Zanurzył rękę w zatrutej Odrze. Teraz mocno tego żałuje

Jeszcze kilka dni temu jeden z przedstawicieli nieudolnego rządu PiS podczas konferencji odbywającej się nad brzegiem zatrutej rzeki Odra zapewniał wszystkich tam zgromadzonych, że sytuacja jest pod kontrolą a stan wody w rzece nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia.
Pojawia się w tym wszystkim pytanie, jaki cel przyświeca »władzy« w tuszowaniu katastrofy ekologicznej na rzece Odra?
Czy faktycznie kontakt z wodą jest bezpieczny, przekonała się na własnej skórze osoba, która zanurzyła w rzece rękę?
„Od kolegi lekarza z Wrocławia. Dziś na dyżur zgłosił się do niego pacjent. Zanurzył na moment rękę w Odrze. Efekt? Sucha, łuszcząca skóra, pękające krosty, pieczenie, pęcherze. Czy oddziały toksykologiczne w są postawione na nogi czy tu rząd też czeka na specjalne zaproszenie?” – pyta warszawski radny Marek Szolc.

Śnięte ryby w Odrze pojawiły się 26 lipca, w okolicach Oławy na Dolnym Śląsku w okolicach Jazu Lipki na granicy województwa opolskiego i dolnośląskiego. Pierwsze informacje, które dotyczyły masowego śnięcia ryb, wpłynęły do Inspekcji Ochrony Środowiska już 27 lipca 2022, przy czym już w marcu 2022 r. zaobserwowano zatrucie wody o mniejszej skali w Kanale Gliwickim.
POLECAMY: Martwa Odra! Czy winę za to ponosi firma Jack-Pol z Oławy i Wody Polskie?

Początkowo masowe śnięcia ryb rejestrowano w miejscowościach znajdujących się na Dolnym Śląsku, jednak później zanotowano kolejne przypadki w województwie lubuskim. Do 10 sierpnia 2022 r. wędkarze, aktywiści i Straż Rybacka wyłowili z rzeki co najmniej 9 ton martwych ryb, zauważono także martwe bobry i ptaki. Tylko 11 sierpnia 2022 r. wyłowiono co najmniej 10 ton ryb jedynie z 200-kilometrowego odcinka na północ od rzeki Oławy w południowo-zachodniej Polsce. Do godz. 8.00 13 sierpnia 2022 r. z Odry od Katowic do Gryfina wyłowiono ponad 28 ton śniętych ryb. Pojawiły się doniesienia o poparzeniach osób mających kontakt z wodą. Sytuacja została określona przez hydrologów jako bezpośrednie zagrożenie zarówno ekosystemu, jak i życia i zdrowia ludzi. Dokładna skala katastrofy ekologicznej jeszcze nie jest znana.

Zanurzył rękę w zatrutej Odrze. Teraz mocno tego żałuje
Polka z Podkarpacia
Przypomnę: LEKTOR! Cały film: "Watch the water" czyli "Obserwuj wodę" lub "Uważaj na wodę". Film ujawnia iż covid, szczepienie, a nawet jedyny dopuszczony "lek" to zatrucie jadem węża!
LEKTOR! Cały film: "Watch the water" czyli "Obserwuj wodę" lub "Uważaj na wodę". Film ujawnia iż …
MAT -
A może to te próbki labolatoriów z Ukry, ladies and gentlemen PiS- śiaków próbowali zatopić aby Pana Putina nie zarazić.
Posoborowe absurdy
m.rekinek
„Od kolegi lekarza z Wrocławia. Dziś na dyżur zgłosił się do niego pacjent. Zanurzył na moment rękę w Odrze. Efekt? Sucha, łuszcząca skóra, pękające krosty, pieczenie, pęcherze..." JAK NIC ... MAŁPIA OSPA 🥶 😉
Posoborowe absurdy
Katastrofa na Odrze to zmiana polityki, przepisów Godpodarki Wodnej w 2015 r. po przejęciu władzy przez PiS. Fizycznie Ustawa weszła w życie 20 lipca 2017 r. NOWE PRAWO WODNE. I to jest fakt. Problem się poszerza na inne rzekI jak w dolnej Narwi - dopływ rzeki Warty
olek19801
Trudno znaleźć określenie na bandytów zarządzających atrapą zwaną Polin.
marek kisiel
diagnozuja jak covid falszywie dodatni
Mark Nemo
Minęło już tyle czasu i nadal niewiadomo, co było tego powodem? Ja chyba snię ! To przecież nie jakaś tajemnicza substancja z kosmosu, tylko pospolita raczej trucizna z tej ziemi. Myślałem, że przeciętne labolatorium, które ma jakąś menzurkę i parę odczynników może to stwierdzić ! Co z tą armią naukowców, służb tajnych i jawnych, urzędnikami z jakiś tam "Wód" (może wódek?). Czas ucieka, a …More
Minęło już tyle czasu i nadal niewiadomo, co było tego powodem? Ja chyba snię ! To przecież nie jakaś tajemnicza substancja z kosmosu, tylko pospolita raczej trucizna z tej ziemi. Myślałem, że przeciętne labolatorium, które ma jakąś menzurkę i parę odczynników może to stwierdzić ! Co z tą armią naukowców, służb tajnych i jawnych, urzędnikami z jakiś tam "Wód" (może wódek?). Czas ucieka, a wypadało by zapobiec rozprzestrzenianiu się katastrofy !
olek19801
Coś jest zamiatane pod dywan. Labolatorium bez problemu zrobi analizę jakościową i ilościową. Natychmiast są wyniki. I dziwne, opinia publiczna nie jest informowana o toksynach w rzekach...
V.R.S.
To tajemnicza pisoplazma, która cały czas mutuje i się namnaża, zajmując polskie biotopy.
olek19801
Nie lekceważcie, Rodacy, ostrzeżeń!