pl.news
55.9K

Polska: Cud eucharystyczny?

Władze Diecezji Kieleckiej prowadzą dochodzenie w sprawie [wątpliwego] cudu eucharystycznego, ogłoszono na portalu Diecezja.Kielce.pl w ostatni weekend.

Kapłan w Kościele Wniebowzięcia w Topoli 27 listopada znalazł na podłodze konsekrowaną hostię. To typowe zbezczeszczenie w miejscach, gdzie Komunię podaje się na rękę, a nie do ust.

Ksiądz umieścił pozostałości w wodzie, aby je rozpuścić. W trakcie tego procesu resztki przybrały ciemnoczerwoną barwę. Dwa podobne zdarzenia miały już miejsce w Polsce - w Legnicy (2013) i w Sokółce (2008), gdzie czerwona tkanka przypominała ludzkie serce w chwili śmierci.

W pozostałych przypadkach, np. w Salt Lake City (2015) za czerwone zabarwienie odpowiadała Neurospora crassa, specyficzny rodzaj pleśni. Kolejnym barwnikiem odpowiedzialnym za "krwistą hostię" jest bakteria Serratia marcescens.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsQmxwlicjex
jacek2pp
KOMUNIA NA RĘKĘ, BRAK PATENY KOMUNIJNEJ A PAN JEZUS CIERPI,prorocykatolik.pl/Patena-ministrancka.php
wacula25wp.pl
Pan Jezus tylko cierpi wtedy gdy człowiek grzeszny przyjmuje go nie godnie Tylko wiara człowieka w Jezusa jest miła Bogu.
Jota-jotka
Należy z większą miłością i mocą modlić się i błagać Boga o przebaczenie; za nasze obojętności i zniewagi 🙏
Andre Ob
Cud to będzie wtedy gdy my Polacy odstawimy TV, wybudzimy się ze śpiączki i weźmiemy nasze sprawy w swoje ręce. Jak nie zrozumiemy powagi sytuacji to się pewnego dnia obudzimy na smyczy i zaczipowani przy nodze naszych nowych właścicieli. Pozostanie nam tylko znana komenda ,,aport"
darek104
Oczywiście jest wątpliwe, bo racji bezczeszczących kwestionować nie wolno.