Clicks996
danutadubiel
35

BRACTWO KAPŁAŃSKIE Św. PIUSA X ma swój własny KOŚCIÓŁ.

Nowy kościół Bractwa Św. Piusa X – perła architektury neogotyckiej

Opublikowano 6 października 2017gloria.tv/user/2p3NYcvtcqpT2SzBMjJ8rkoDy autor: pjj

Kościół pw. św. Wilibrorda w Utrechcie, perła architektury neogotyckiej

Kościół pw. św. Wilibrorda został zbudowany w latach 70. XIX wieku, przy okazji ponownego ustanowienia katolickiej hierarchii w Holandii. Umiejscowiony w historycznym centrum Utrechtu, stanowi jeden z ukrytych skarbów miasta, a także jeden z najpiękniejszych kościołów w tym kraju. Bogato zdobiony i zachowany w doskonałym stanie, po świetnej renowacji wnętrz, budynek w wyjątkowy sposób prezentuje ducha sztuki średniowiecznej sprzed okresu kalwińskiego ikonoklazmu. Potężne organy, zbudowane przez Michała Maarschalkerweerda, stanowią dodatkową ozdobę kościoła.

Niewiele brakowało, żeby w latach 60. XX wieku zburzono tę perłę architektury, jednak na szczęście świątynia została zaliczona w poczet zabytków i desygnowana jako pilotażowy projekt konserwacji europejskiego dziedzictwa architektonicznego.

Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X dokonało właśnie zakupu kościoła pw. św. Wilibrorda i planuje odprawiać w nim Msze św. w każdą niedzielę o godz. 17.

Aby podkreślić rangę tego wydarzenia, 12 listopada 2017 r. o 10.30 odbędą się ceremonie pojednania i błogosławieństwa kościoła, po których nastąpi Msza św. pontyfikalna celebrowana przez przełożonego generalnego Bractwa, bp. Bernarda Fellaya.

Ceremonia pojednania kościoła jest wymagana w związku z tym, że poprzedni zarządca w celu zapewnienia środków na utrzymanie gmachu organizował w nim różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, jedne akceptowalne, jak np. koncerty, inne zaś zupełnie nieodpowiadające godności miejsca. Błogosławieństwo świątyni jest z kolei potrzebne, ponieważ została ona zdesakralizowana, gdy diecezja zdecydowała o wystawieniu budynku na sprzedaż.

Przywracając do prawdziwego kultu tę perłę architektury neogotyckiej, poświęconą św. Wilibrordowi (657–739), pierwszemu biskupowi Utrechtu i apostołowi Fryzji i Niderlandów, którego święto jest tam obchodzone 7 listopada, Bractwo Św. Piusa X wciela w czyn motto pontyfikatu swego patrona: Omnia instaurare in Christo, „Odnowić wszystko w Chrystusie”.

Kilka zdjęć z wnętrza świątyni jest dostępnych na stronie niderlandzkiego dystryktu Bractwa.

Źródło

The Society of St. Pius X Saves an Architectural Jewel in The Netherlands
Ewangelista
Brawo, brawo, brawo!
Ewangelista
Super wiadomość!
Quas Primas
Oto wypowiedź WROGA Kościoła. Tak, wroga Kościoła, bo to, że ten typ nienawidzi Bractwa Piusa X, to pokazywał już nie raz pod różnymi nickami. Gdyby to była prawda, to aż NIELOGICZNYM jest, by żydomasoneria wspierała tych, którzy jako jedyni nie zdradzili Chrystusa i Jego Kościoła. Jedyni, którzy sprzeciwili się modernistycznemu Rzymowi. Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, że te 30% fortuny od …More
Oto wypowiedź WROGA Kościoła. Tak, wroga Kościoła, bo to, że ten typ nienawidzi Bractwa Piusa X, to pokazywał już nie raz pod różnymi nickami. Gdyby to była prawda, to aż NIELOGICZNYM jest, by żydomasoneria wspierała tych, którzy jako jedyni nie zdradzili Chrystusa i Jego Kościoła. Jedyni, którzy sprzeciwili się modernistycznemu Rzymowi. Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, że te 30% fortuny od żydowskiej rodziny, to załatwiłoby kupno nie tylko tego jednego kościoła? To Kaplice Bractwa nie musiałyby być tak skromne? Wiedz, że wierni, którzy są związani z Bractwem Piusa X nie rzucają na tacę bilonu! Dają datki od 10-20 zł - dzieci, a dorośli od 50 zł wzwyż, bo wiedzą, że inwestują w prawdziwą Wiarę, że nie usłyszą tam judeo-protestancko-globalistycznych nowinek. Trzeba być naprawdę podłym człowiekiem (o ile można cię człowiekiem nazwać), by non stop, ziać diabelskim jadem nienawiści do kogoś, kto uratował Kościół i Mszę Wszechczasów od liberalizmu! Dlaczego nie wspomnisz o żydostwie, które zakorzeniło się w Kościele, w Rzymie, Kuriach i na eksponowanych stanowiskach? Dlaczego nie wspomnisz o żydostwie, któremu kłaniają się dzisiejsi hierarchowie i grają tak, jak oni zechcą? Co za diabeł w tobie siedzi, że tak nienawidzisz prawdziwych obrońców Wiary. No tak...., rozumiem. JPII w awatarze!
------------------------------------------------------------------
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata ! 18 godziny temu

