvēku, kas atradās antikatoliskas neprāta indīgās kultūras apstākļos. Pells ir Austrālijas Dreifuss (19. gadsimta kļūdaina pārliecība Francijā).

Attēls: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsXlxzkahles