Techniki podświadomej manipulacji. Reklamodawcy „hakują sny” w celu promowania marek !

Reklamodawcy planują stosować techniki „hakowania snów” w celu promowania marek. Niedawny esej naukowców z Uniwersytetu Harvarda , Uniwersytetu w Montrealu i Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Aeon Mag powiedział, że około 77 procent wszystkich marketerów i reklamodawców planuje zastosować tę strategię w ciągu najbliższych trzech lat.

Esej koncentrował się na najnowszej kampanii marketingowej piwa Molson Coors, w ramach której firma rozdawała ludziom darmowe piwa w zamian za udział w „badaniu inkubacji snów”.

Uczestnicy badania snów musieli obejrzeć krótki film marketingowy, który przedstawiał gadające ryby, hipnotyzujące wizualizacje, górskie krajobrazy i tańczące puszki piwa wyglądające jak coś z dzikiej wyprawy PCP. W filmie pojawiła się również gwiazda One Direction, Zayne Malik, która transmitowała na żywo, jak zasypia podczas oglądania filmu na Instagramie.

„Teraz znajdujemy się na bardzo śliskim zboczu. To, dokąd się posuwamy i z jaką prędkością, zależy od tego, jakie działania zdecydujemy się podjąć, aby chronić nasze marzenia” – powiedzieli naukowcy w eseju Aeon Mag .

Naukowcy powiedzieli dalej, że są „zdziwieni brakiem publicznego oburzenia na sam pomysł infiltrowania naszych nocnych snów na wielką skalę przez korporacyjnych reklamodawców”, dodając, że to, co kiedyś było „science fiction”, teraz stało się rzeczywistość.

Analitycy przewidują, że procedura zostanie nałożona w ten sam sposób, w jaki Amerykańska Federalna Komisja Handlu narzuca swoje federalne przepisy sprzeciwiające się wykorzystywaniu niewyuczonej zgody na reklamę podprogową.


Reklama podprogowa została zakazana w wielu krajach na całym świecie z powodu problemów etycznych związanych z wszczepianiem myśli do podświadomości jednostki bez jej zgody. Inkubacja snów została zastosowana przez kilka starożytnych kultur i sięga ponad 4000 lat wstecz do starożytnego Egiptu.

„Śpiący leżeli w świętych łóżkach w ?aqq?rah Serapeum, aby otrzymywać boskie sny; do starożytnej Grecji, gdzie schorowani ludzie śnili w świątyniach wyroczni; do dzisiaj, gdzie inkubacja snów odgrywa kluczową rolę w uzdrawianiu, terapeutycznych i duchowych praktykach, takich jak joga nidra i szamanizm Mohave” – stwierdził Aeon Mag .

Reklama marzeń może wkrótce zamienić się w koszmar

Grupa badaczy snu powiedziała, że następną granicą reklamy nie jest rzeczywistość wirtualna ani hologramy, ale ludzkie marzenia. I ostrzegali, że ta metoda może wkrótce przerodzić się w koszmar. (Powiązane: Czy niewłaściwe jedzenie może powodować koszmary? )

Naukowcy w liście otwartym opublikowanym na stronie internetowej DXE potępili koncepcję reklamy we śnie, w której firmy wprowadzają reklamy do podświadomości człowieka za pomocą klipów audio i wideo. W liście wskazali, że nie tylko ta metoda już istnieje, ale firma piwowarska publicznie ją przetestowała w przededniu Super Bowl LV w zeszłym roku.

Badacze snu podali jako przykład naprawdę dziwaczny komunikat prasowy z 4 lutego. W komunikacie firma Molson Coors Beverage Company, która jest właścicielem znanych marek, takich jak Coors Light, Miller Lite i Blue Moon, przyznała, że może manipulować ludzkimi marzeniami , aby ludzie mogli wspólnie widzieć wizje napojów alkoholowych tańczących w ich głowach.

W komunikacie stwierdzono, że nie było niespodzianką „stres pandemii spowodował, że wiele osób ma trudności ze snem, a co za tym idzie, doświadcza dziwnych, dziwacznych snów zwanych „kwarandrowymi snami”. Zazwyczaj nie możemy kontrolować tego, o czym marzymy, ale co by było, gdybyśmy mogli? Coors Light i Coors Seltzer chcą zapewnić, że będziesz miał odświeżający sen, korzystając z nauki o kierowaniu snami”.

W swoim liście naukowcy zajmujący się snem wyrazili zaniepokojenie tego rodzaju inwazyjną reklamą snów.
„Jako badacze snu i snów jesteśmy głęboko zaniepokojeni planami marketingowymi mającymi na celu generowanie zysków kosztem zakłócania naszego naturalnego przetwarzania pamięci w nocy” – powiedziała grupa. List napisało trzech naukowców z MIT i Harvardu , a dziesiątki innych badaczy snu z całego świata podpisało go.

Według badaczy snu, celowana implantacja snów ma historię sięgającą tysięcy lat – zwłaszcza wśród grup, które cenią sny za praktyki duchowe. Obecnie naukowcy zakończyli eksperymenty pokazujące rzeczywisty sposób, w jaki sny mogą wpływać na życie na jawie. Oznacza to, że wszczepianie snów może zmienić rzeczywiste wyniki.
Obejrzyj poniższy film , aby dowiedzieć się o świadomym śnie.

Ten film pochodzi z kanału ActOn Energetics na Brighteon.com .


Subconscious manipulation: Advertisers to use "dream-hacking" techniques to promote brands
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Kto naprawdę wierzy i UFA BOGU, nie będzie miał problemu, z zaśnięciem, ani nie będzie bojaźliwy, a te wszystkie diabelskie manipulacje nas ominą. Bóg nad wszystkim czuwa, a my jesteśmy pod Bożą Opieką.
Mirosław Janusz Cebulski
Już wiecie dlaczego za PRL reklamy były zakazane?