SZOK! jeszcze tym sie chwala... Kupili za pieniadze ZYDOMASONOW (nizej autentyczne dowody) tylko po to by schizma rozmnazala sie i zamiast wiary Swietego Kosciola Katolickiego bedzie rowijal sie: Lefebryzm : INTEGRYZM i KONSERWATYZM w najgorszym bo tradycjonalistycznym ubranku znanym już z historii jako faszyzm Mussoliniego, Franco, Hitlera, Salazara czy Pinocheta. Wcześniej ten faszyzm nazywał się inkwizycją i krzyżową wyprawą.
(do pewnego momentu, dobro zawsze zwycieza, podjeli walke z samym Panem Bogiem)
Niepodwazalne dowody: (od Kraha pelnomocnika FSSPX do Rothschildow i Gutmannow)Wolfgang Gutmann, syn Maxa, poślubił baronową Rosę. Wolfgang zmarł w roku 1964, a kiedy w roku 2003 zmarła Rosa Gutmann FSSPX otrzymało 30% fortuny rodziny Gutmann: zamek w Jaidhofer oraz 90 mln euro.
Historię zamku można poznać na poniższej stronie:
Quas Primas
Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X zasłużyło sobie na tak piękny kościół.
One more comment from Quas Primas
Quas Primas
I tak wysoko oceniasz. Ja powiedziałabym, że 99%. Poza tym pytanie, kto jest kapłanem katolickim. I nie chodzi o nazwę "katolicki".
---------------------------------------------
Stonka Ziemniaczana 3 minuty temu

Wyjątkowo piękny, tradycyjny kościół katolicki.
Miarą naszych czasów jest jednak to, że 95% kapłanów katolickich nie potrafiłoby tam odprawić Mszy Św. ze względu na brak stołu (tzw. …More
I tak wysoko oceniasz. Ja powiedziałabym, że 99%. Poza tym pytanie, kto jest kapłanem katolickim. I nie chodzi o nazwę "katolicki".
---------------------------------------------
Stonka Ziemniaczana 3 minuty temu

