pl.news
1.5K

Czy arcybiskup Paglia właśnie rozpoczął atak?

"Ta nota nie powinna była zostać napisana" – powiedział abp Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, podczas telewizyjnego wystąpienia w Rzymie.

Prohomoseksualny prałat odnosił się do noty Watykanu dotyczącej włoskiego prawa Zana ("Legge Zan"), które ma na celu ochronę propagandy homoseksualnej przed swobodną dyskusją.

Na zdjęciu za plecami Paglii widać było w pełni nagiego mężczyznę (film poniżej). Dla Paglii jest "oczywiste", że rzekoma "nienawiść wobec homoseksualistów" istnieje, podczas gdy w rzeczywistości ideolodzy homoseksualizmu nienawidzą tych, którzy ich krytykują.

Paglia dodaje, że "nienawiść przeciwko homoseksualistom", którą sobie wyobraża, powinna być "zwalczana".

Aby rzucić trochę piasku w oczy opinii publicznej, powiedział następnie, że prawo Zana jest "źle napisane", identyfikuje "problem", ale nie pomaga go rozwiązać. Pomimo faktu, że prawo to kryminalizuje głoszenie Ewangelii, Paglia twierdzi, że konkordat między Włochami a Watykanem nie ma z tym "nic wspólnego".

Z zewnątrz komentarze Paglii wyglądają jak osobisty atak na Franciszka, ale jest prawdopodobne, że zostały one skoordynowane z Franciszkiem w celu zamącenia wody.

#newsEzlemtwcet

03:36