pl.news
21.5K

Monsignore Perlasca rozłożył kardynała Becciu

Monsignor Alberto Perlasca dostarczył dokumentację, która obciążyła kardynała Becciu, pisze LaStampa.it (30 września).

Przez lata Perlasca był szefem biura administracyjnego pierwszej sekcji Sekretariatu Stanu, której budżet wynosi prawie 700 mln euro.

W sierpniu 2019 roku został nagle przeniesiony do Sygnatury Apostolskiej, a następnie zwolniony.

Becciu mógł zostać oskarżony nie tylko o defraudację, ale również o pomocnictwo i podżeganie. Jedną z takich spraw jest prawdopodobnie przekazanie adwokatowi Nicoli Squillaceowi (kancelaria prawna Libonati Jaeger) 200 000 EUR za ogólną usługę doradztwa prawnego oraz ponad 150 000 EUR dla jego specjalistów.

Zaraz potem wystawił kolejną fakturę na kwotę 364.000 euro, której Watykan odmówił zapłacenia. Squillace'owi udało się jednak obejść zastrzeżenia, a nawet otrzymać kolejne 17.000 euro. W sumie 711.000 euro zostało pochłoniętych przez nieokreślone usługi doradcze.

Włoski przedsiębiorca Gianluigi Torzi, którego Watykan aresztował w czerwcu, wystawił fakturę w wysokości 5 mln EUR za doradztwo przy innych transakcjach dotyczących nieruchomości zaproponowanych Watykanowi:

- hotel w dzielnicy San Siro, Mediolan

- pałac na Piazza Cavour w Mediolanie

- budynek przy 5. Alei Nowego Jorku.

- hotel na Dubai Expo.

W Londynie znajduje się nie tylko budynek Sloane Avenue. Watykański Sekretariat Stanu zainwestował również kolejne 100 milionów funtów w luksusowe mieszkania w Londynie na Cadogan Square i Knightsbridge.

Grafika: Angelo Becciu, © Mazur/cbcew.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsElboyvhptl

wacula25wp.pl
A w Watykanie trwają przygotowania do procesu kard. Angelo Becciu,
Z konta papieża zniknęło 26 mln dolarów -NIE ŹLE drugi polski rydzyk pseudo-finansista
przeciwherezjom
diabły to nie potrafią żyć bez kłótni....