Wyjątkowo piękny, tradycyjny kościół katolicki.
Miarą naszych czasów jest jednak to, że 95% kapłanów katolickich nie potrafiłoby tam odprawić Mszy Św. ze względu na brak stołu (tzw. ołtarza)
Jean Sarthois
@Quas Primas napisala: " ...To pytanie zadałeś już po raz drugi."
Czyli to jest takie "nadpisywanie"... Przepraszam, zbyt dlugo a wlasciwie "od zawsze" bywalem na roznych forach lub tzw listach dyskusyjnych i chyba dlatego mam trudnosci z "systemem" dyskusji poprzez komentarze...
Ten cytowany tam wpis to rzeczywiscie jedno wielkie bagno i czytajac to mozna miec watpliwosci czy to pisali ludzie …More
@Quas Primas napisala: " ...To pytanie zadałeś już po raz drugi."
Czyli to jest takie "nadpisywanie"... Przepraszam, zbyt dlugo a wlasciwie "od zawsze" bywalem na roznych forach lub tzw listach dyskusyjnych i chyba dlatego mam trudnosci z "systemem" dyskusji poprzez komentarze...
Ten cytowany tam wpis to rzeczywiscie jedno wielkie bagno i czytajac to mozna miec watpliwosci czy to pisali ludzie czy grupa baranow.... - z calym szacunkiem dla owiec...
Quas Primas
Jean Sarthois - To pytanie zadałeś już po raz drugi. Odpowiadam: Kiedy ja piszę komentarz, to na górze są moje słowa, które odnoszę do tego co jest pod spodem (pod kreską). W tym wypadku napisałam kilka słów do tego co napisał ten "twór" Primum Saeculum . Inni piszą raczej odwrotnie.
Jean Sarthois
@Quas Primas napisala: "Oooo, a tutaj jaki rodzynek! TEN SAM STYL , co parvus i jego klony!!!" - to cytat by wskazac o ktory wpis mi chodzi"
A chce poruszyc sposob pisania tutaj... Oczywiscie nie jestesmy na forum bo dyskusja komentarzami nie majacymi w dodatku zadnych referencji to nie zadna dyskusja ale ten wpis to taki typowy z ktorego nie wynika - przynajmniej wg mnie- kto tu przeciwko …More
@Quas Primas napisala: "Oooo, a tutaj jaki rodzynek! TEN SAM STYL , co parvus i jego klony!!!" - to cytat by wskazac o ktory wpis mi chodzi"
A chce poruszyc sposob pisania tutaj... Oczywiscie nie jestesmy na forum bo dyskusja komentarzami nie majacymi w dodatku zadnych referencji to nie zadna dyskusja ale ten wpis to taki typowy z ktorego nie wynika - przynajmniej wg mnie- kto tu przeciwko komu, co jest cytatem a co wypowiedzia ... nie wiem...?????
Weronika.S
@Primum Saeculum Czekam, mają to być moje słowa, a nie twoja ich interpretacja.
Weronika.S
@Primum Saeculum Proszę mi wskazać jakąkolwiek mój wpis, który byłby, jak piszesz, ubliżaniem Janowi Pawłowi II, a nie stwierdzeniem takich czy innych faktów religijnych, mających miejsce w przeszłości, jak np. całowanie Koranu...
One more comment from Weronika.S
Weronika.S
@Primum Saeculum Mściwość to prosta droga do piekła, tym bardziej, że obejmujesz nią też kapłanów, nazywanych przez ciebie pasibrzuchami i szkalujesz czcigodnego ks. Bałembę. A jeżeli chodzi o ks. Natanka to jest sprzeczny. Krytykuje SWII a gloryfikuje Jana Pawła II, choć jest on, Jan Paweł II, głównym ekumenistą posoborowym, a ekumenizm to z kolei pośredni etap w kierunku tworzenia jednej …More
@Primum Saeculum Mściwość to prosta droga do piekła, tym bardziej, że obejmujesz nią też kapłanów, nazywanych przez ciebie pasibrzuchami i szkalujesz czcigodnego ks. Bałembę. A jeżeli chodzi o ks. Natanka to jest sprzeczny. Krytykuje SWII a gloryfikuje Jana Pawła II, choć jest on, Jan Paweł II, głównym ekumenistą posoborowym, a ekumenizm to z kolei pośredni etap w kierunku tworzenia jednej światowej religii, a to może podobać się tylko złym duchom i masonerii. P.S. Czy podoba ci się krzyż z wygiętą ku dołowi poziomą belką, bo mnie nie. Niektórzy nawet twierdzą, że to nie katolicki krzyż.
Quas Primas
Tak parvusie, to jesteś ty w całej twojej okazałości. To przecież ty mówiłeś, że byłeś blisko Bractwa przez 20 lat.... WYKOPALI cię za haniebne czyny, pewnie takie, jakie wyczyniasz tu na glorii. Dlatego tak nienawidzisz Bractwa Piusa X. Piszesz pod różnymi nickami, by ich szkalować. Chory człowiek jesteś, o ile można cię jeszcze nazwać człowiekiem.
ps. Komentarz pod spodem to też pełen pogardy!
More
Tak parvusie, to jesteś ty w całej twojej okazałości. To przecież ty mówiłeś, że byłeś blisko Bractwa przez 20 lat.... WYKOPALI cię za haniebne czyny, pewnie takie, jakie wyczyniasz tu na glorii. Dlatego tak nienawidzisz Bractwa Piusa X. Piszesz pod różnymi nickami, by ich szkalować. Chory człowiek jesteś, o ile można cię jeszcze nazwać człowiekiem.
ps. Komentarz pod spodem to też pełen pogardy!
---------------------------------------------------------------------
Primum Saeculum 14 wrz

