Clicks747

Braterskie upomnienie.

Braterskie upomnienie.

Kierując się troską o zbawienie duszy grzesznika i aby nie mieć udziału w grzechu cudzym z racji zaniedbania, czyli braku upomnienia, oraz nie być sądzoną za śmierć wieczną grzesznika z powodu mojego milczenia, zmuszona jestem według pouczeń Samego Boga, do przypomnienia i upomnienia , że aby otrzymać rozgrzeszenie i aby Spowiedź Święta była ważna, należy spełnić wszystkie warunki Spowiedzi Świętej.

Obowiązek przebaczenia

,,3 Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli będzie żałował, przebacz mu. 4 I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu».''
Łk, 17, 3-4

,,Jeśli powiem bezbożnemu: z pewnością umrzesz, a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu grzechu swojego, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.''

Ez 3,18-19

,,Krzycz na całe gardło i nie przestawaj! Podnoś głos twój jak trąba! Wytknij mojemu ludowi jego przestępstwa. ''Iz58,1

Dlatego przypominam, ponieważ muszę się obawiać, aby dusza grzesznika nie oskarżyła mnie na Sądzie Bożym, że jej nie upomniałam. Wykonuję zatem zadanie Ewangelisty.


,,Głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu...''
Te polecenia tyczą się każdego z nas
...Nieważne, że się nie chce...ma się sporo spraw na głowie...
Wyraźnie powiedziano: w porę i nie w porę
...Nawet wtedy gdy inni będą mieć do nas o to pretensje, że głosimy.

Żeby nie być gołosłowną grzechy, które widzę u wielu userów na Glorii, są to straszne przekleństwa, wyzwiska, bluźnierstwa, nienawiść, agresja, złożeczenia... i za te grzechy niestety nie było żadnego zadośćuczynienia.
Nawet jednego słowa PRZEPRASZAM.
A te wszystkie ,,słowa'' były skierowane nie tylko do bliźniego , ale również do Samego Boga.

"Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

Jeśli przekleństwa i grzechy przeciw bliźniemu były popełnione publicznie, należy je publicznie odwołać i PRZEPROSIĆ wszystkich których się obraziło.

Nie chcę, ale muszę wymienić tych userów , mimo że spodziewam się od nich strasznego hejtu i jeszcze gorszych wyzwisk. Trudno. Wszystko przyjmuję.
Albo może, jeszcze zaczekam z wyjawianiem ich nicków, może sami się domyślą, że to ich dotyczy, a jeśli nie, to za kilka dni wstawię linki z tymi przezwiskami i przekleństwami.


JEŚLI JA KOGOŚ NIESŁUSZNIE WYZWAŁAM, Z CAŁEGO SERCA PRZEPRASZAM I PROSZĘ O WYBACZENIE.

Oto pięć warunków dobrej spowiedzi:
1.Rachunek sumienia.
2.Żal za grzechy.
3.Mocne postanowienie poprawy.
4.Wyznanie grzechów.

5. Zadośćuczynienie Bogu i bliźnim.
CUDOWNY MEDALIK
,,15 Grzeszący przeciw Stwórcy swemu
niech wpadnie w ręce lekarza!''
Syr.38,15
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Jeśli grzesznik zostanie upomniany, tylko przez jedną osobę, to pomyśli sobie , że jakaś nawiedzona go upomina. Ale gdy tego grzesznika upomni 5,10,15...osób, już tak nie pomyśli, tylko się zastanowi nad sobą i jest duża szansa, że odwróci się od tego grzechu. Bo wiele osób grzesząc nie ma świadomości, że to jest coś złego. Np. robienie zakupów w Niedzielę i wykonywanie niepotrzebnych prac. Nie …More
Jeśli grzesznik zostanie upomniany, tylko przez jedną osobę, to pomyśli sobie , że jakaś nawiedzona go upomina. Ale gdy tego grzesznika upomni 5,10,15...osób, już tak nie pomyśli, tylko się zastanowi nad sobą i jest duża szansa, że odwróci się od tego grzechu. Bo wiele osób grzesząc nie ma świadomości, że to jest coś złego. Np. robienie zakupów w Niedzielę i wykonywanie niepotrzebnych prac. Nie wielu katolików, zdaje sobie z tego sprawę, że to jest grzech przeciwko Trzeciemu Przykazaniu Bożemu. Czyli grzech śmiertelny!
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Upominajmy się nawzajem, jest to bowiem troska o duszę drugiego człowieka. Ja bardzo dziękuję, tym którzy mnie upominają. Gdyby mnie jedna osoba nie upomniała, że chodząc w spodniach osłabiam swoją wiarę, pewnie bym do dziś chodziła. Po tym upomnieniu wszystkie spodnie zostały pocięte i wylądowały na śmietniku.
One more comment from MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tutti Frutti

,,Asperges me
Obmyj mnie Panie, z mej winy,
pokrop hizopem,
a będę czysty,

nad śnieg wybieleję.''
--------
Asperges me można sobie śpiewać do śmierci , ale jeśli się ma czarną duszę, to od samego śpiewania na pewno nie wybieleje.
Asperges me, można zaśpiewać po dobrze odbytej Spowiedzi i mając tylko lekkie grzechy na sumieniu.
Asperges me, nie wystarczy, musi być skrucha serca i …More
Tutti Frutti

,,Asperges me
Obmyj mnie Panie, z mej winy,
pokrop hizopem,
a będę czysty,

nad śnieg wybieleję.''
--------
Asperges me można sobie śpiewać do śmierci , ale jeśli się ma czarną duszę, to od samego śpiewania na pewno nie wybieleje.
Asperges me, można zaśpiewać po dobrze odbytej Spowiedzi i mając tylko lekkie grzechy na sumieniu.
Asperges me, nie wystarczy, musi być skrucha serca i przeproszenie wszystkich, których się obraziło. A chowanie się pod innym nickiem, nic nie pomoże, tak samo jak usunięcie obraźliwych komentarzy. Przed Bogiem nikt się nie ukryje i każde wypowiedziane słowo jest zapisane w Księdze Życia. Jeśli się nie chce cierpieć po śmierci, trzeba wynagrodzić popełnione zło za życia. Tego wymaga nawet zwykła kultura. Nie mówiąc już, że Sam Bóg, który jest w bliźnim został obrażony.