pl.news
22.3K

Pięciu biskupów publikuje oświadczenie przeciwko szczepionce na Covid-19

Biskup Athanasius Schneider opublikował 12 grudnia oświadczenie przeciwko szczepionkom Covid-19 wykonanym z tkanek zabitych dzieci. Oświadczenie to zostało podpisane przez:

- Kardynała Janisa Pujatsa (Ryga, Łotwa)
- Arcybiskupa Tomasza Petę (Astana, Kazachstan)
- Byłego arcybiskupa Karagandy, Jana Pawła Lengę
- Biskupa Josepha Stricklanda (Strickland, Texas)

W opracowaniu oświadczenia, które obala "rosnący chór" konferencji biskupich, poszczególnych biskupów i księży, którzy "dopuszczają" takie szczepionki, wzięła udział międzynarodowa grupa naukowców i lekarzy.

Pięciu prałatów obala dwa dokumenty watykańskie (2005, 2008), które popierają teorię, że niemoralna szczepionka może być "moralnie legalna" w "wyjątkowych przypadkach nagłej potrzeby", jeśli nie ma alternatywy.

Takie stanowisko jest nie do przyjęcia dla katolików, którzy "kategorycznie i ponad wszelką wątpliwość odrzucają aborcję we wszystkich przypadkach jako poważne zło moralne, które woła do nieba o pomstę" - wyjaśnia oświadczenie.

Teologiczna zasada moralnie możliwej "współpracy materialnej" odnosi się według Schneidera tylko do takich przypadków, jak płacenie podatków lub używanie produktów niewolniczej pracy, ale nie do "potwornej" zbrodni aborcji, która jest "najgorszym znanym człowiekowi ludobójstwem".

Tekst powtarza, że "cele nie mogą usprawiedliwiać środków".

Bractwo Piusa X opublikowało na stronie SSPX.org (4 grudnia) długą deklarację przyjmującą szczepionki wykonane z tkanki płodowej.

Grafika: © Wikicommons, CC BY-SA, #newsJsnusgcqtg

niewolnicaMaryi
tylko czterech ? a gdzie reszta ?
Posoborowe absurdy
Mnie ścigają psycho-pato-geny Biegnę biegnę nie zamkną mnie hieny