@Młot na posoborowe na koniec pomiem tak,
przypuszczam, ze wiecej razy uczestniczylem we Mszach Swietych Lefebrvestow niz Ty w procesjach - przepraszam za moja ocene, wiecej - bralem udzial na zebraniach przez nich organizowanych. Znam te Bractwo z mojego doswiadczenia; poniewaz szanuje Msze Sw. Trydenckie chodze na Msze Swiete w FSSP; nie ma roznicy w Liturgii. Jest w czynach i ich mowie.
To, ze FSSPX ma prawo w dalszym ciagu udzielania spowiedzi, to wiecie przez moje wczesniejsze wpisy lub moich braci. Papa Franiciszek jest milosierny dla FSSPX i zamiast Go kochac to oczerniacie Jego pontyfikat. Sw. Jan Pawel II zapewne i teraz nie wyrazil by zgody do prowadzenia Mszy SW; i spowiadania przez FSSPX. za Franciszka maja pelen luz.....
dobra moj drogi koncze, bo widze , ze sie nie dogadamy..... Niech Pan Bog blogoslawi.
Quas Primas
Oooo, a tutaj jaki rodzynek! TEN SAM STYL , co parvus i jego klony!!!
-----------------------------------------
Przeciw potężnemu pancerzowi Goliata zwycięska mała proca Dawida.

Primum Saeculum 1 godzinę temu
xxxx--Nazwa "Papieski Instytut Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną" zostanie zmieniona. Wykreślona z niej zostanie część wspominająca papieża, który ją założył - od …More
Oooo, a tutaj jaki rodzynek! TEN SAM STYL , co parvus i jego klony!!!
-----------------------------------------
Przeciw potężnemu pancerzowi Goliata zwycięska mała proca Dawida.

Primum Saeculum 1 godzinę temu
xxxx--Nazwa "Papieski Instytut Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną" zostanie zmieniona. Wykreślona z niej zostanie część wspominająca papieża, który ją założył - od teraz będzie to "Instytut Studiów nad Rodziną".--xxxxxxx
------------
to jest tylko kropla w morzu........ w porownaniu do jakiego stopnia poniewieraja Swietosc JPII.......szatan nienawidzi Jana Pawla II i wije sie z wsciekosci......
np; tutaj na Gloria, jak tylko pojawi sie artykul o Janie Pawle II , zaczynaja ryczec jak wsciekle wyglodniale lwy...
myslicie, ze tak caly czas i bez przerwy bedziecie nam bluznic i bluznic i sobie pozwalac i pozwalac i nie dlugo na glowe nam wejdziecie .... to sie pomyliliscie !!! ja Wam mowie DOSC TEGO !
@Weronika.S ktorej wszystkie rozumy z glowy do d--y uciekly. Durna, nie myslaca logicznie i nie opierajace sie na zadnej wiedzy. Jak smiesz cymbalico ciagle ublizac Swietemu Janowi Pawlowi II, kim Ty jestes ? , czy chociaz raz zrobilas wysilek aby wglebic sie i przesledzic caly pontyfikat JP II. I inni tacy wspanialomyslni twierdzacy, ze papiez ma wladze i wszystko moze,...... jesli tak, to dlaczego Bededykt XVI abdykowal ? tak mozna ? i jaka ma wladze papiez .... kiedy Jan Pawel II byl w szpitalu przechodzil operacje( wiesz ile razy byl operowany ? ) wykorzystywano nawet Jego cierpienia i nieobecnosc....poszly won , @22Cecylia @Quas Primas @Weronika.S i wszyscy inni tradycjonalisci z FSSPX do siebie na podworko, tam znajdziecie prawdziwa wiare katolicka pod ????????????? u siebie szukajcie a znajdziecie --kto szuka ten znajdzie---swoje grzechy rozgrzeszajcie, dobrze kopcie a odkryjecie ich co nie miara. Lacznie ks. Balemba, ktory z dnia na dzien przybiera na wadze. Ks Natanek nazywa takich ksiezy "pasibrzuchy"...
WYNOCHA na swoje PODWORKO !!!


Lubię to
Nemo potest duobus dominis servire !
MNIE SIĘ PODOBA ,,MATERIAŁ,, :) IDEALNY DLA PSYCHOLOGA :)
ps. SĄ SĄDOWI SPECJALIŚCI OD TAKICH ,, PRZYPADKÓW,, :)

W obronie Tradycji Kościoła 03:31

(
danutadubiel))wkrótce zakończysz pielgrzymkę życia - masz bardzo mało czasu. Zanim jeszcze włożą Twoje ciało do trumny, zaraz po zgonie, Twoja dusza powędruje na sąd szczegółowy.T
Quas Primas
A jak Wam się podoba komentarz tego, który wciąż straszy piekłem, policją, prokuraturą? Jak myślicie, czy to nadaje się do prokuratury czy nie? Osądźcie sami... Pisał to w 2014 roku
-------------------------------

