Kardinolas Mülleris: Moterų įšventinimas neįmanomas

"Moteris negali būti įšventinta į kunigus. Tai sakramentiniu požiūriu neįmanoma", - sakė kardinolas Gerhardas Ludwigas Mülleris portalui Kath.ch (birželio 7 d.).

Jis paaiškino, kad Kristus apaštalais pašaukė tik vyrus, o kunigas savo vyriškumu atstovauja Kristui, Bažnyčios, kuri yra jo nuotaka, jaunikiui.

Kai moterys teigia turinčios "pašaukimą", tai yra "klaida", aiškino kardinolas: "Moterys nėra pašauktos į šventuosius šventimus. Tai grynas subjektyvizmas". Kristus įsteigė šį sakramentą tik vyrams ir pats sau neprieštarauja.

Kardinolas Mülleris taip pat pavadino piktnaudžiavimo apgaulę "ideologija", paremta prieš Bažnyčią nukreiptais prietarais: "Statistiškai 95 % vaikų išnaudojimo atvejų [Austrijos duomenimis- 99,7 %] įvyksta šeimos ir jaunimo auklėjimo srityje, kuri neturi nieko bendra su hierarchine-sakramentine Bažnyčios konstitucija ir kunigų celibatu".

Kardinolas įspėja, kad kunigams nereikėtų kelti visuotinių įtarimų. "Senosioms ir naujosioms marksistinėms ideologijoms būdinga, kad dėl savo veiksmų kaltas ne individas, o kolektyvas, kuriam jis priklauso". Kardinolas Mülleris tai pavadino "apeliavimu į emocijas".

Jis taip pat pabrėžė, kad "negalime likti nejautrūs nekaltai apkaltintiems ir teisingumo ratuose atsidūrusiems žmonėms".

AI vertimas