Kolejny lefebrysta głosi nieprawdę

Duszpasterski Sobór Watykański II jest najmniej ważnym soborem w historii Kościoła i jest podporządkowany wszystkim poprzednim soborom dogmatycznym. Treść Vaticanum secundum (poza fragmentami …
Miles Christi +
@W obronie Tradycji Kościoła

Dlaczego Benedykt XVI zdjął eksokomunikę z czterech biskupów FSSPX?
W obronie Tradycji Kościoła
Dokładnie tak, z tym że gwoli sprawiedliwości należy jasno podkreślić, że abp Lefebvre miał rację w kwestii niejasnych i dwuznacznych sformułowań zawartych w tekstach soborowych. Miał także rację zaraz po zakończeniu soboru, gdy bronił Tradycji i krytykował błędne interpretacje dokumentów soborowych. Szkoda, że został zignorowany, wyśmiany, wyszydzony i niejednokrotnie niedopuszczony do papieża. …More
Dokładnie tak, z tym że gwoli sprawiedliwości należy jasno podkreślić, że abp Lefebvre miał rację w kwestii niejasnych i dwuznacznych sformułowań zawartych w tekstach soborowych. Miał także rację zaraz po zakończeniu soboru, gdy bronił Tradycji i krytykował błędne interpretacje dokumentów soborowych. Szkoda, że został zignorowany, wyśmiany, wyszydzony i niejednokrotnie niedopuszczony do papieża. W końcu (na widok tego wszystkiego) uległ rozgoryczeniu i popadł w skrajność, która nie mieści się w ramach prawdziwej Tradycji Kościoła (powinien pozostać w Kościele i walczyć, jak walczyli kard. Ottaviani i Bacci).
Miles Christi +
@W obronie Tradycji Kościoła Dziękuję za komentarz. Tylko że nie jest to odpowiedź na pytanie które postawiłem.
W obronie Tradycji Kościoła
Ja też dziękuję za kulturalną wypowiedź, a tutaj jest odpowiedź.
wacula25wp.pl
Piszesz Quas Primas że -[ święty Kapłan- Abp Marcel Lefebvre. itd ]- A skoro tak twierdzisz to powiedz nam kiedy został wyniesiony do świętości przez papieża i stolicę apostolską w Rzymie .Wygląda na to że to ty głosisz pseudo-nową doktrynę swojego kościoła wprowadzając nas wiernych w WIELKI BŁĄD.Tylko po co i dlaczego????????
Miles Christi +
"swojego kościoła" - tzn. jakiego?
wacula25wp.pl
Piszesz-templarius+ -[swojego kościoła" - tzn. jakiego? ]- To znaczy że ktoś zmyśla swoje wizje nie mające nic wspólnego z prawdą KK.Wielu to czyni z swojej pychy duchowej tym samym wprowadza wiernych w obłęd myślowy itp.bzdury.
yarroox
Dzisiaj Matka Ziemia jest drogą Koscioła
Posoborowe absurdy
Która Matka - Pachamama czy inne "matki ziemi" pl.wikipedia.org/wiki/Bogini_Matka
Quas Primas
Jak się bezgranicznie zakochało w posoborowiu, to będzie się krytykowało odwieczną, nieskazitelną naukę, którą z oddaniem i miłością głosił święty Kapłan- Abp Marcel Lefebvre.
Głosił taką samą naukę przed i po soborze. Różnica jednak jest taka, że przed soborem był za to chwalony a po soborze krytykowany!
Proszę zajrzeć poniżej i prześledzić linki tam zawarte, choć zdaję sobie sprawę z tego, że …
More
Jak się bezgranicznie zakochało w posoborowiu, to będzie się krytykowało odwieczną, nieskazitelną naukę, którą z oddaniem i miłością głosił święty Kapłan- Abp Marcel Lefebvre.
Głosił taką samą naukę przed i po soborze. Różnica jednak jest taka, że przed soborem był za to chwalony a po soborze krytykowany!
Proszę zajrzeć poniżej i prześledzić linki tam zawarte, choć zdaję sobie sprawę z tego, że mój komentarz tutaj zawarty zniknie prędzej czy później...

ARCYBISKUP MARCEL LEFEBVR'E - ŚWIĘTY KAPŁAN.
Miles Christi +
Dokładnie. Cały problem dokumentów SW2 i tych wydanych przez papieży od Pawła VI aż do obecnego, leży w tym że nie są one jasne i klarowne, tylko trzeba je "interpretować".
Dla jednej osoby będzie to w pełni katolicka doktryna, dla innej osoby już nie.
"Duch Soboru" wiał bardzo intensywnie za pontyfikatu Jana Pawła II.
Miles Christi +
Każdy może przeczytać tekst encykliki i sam zweryfikować:
Redempor Hominis - oficjalna strona watykańska
pomiary
To posłuchaj Rysia z twojego kościoła,do wyboru masz jeszcze innych członków sanhedrynu np Polaka lub Nycza.
predex
Prezydent doda elektrodfa , i znowu rzadza ci sami co od 30 lat, i o t6o chodzi.

Brawo Polacy, znowu beda wami rzadzili obcokrajhowcy cha cha cha
Vittorio,Andreas
Słuchać się tego nie da. Nie masz innych tematów???
Elkam
Fakt ! Nie da się tego słuchać , zwłaszcza z ust tych którzy uzurpuja sobie prawo do bycia "ponad" Stolicą Piotrową i KK

- sekciarskie metody , psychomanipulacja!