Clicks535

Repka olejná je žltý mor. Vráťme pole chlebu! Inak hrozí drahota

Repka olejná je žltý mor. Vráťme pole chlebu! Inak hrozí drahota Ceny potravín letia hore. Koronavirusová hystéria paralyzuje dopravu po celom svete. Niektoré krajiny začali obmedzovať export potraví…More
Repka olejná je žltý mor. Vráťme pole chlebu! Inak hrozí drahota
Ceny potravín letia hore. Koronavirusová hystéria paralyzuje dopravu po celom svete.

Niektoré krajiny začali obmedzovať export potravín, pretože sa obávajú hlbokej krízy a hladu. Naši sedliaci pestujú repku do nádrží áut a bioplynových staníc. Nemôžu inak.

Žlto. Všade opäť žlto. Aby ste vychutnali depresívnu jednotvárnosť, sadnite začiatkom mája do lietadla a vzneste sa ponad strednú Európu. Vlani sa mi to podarilo. Repka, kam oko pozrie. Česko vedie prím nielen na pohľad. Aj papierovo sme na špici Európskej únie v zaberaní ornej pôdy repkou.

Vysávať pôdu kvôli bioplynu?
„Repku olejnú sme tradične pestovali pre potravinárske účely. Pole má živiť človeka a nakŕmiť domáce zvieratá. Ale pestovať na poliach palivo? Vysávať pôdu a devastovať krajinu kvôli bioplynu? Podporovať z vlastných prostriedkov potravinovú nesebestačnosť a vyčíňanie nadnárodných monopolov? Experimentovať s životodárnosťou zeme kvôli vreckám zelených mafiánov?“

Zrušte úchylnú naftovú alchýmiu!
Iste. Poľnohospodári uvažujú pragmaticky. Repka je pre nich cenovo výhodná, a tak sejú a sejú. My však do tej ceny sypeme peniaze! Dotuje plochu, na ktorej sa repka na technické účely pestuje, a ešte sme tupo uzákonili požiadavku hlúpej smernice EÚ, ktorá nás núti primiešavať metylester repkového oleja do motorovej nafty. Ceny potravín stúpajú smerom hore. Koronavirusová hystéria paralyzuje ich dopravu po celom svete. Niektoré krajiny začali obmedzovať export potravín, pretože sa obávajú hlbokej krízy a hladu. Naši sedliaci však pestujú repku do nádrží áut a bioplynových staníc.

Ministri a poslanci oboch pohlaví, dajte nám, občanom, aspoň malý darček. Zachovajte sa sebavedome, slušne a logicky. Zrušte antiekologickú dotáciu repky a zrušte v zákone o ochrane ovzdušia úchylnú naftovú alchýmiu. Vráťte pole na výrobu jedla! Nesiete pred národom, okrem iného, zodpovednosť za cenovú dostupnosť potravín.

(Autorom článku je Stanislav Novotný, bývalý policajný prezident a súčasný predseda Asociácie nezávislých médií)
alianciazanedelu.sk/archiv/5975
Roberto 55
Horsie je, ze s repky olejnej sa vyraba aj olej na konzumaciu pre ludi. To je katastrofa ovela vacsieho dosahu. Keby polia stali ladom od tzv. revolucie by nebolo na skodu, lebo by sa obnovila kvalita pody.
Otec Eirene
Tono, keď som raz tak pozeral na tie žlté polia z kopca a ktosi tam povedal, že to dávajú do benzínu či do nafty ako palivo, zrazu ma akoby osvietilo. Prišlo mi na um toto:
V škole nám hovorili ako kapitalisti hádzali pšenicu do mora, aby udržali cenu… Ktosi ma záujem, - to mi prišlo do mysle, - aby sa čím menej pestovalo, ale aby nebolo vidieť, že polia ležia ladom, tak vymysleli repku olejku, …More
Tono, keď som raz tak pozeral na tie žlté polia z kopca a ktosi tam povedal, že to dávajú do benzínu či do nafty ako palivo, zrazu ma akoby osvietilo. Prišlo mi na um toto:
V škole nám hovorili ako kapitalisti hádzali pšenicu do mora, aby udržali cenu… Ktosi ma záujem, - to mi prišlo do mysle, - aby sa čím menej pestovalo, ale aby nebolo vidieť, že polia ležia ladom, tak vymysleli repku olejku, akože na biopalivo. A tak mi prišlo na um, že ak by po dozretí repky niekto prišiel a celé pole zapálil, tak by to zaiste vzbudilo veľké pohoršenie, ale ak sa to isté šikovne SPÁLI v motorovej nafte ako biopalivo, tak nikto si to nevšimne. Je to také isté spálenie úrody, len sofistikované. Odborníci vraj hovoria, že len malé percento olejky sa môže dať do motora, lebo to škodí motorom. Inými slovami, ak by sa repka olejka nepestovala, tak celé obrovské lány by stáli úhorom, teda neobrobené a bez úrody. A tak repkou olejkou, ktorá každému svojou žltou farbou padne do oka, sa zakrýva fakt, že tu ktosi má ZÁUJEM, aby sa takmer nič zo životuprospešných plodín nepestovalo.
ekans
chod pešo. Tono
apredsasatoci
Voziť sa budes, ale brucho budes mať prázdne. Tešis sa?
ekans
na kole 😂 😂 😂 😂, nejen chlebem živ je člověk