Clicks2.4K
pl.news
4

Po nieudanej nominacji: biskupem Hongkongu został jezuita

Franciszek mianował 17 maja jezuitę o. Stephena Chow Sau-yana, który od 2018 r. był prowincjałem Prowincji Chińskiej Towarzystwa Jezusowego, nowym biskupem Hongkongu.

Pochodzący z Hongkongu duchowny zastąpi na tym stanowisku kardynała Johna Tong Hona (81), który został sprowadzony jako administrator apostolski po śmierci swojego następcy w 2019 roku. Chow, z wykształcenia psycholog, studiował w Minnesocie i na Uniwersytecie Harvarda. Swoją funkcję obejmie dopiero w grudniu.

We wrześniu ubiegłego roku Chow powiedział, że nowe prawo Hongkongu dotyczące bezpieczeństwa narodowego będzie omawiane z uczniami w szkołach prowadzonych przez jezuitów w Hongkongu "jako obiektywny fakt" i że "neutralność zostanie zachowana w nauczaniu". Kardynał Zen, który przeszedł na emeryturę jako biskup Hongkongu w 2009 roku, ostro skrytykował prawo i użył wszelkich środków, aby uniknąć nominacji ojca Petera Choya, wybranego przez Pekin kandydata.

Metodysta, profesor Lo Lung-Kwong, pracownik naukowy chińskiego Uniwersytetu Hongkongu, powiedział South China Morning Post, że wybór Chowa był "rozważną decyzją", ponieważ "nie wykazał on żadnych oczywistych skłonności politycznych" – co oznacza, że stoi po stronie rządzących.

W zeszłym roku Watykan odwołał planowane ogłoszenie nowego biskupa po tym, jak kandydat odmówił w ostatniej chwili.

#newsGjrnapypyj

Beatus 1
Głową Kościoła Świętego jest Jezus Chrystus nasz Zbawiciel! Kościół nie jest instytucją ludzką, ale ma charakter nadprzyrodzony! Rozważanie działań ludzkich w Kosciele bez tego kontekstu jest nieporozumieniem!
wlodzimierz Włodzimierz kuzborski
Rozporządzenie KE przewiduje również wdrożenie tzw. opcjonalnego europejskiego certyfikatu rodzicielstwa. Grupa organizacji pozarządowych z kilkunastu krajów Europy, przygotowała petycję protestacyjną w tej sprawie. Ja właśnie podpisałem i jestem gdzieś w okolicy nr 4629. Podpisz i Ty. Apel wsparły środowiska prorodzinne z m.in. Francji, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Węgier i Ukrainy. Petycję …More
Rozporządzenie KE przewiduje również wdrożenie tzw. opcjonalnego europejskiego certyfikatu rodzicielstwa. Grupa organizacji pozarządowych z kilkunastu krajów Europy, przygotowała petycję protestacyjną w tej sprawie. Ja właśnie podpisałem i jestem gdzieś w okolicy nr 4629. Podpisz i Ty. Apel wsparły środowiska prorodzinne z m.in. Francji, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Węgier i Ukrainy. Petycję możesz podpisać pod tym adresem:
stopnarzucaniuhomoadopcji.pl/pl/
Jan Zbigniew wojan
Jezuici przejmują Kościół Święty - a później już tylko likwidacja !
Brygada Świętokrzyska NSZ
Wygląda jak pedałek !