NOWE PRZYKAZANIE
W obronie Tradycji Kościoła 03:31

danutadubiel wkrótce zakończysz pielgrzymkę życia - masz bardzo mało czasu. Zanim jeszcze włożą Twoje ciało do trumny, zaraz …More
A jak Wam się podoba komentarz tego, który wciąż straszy piekłem, policją, prokuraturą? Jak myślicie, czy to nadaje się do prokuratury czy nie? Osądźcie sami... Pisał to w 2014 roku
-------------------------------

NOWE PRZYKAZANIE
W obronie Tradycji Kościoła 03:31

danutadubiel wkrótce zakończysz pielgrzymkę życia - masz bardzo mało czasu. Zanim jeszcze włożą Twoje ciało do trumny, zaraz po zgonie, Twoja dusza powędruje na sąd szczegółowy.Tam św. Michał Archanioł postawi Ciebie na "wadze". Twoje całe życie będzie przebadane. To będzie dla Ciebie - jeśli się nie zmienisz - straszne. Naprawdę straszne. To będzie tak przerażające, że umarłabyś, gdybyś teraz sobie to uświadomiła. Dla ludzi miłosiernych i łagodnych - ten sąd szczegółowy będzie łagodny, natomiast dla ludzi surowych, surowo osądzających innych ludzi, zwłaszcza surowo osądzających upadłych grzeszników, czy nawet innowierców - ten sąd będzie surowy i straszliwy. «Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie»(Łk 6, 38).

I jak myślisz, z czego będziesz najbardziej i szczególnie sądzona?

Jezus Chrystus nie będzie pytał Ciebie na Sądzie Ostatecznym tylko o to, czy byłaś na Mszy Trydenckiej, czy na NOM - nie będzie też pytał jedynie, czy zachowałaś czystość wiary katolickiej, choć to jest ważne, ale nie wystarcza - szatani przecież też wierzą i to wiarą doskonale czystą teologicznie, pozbawioną najmniejszej domieszki modernizmu. «Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą»(Jk 2,19).

«Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie»(Jk 2,17).

Jezus zapyta Ciebie szczególnie o jedno - najważniejsze - podobnie jak zapyta o to samo po raz drugi, przy powszechnym zmartwychwstaniu na Sądzie Ostatecznym:

Ewangelia wg św. Mateusza 25, 31-46:
---
PS. I tutaj podaje cytaty z Pisma Świętego....., których już nie przytaczam.
Quas Primas
Tak swego czasu pisał parvus vel W obronie Tradycji Kościoła pod nickiem Marcusa na ks. Stehlina z Bractwa św. Piusa X. (wytłuszczenia moje). Dlatego kasuje prawdę i pod różnymi nickami szkaluje Kościół i Bractwo.
--------------------------------------------
@McMarkus 2014-11-03 23:59
Nie chciałbym tu się zbytnio chwalić, ale powiem z dumą, że mam swój osobisty udział w tym, że Karl Thomas …More
Tak swego czasu pisał parvus vel W obronie Tradycji Kościoła pod nickiem Marcusa na ks. Stehlina z Bractwa św. Piusa X. (wytłuszczenia moje). Dlatego kasuje prawdę i pod różnymi nickami szkaluje Kościół i Bractwo.
--------------------------------------------
@McMarkus 2014-11-03 23:59
Nie chciałbym tu się zbytnio chwalić, ale powiem z dumą, że mam swój osobisty udział w tym, że Karl Thomas Stehlin niemiecki prezbiter, były przełożony Bractwa Świętego Piusa X w Europie Środkowej i Wschodniej, został usunięty z Polski i przeniesiony do Azji.
To chyba moja skromna zasługa w walce z wrogami Kościoła katolickiego sponsorowanymi przez syjonistów.
chemikus
@Quas Primas Nie odpowiadaj na prowokacje. Żelazna zasada, Nie karm trolla. Upubliczniaj jego komentarze i tylko tyle.
chemikus
@Quas Primas Niech tak myśli. Niech będzie pewny swego. Idzie dobrze, niech zrobi okop i bierze kasę od mocodawcy.
Quas Primas
Tak mówią wszyscy żydzi. Nie dziwi mnie to. Przyjdzie moment, że to właśnie TY NIC nie będziesz mógł uczynić. Doczekasz się tego na pewno!!!
-----------------------------------------------
W obronie Tradycji Kościoła 8 minuty temu

Nic nie możecie uczynić i jesteście bezradni. 🤗
chemikus
@Quas Primas Jak znajdę od razu dam znać. Opublikujesz w Warszawskiej Gazecie bo znam pana Kokoszkiewicza.