“Covidové zrkadlo je akési krivé. Všimnite si…” Farkašovský upozorňuje na manipulácie pri oficiálnych covidových štatistikách

Bratislava 7. januára 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda, Facebook)

Ministerstvo zdravotníctva nám denne prináša hrozivé čísla o počtoch a zložení covidových pacientov. Pri tom nikdy nezabudne uviesť, že 80% z hospitalizovaných pacientov je neočkovaných. O tomto údaji pochybujú mnohí. Bývalý poslanec za stranu SNS Karol Farkašovský, objasňuje, ako sa k tomuto číslu môže rezort zakaždým dopracovať. A ide podľa neho o manipuláciu.

Farkašovský na sociálnej sieti tvrdí, že pravdepodobne dochádza k manipuláciám oficiálnych štatistík, najmä čo sa týka hospitalizovaných pacientov. Otvorene hovorí o krivom covidovom zrkadle.

„Covidové zrkadlo je akési krivé. Všimnite si. Denne hlásia počty nakazených, počty obetí a počty hospitalizovaných. Na záver vždy dodajú – z počtu hospitalizovaných je 80 % neočkovaných, alebo raz očkovaných,“ čo je podľa neho zásadný problém.

Problém vidí v tom, že ministerstvo zdravotníctva hádže neočkovaných ľudí a ľudí zaočkovaných jednou dávkou vakcíny do jedného vreca. A pritom je to podľa neho zásadný rozdiel a vedomé klamstvo. Hovorí dokonca o manipulácii v takom rozsahu, že principiálne mení pohľad na situáciu a skutočnosť.

Na snímke Karol Farkašovský

Príklad – ak je 2.000 hospitalizovaných. Z toho 80 % je 1.600 ľudí. Z nich keď je čo len 30 % zaočkovaných jednou dávkou. Tak neočkovaných ľudí je z tohto počtu nie 80 % ale 50 % teda o 600 menej. A to je podstatný rozdiel,“ upozorňuje Farkašovský a tvrdí, že „ministerstvo zdravotníctva a médiá zakaždým uvádzajú štatistický nezmysel. Krivia covidové zrkadlo.“

Je to teda podľa neho skreslený údaj, ktorý plní určitý účel. Správne by sa mal uvádzať presný počet očkovaných, neočkovaných, aj zaočkovaných prvou dávkou a tento údaj by sa mal zverejniť.

Lebo iba tak znie „správna, pravdivá, úplná a korektná informácia. Mala by doletieť na bratislavské Kramáre… aj do Ománu. Ale najmä k slovenským občanom. A čo najskôr,“ dodal na záver Farkašovský.

HS
Peter(skala)
Marieta Ria
... ešte sa žiada dodať, že po každom očkovaní sa cca 2 týždne všetci považujú za "neočkovaných" - tam sa dobre skryjú všetky okamžité nežiadúce následky, kolapsy a tiež i smrť po "očkovaní" - ozaj Kráľovstvo krivých zrkadiel