Christmas Campaign: Financial Insights
Clicks3K
pl.news
1

Benedykt XVI się dystansuje, ale nie od gejowskich związków Franciszka

Benedykt XVI zdystansował się od Katholische Integrierte Gemeinde, wspólnoty, którą uznał w 1978 roku, gdy był arcybiskupem Monachium (Herder.de, 26 października).

Teraz mówi, że "nie został poinformowany" ani "nawet oszukany" o "pewnych sprawach" w życiu wspólnoty. Żałuje, że "powstało wrażenie", że zatwierdził wszystkie działania grupy.

W październiku 2019 r. wizytatorzy zauważyli, że we wspólnocie dochodzi do "nadużyć duchowych" i istnieje system zależności psychologicznej i finansowej: "relacje i małżeństwa były ustanawiane i rozdzielane w zależności od tego, czy zgromadzenie zakonne uznało to za korzystne dla wspólnoty. Decydowało ono, czy i kiedy małżeństwo może lub powinno mieć dzieci".

Wśród członków byli niemieccy liberalni teologowie, jak ks. Gerhard Lohfink czy Rudolf Pesch (+2011).

#newsMpavrrigpy
przeciwherezjom
Teraz mówi, że "nie został poinformowany" ani "nawet oszukany" o "pewnych sprawach" w życiu wspólnoty. Żałuje, że "powstało wrażenie", że zatwierdził wszystkie działania grupy. Od kiedy to klawisze są lojalni i informują rzetelnie swoich więźniów itd? I to jeszcze klawisze tacy jak masoneria kościelna. Pewnie ostatniemu prawdziwemu Papieżowi Benedyktowi XVI przygadują, że powinien się cieszyć, …More
Teraz mówi, że "nie został poinformowany" ani "nawet oszukany" o "pewnych sprawach" w życiu wspólnoty. Żałuje, że "powstało wrażenie", że zatwierdził wszystkie działania grupy. Od kiedy to klawisze są lojalni i informują rzetelnie swoich więźniów itd? I to jeszcze klawisze tacy jak masoneria kościelna. Pewnie ostatniemu prawdziwemu Papieżowi Benedyktowi XVI przygadują, że powinien się cieszyć, że go w torturach nie ukatrupili. Za to widać - czytając takie artykuły jak powyższy - że dochodzi do jakichś form znęcania się psychicznego.