BeatkaS
62K

Wywiad z abp. Hoserem dla niedzieli... Poznajmy poglądy ks. abp. i módlmy się za jego duszę

Dzięki życzliwości redakcji „Niedzieli” prezentujemy zamieszczony na łamach tygodnia wywiad z abp. Henrykiem Hoserem. Sposób na wirusa O szczepieniach i szansie na zakończenie pandemii z lekarzem, …More
Dzięki życzliwości redakcji „Niedzieli” prezentujemy zamieszczony na łamach tygodnia wywiad z abp. Henrykiem Hoserem.
Sposób na wirusa
O szczepieniach i szansie na zakończenie pandemii z lekarzem, misjonarzem i wieloletnim byłym przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych – abp. Henrykiem Hoserem rozmawia Magdalena Wojtak.
Magdalena Wojtak: Lepiej się zaszczepić czy przechorować COVID-19?
Abp Henryk Hoser:
Oczywiście, że lepiej się zaszczepić niż przechodzić tę chorobę, ponieważ koronawirus może mieć groźne konsekwencje. Nawet u osób stosunkowo młodych mogą wystąpić powikłania, które spowodują śmierć. Dla dobra własnego i innych osób powinniśmy się poddać szczepieniu.
Czy Ksiądz Arcybiskup się zaszczepi?
Tak, ale na razie nie mam takiej możliwości, ponieważ w Bośni i Hercegowinie, gdzie obecnie przebywam, jeszcze nie ma szczepionek.
Może trzeba przyjechać do Polski i tutaj się zaszczepić? Rozważam taką ewentualność. Kościół nakłania wiernych do szczepienia się?More
prezydent
BeatkaS
Bardzo dziękuje!
MadaK
Biskup był zaszczepiony w kwietniu w Polsce,potem Jego stan B.się pogorszył..podano ,że zmarł na COVID,a naprawdę na powikłania po szczepienie ,miał współistniejàce choroby i słaby organizm..wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie i przebacz..
trio plus
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Pytanie retoryczne, był bardziej lekarzem czy Kapłanem?
BeatkaS
Dla mnie po równo - takim kapłanem jak i lekarzem, nie walczył ani o dusze ani o ciało. Unikajcie choćby pozoru zła... a on namawiał do przyjmowania eksperymentu medycznego, gorszego od choroby.
Mbuckop
Biednyn ten ksiadz.Oczywiscie duchowo,ja tez bym zmienila parafie.