Clicks1.2K
csk.news
11

Kňaz-PiaX. Zomiera Iba Mesiace Po Vysvätení

Otec Daniel Yagan zomrel neočakávane minulý Pondelok ráno (7. Jún) vo svojej izbe na Farnosti Panny Márie Víťazstiev v Manile, najväčšom kláštore Pia X. v Ázii.

Yagan bol vysvätený za kňaza 5. Decembra 2020 v Južnej Afrike. Diakonskú vysviacku prijal v roku 2019 v Austrálii. Pred smrťou trpel nezistenými zdravotnými problémami. Minulý týždeň mal niekoľko lekárskych stretnutí, aby zistil dôvody svojej nevoľnosti. Dostal antibiotiká, pretože lekár mal podozrenie na zápal pľúc.

Posledné dni žil v karanténe, ponúkal Omše sám vo svojej izbe a tiež tam jedol, hoci mal negatívny test na Covid-19. Yagan bol v Nedeľu popoludní stále hore a prechádzal sa po kláštore a v Nedeľu večer bol v kontakte so svojimi kolegami kňazmi.

Bude sa pamätať na jeho horlivosť v spovednici. Requiescat in pace.

#newsXhshmwnvzu
Hermenegild
Stačí vidieť počínanie pápeža Benedikta voči Lefebristomˇa ostatným, podávanie Eucharistie, a najmä mať tú milosť byť aspoň raz na mimoriadnom ríte, alebe aj na byzantskej liturgii a pochopíš, že slúžiš a klaňaš sa Bohu a nie liturgii, sebe, celebrantovi, spoločenstvu ap.
dyk
Niekoľko rokov som bol na starej omši a nič mimoriadné. Pacili sa mi iba Jeremiasove nareky na zelený štvrtok. To bolo fakt nadherné.
Ta terajšia sv. Omša je pekná. A to je fakt. Boh ju potvrdil aj Eucharistickými zázrakmi.
dyk
Liturgia sa moze zmeniť, ale záleží na mojej vnútornej a vonkajšej aktivite počas liturgie a v živote.
Liturgia ktorú konal sv. Peter a apoštolovia bola neplatná, lebo nebola zadkom k veriacim, nebola v latinčine a nemali pekné biele rukavičky na svojoch prstíkoch?
Je to smiešné a tragické súčasne. Lefebvre zmietol veľa hnviezd z neba.
Detektiv
Jak je to s vírou lebevristů ví jen Bůh
Roberto 55
RIP
Roberto 55
Lebvristi neodpadli od viery nikdy. Abp. Lefebvre si uchoval pravu katolicku vieru a spravnu katolicku liturgiu. Raz bude aj oficialne vyhlaseny za svateho, hoci on svaty uz je. Każdy katolik, ktory mal tu smolu, ze bol tradicne - automaticky napojeny na Novus Ordo protestantsky paskvil - akoze omsu moze lutovat, ze pravu svatu omsu "neobjavil" skor. Mohol si usetrit vela trapenia a nejasnosti …More
Lebvristi neodpadli od viery nikdy. Abp. Lefebvre si uchoval pravu katolicku vieru a spravnu katolicku liturgiu. Raz bude aj oficialne vyhlaseny za svateho, hoci on svaty uz je. Każdy katolik, ktory mal tu smolu, ze bol tradicne - automaticky napojeny na Novus Ordo protestantsky paskvil - akoze omsu moze lutovat, ze pravu svatu omsu "neobjavil" skor. Mohol si usetrit vela trapenia a nejasnosti vo viere...To bol aj moj pripad a preto mozem porovnavat. Je to ako sa hovori nebo a dudy v prospech katolickej latinskej sv. omsi.
Prave vdaka falosnemu ekumenizmu, protestantskej liturgii, modernizmu, liberalizmu atd. je dnesna apostaza od viery. Je to dosledok 2. V. ktory vobec nebol potrebny a preto nemal ani byt. Je to slobodomurarske dielo na pokyn chazarov a satana...
V jednote s Ferkom sa ludia dostanu akurat tak do pekla.
Unam Sanctam SK
"Horlivosť v spovednici"? To majú odkiaľ. Ja o ňom takmer nič neviem, ale domnievam sa, že opak bol pravdou. Okrem toho je FSSPX heretická. https://gloria.tv/post/VcxNDmYrtTs92NVCae7PPCnkX
warez
Trepes hluposti
dyk
Odpadnutie sa týka Lefebristov a im podobným.
Koncil bol pravým koncilom, len Lefebvre sa vzburil, lebo si myslel, že on jediný vidí. Opak bol pravdou. On začal ten odpad, ktorý teraz ničí Cirkev. Ale ako hovorí Panna Mária v Modrej knihe, "Len tí, ktorí budú s Pápežom si zachovajú vieru." Sú to jasné slová a tak ich je treba nasledovať.
Unam Sanctam SK
Nie, to je nezmysel. Koncil bol heretický a popierajúci základné dogmy Katolíckej Cirkvi. Lefebvrou odpor nebol opravdivým odporom a následky jeho kacírstva dnes môžeme vidieť v heretickej FSSPX. https://gloria.tv/post/VcxNDmYrtTs92NVCae7PPCnkX
vatikankatolicky.com/posolstvo-fatimy/More
Nie, to je nezmysel. Koncil bol heretický a popierajúci základné dogmy Katolíckej Cirkvi. Lefebvrou odpor nebol opravdivým odporom a následky jeho kacírstva dnes môžeme vidieť v heretickej FSSPX. https://gloria.tv/post/VcxNDmYrtTs92NVCae7PPCnkX
vatikankatolicky.com/posolstvo-fatimy/
Hermenegild
Musí prísť dyk varovanie, aby sa ti otvorili duchovné oči, čo je správne a čo je lož.