Pápež František opakuje svoje nezmysly z Abú Zabí

"Boh je jeden," kázal František počas svojej návštevy veronskej väznice 18. mája: "Naše kultúry nás naučili nazývať ho jedným menom, druhým menom a nachádzať ho rôznymi spôsobmi, ale pre nás všetkých je to ten istý Otec. On je jeden".

František sa mýli. Neboli to "kultúry", ktoré zjavili Božie meno, ale sám Boh prostredníctvom svojho zjavenia Mojžišovi (Ex 3) a plnšie vo svojom Synovi, Ježišovi Kristovi.

Teória "nachádzania Boha rôznymi spôsobmi" je v rozpore s tým, čo hovorí Ježiš Kristus: "Ja som cesta, pravda a život. Nikto neprichádza k Otcovi inak ako skrze mňa" (Jn 14, 6).

František hlásal aj nasledujúcu banalitu: "Všetky náboženstvá, všetky kultúry sa pozerajú na jediného Boha rôznymi spôsobmi." Nie sú však dôležité rôzne spôsoby, ale správny spôsob.

Potom František prišiel s trikom udeliť svoje požehnanie chovancom, ale len v tichosti, "aby ho každý mohol prijať od Boha spôsobom, v ktorý verí [alebo neverí]". Začal detskú hru: "Minúta ticha a všetkým vám dávam požehnanie". Je nepravdepodobné, že by väzni, ktorí očakávali, že František je Boží muž, dokázali pochopiť, čo chcel týmto cirkusom na schovávačku povedať.

Keby František vážne veril tomu, čo povedal o "každom po svojom", nerobil by všetko preto, aby potlačil rímsku omšu.

Nie je prekvapujúce, že František vystupuje pred väzňami. Nemôžu utekať ako katolíci počas jeho prázdnych stredajších audiencií.

Preklad umelej inteligencie

Marian7
Vtáčika poznáš po perí a slobodomurára po skutkoch. Alebo keď chcete, zlí strom predsa nemôže prinášať dobré ovocie, ale bude zrezaný a hodený do ohňa.
David Petr Dvořák
@štefan161 Fanatismus mnohých to nedokáže unést, Světlo může mít bezpočet podob
David Petr Dvořák
Proč ne.... Arabští křesťané mají termín Allah... Proč by indiáni nemohli používat Manitou, když to znamená velký duch....
štefan161
Tieto satanove bludy neprišli s Františkom.
Už za komunistov v r 1988 som videl čo učili RKC farári deti na náboženstve.
Vraj Boh je bohom tisícich tvárí a napr indiáni môžu toho istého boha volať Manitou.
To bolo ešte za toho poľského prekrúcača Wojtylu.