Clicks10
lv.news

Vēsturiskā Dievmātes katedrāle tūristiem kļūs par Disnejlendu

Slavenā Parīzes Dievmātes katedrāle, kas cieta 2019. gada ugunsgrēkā, tiks pārveidota par bērnudārzu pieaugušajiem.

Telegraph.co.uk (26. novembrī) atklāja detalizētu informāciju par plānu, kas oficiāli tiek apzīmēts kā "renovācija". Tas ietver biktskrēslu noņemšanu, skaņas un gaismas efektu uzstādīšanu, altāru un statuju nodošanu metāllūžņos.

"Atklājumu taka" vedīs apmeklētājus cauri 14 tematiskām "kapelām", kurās ir, piemēram, Āfrika un Āzija, un kas beidzas ar videi veltītu "kapliču". Apkaunojoši mākslas sienu gleznojumi aizklās sienas ar skaņu un apgaismojumu, ko izmantos kā "emocionālas telpas". Svētie Raksti tiks izlikti uz sienām svešvalodās, tostarp mandarīnu valodā.

Parīzes arhibīskaps Mišels Aupetits paziņoja, ka katedrāle tiks ievesta "21. gadsimtā, vienlaikus saglabājot savu identitāti kristīgās tradīcijas garā". Citiem vārdiem sakot: tā būs sekularizēta.

Aupetits delegāts iznīcināšanas darbā ir tēvs Žils Druins. Viņš redz savu "iespēju pārlasīt telpu" ar "skaidru principu: mēs vēlamies vietu, kas ir liturģiska un atvērta visiem" - izņemot, protams, katoļus un ticīgos.

Ievērojamais arhitekts Moriss Kulots ir redzējis plānus un nosaucis projektu "Disnejs ienāk Notre Dame". Viņam "šis ir sava veida atrakciju parks, ļoti bērnišķīgs un triviāls, ņemot vērā vietas varenību".

"Bērnišķīgs" un "triviāls" ir divas koncila baznīcas preču zīmes.

#newsOyfkraswpd