Coburg
636

Ozbrojené sily Ukrajiny stratili 2000 ľudí a utekajú z Nagornoje. To hlavné do večera 12. augusta

ВСУ потеряли 2000 человек и бегут из Нагорного. Главное к вечеру 12 августа

Doručené

19:18 (pred 2 hodinami)
komu: mne


Dobrý večer!

Ministerstvo obrany Ruskej federácie informovalo o stratách ozbrojených síl Ukrajiny počas ofenzívy spojeneckých síl v Soledare. Ozbrojené sily Ukrajiny opúšťajú svoje pozície v obci Nagornoye v Doneckej ľudovej republike. Hlavné správy o špeciálnej operácii na Ukrajine prináša URA.RU do večera 12. augusta.

Straty 14. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny počas útočných operácií ruských vojakov v regióne Soledar presiahli 2 tisíc osôb. Podľa oficiálneho predstaviteľa ruského ministerstva obrany generálporučíka Igora Konašenkova boli zvyšky brigády stiahnuté do tylových priestorov, píše RT .

Ozbrojené sily Ukrajiny (APU) opúšťajú svoje pozície v Náhornom v Doneckej ľudovej republike. Berú so sebou zbrane a vojenské vybavenie.

Veliteľ práporu „Pyatnashka“ Akhra Avidzba sľúbil, že sa pomstí ozbrojeným silám Ukrajiny za zabitých spolubojovníkov. Povedal o tom korešpondentovi URA.RU

Ukrajinskí vojaci strieľali na chemický koncern Stirol, ktorý sa nachádza v meste Gorlovka v Doneckej oblasti. Územie DĽR čiastočne kontrolujú ruské jednotky.

Na Ukrajine čelila problému vyplácania miezd svojim vojakom. Kyjev sa snaží umelo vyrovnať rozdiel, aby mohol vyplácať platy, čo by však mohlo viesť k inflácii.

Ministerstvo obrany zhodnotilo dôsledky útokov Ozbrojených síl Ukrajiny na Záporožskú jadrovú elektráreň. Čiastočne bola poškodená tepelná elektráreň a zariadenie bazénov chladiaceho systému jadrových reaktorov.

Ukrajinskí militanti strieľali na sklad náhradných dielov pre poľnohospodárske stroje v centre Donecka. Informuje o tom Channel Five.
Ruský prezident Vladimir Putin ohlásil 24. februára špeciálnu operáciu na území Ukrajiny. Spresnil, že prioritou ruskej armády je ochrana civilistov na Donbase.
Viac aktualít o špeciálnej operácii na území Ukrajiny si prečítajte na našom webe .

Ďalšie novinky

Dostávajte upozornenia na najnovšie správy

Hlavný redaktor: Ivan Nekrasov in@ura.ru
Redaktor spravodajskej služby: Natalia Mekhonoshina obzor@ura.ru

Telefón/fax +7 (343) 382-000-6 (multikanál)
Uralský federálny okres. 620 000, Jekaterinburg,
sv. Karl Liebknecht, 5.