pl.news
13.5K

Amerykański wywiad wpływał na Sobór Watykański II

Kierunek Vaticanum II został zmieniony już w pierwszych dniach, przypomniał Robert Moynihan podczas konferencji online 12 listopada (film poniżej) zorganizowanej przez Aurelia Porfiriego.

Moynihan relacjonuje, że jedną z czołowych postaci sojuszu konformistyczno-liberalnego był 35-letni ksiądz Joseph Ratzinger.

Właściciel Libreria Leoniana, który ma obecnie około 90 lat, powiedział Moynihanowi, że widział Ratzingera w pierwszym dniu Vaticanum II stojącego na schodach bazyliki św. Piotra i rozdającego Ojcom Soboru arkusze z mimografią, mówiąc im, że "nie wolno nam akceptować komitetów i [doskonałych] schematów, które przygotowała Kuria".

Ratzinger poprosił o "otwartą dyskusję", która ostatecznie doprowadziła do odrzucenia wszystkich 72 schematów.

Katoliccy Ojcowie Soboru zgromadzili się wokół wiernych i bardzo uczonych brazylijskich prałatów. Ten sojusz obejmował arcybiskupa Marcela Lefebvre'a i został nazwany Coetus Internationalis Patrum. Jednakże tylko około 250 prałatów z 2400 przyłączyło się do niego. Coetus przegrał z konformistycznym stanowiskiem większości, która miała więcej pieniędzy i – co najważniejsze – poparcie antykościelnych mediów.

Moynihan dodaje, że rząd USA poprzez swoje agencje wywiadowcze, zwłaszcza CIA, był zainteresowany wpływaniem na Vaticanum II. Promowali oni kontrowersyjne nauki Vaticanum II o "wolności religijnej" i "swobodach religijnych", które zostały przedstawione przez jezuitę o. Johna Courtneya Murraya i przez Time Magazine.

Ta grupa nacisku zbierała się na wystawnych przyjęciach gdzie dyskutowano jak przekształcić Vaticanum II w forum konformistycznych idei.

#newsNxiwingucx

01:27:45
V.R.S.
Nie zapominajmy o Amerykańskim Komitecie Żydowskim i takich jego fiszach jak Max Horkheimer od przesławnej szkoły frankfurckiej, który gościł w Watykanie Roncallego.