Clicks697
L. E.
1

Prezydent: Potrzebna jest nam jedność pomimo różnic poglądów

Gdy Polska jest pęknięta, jest Polską słabszą. Gdy jest zjednoczona – jest Polską silniejszą – powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu z okazji Święta Niepodległości. Prezydent w swoim wystąpieniu przypomniał drogę Polski do odzyskania niepodległości oraz zaapelował do Polaków o jedność mimo różnic poglądów.

Szef polskiego państwa odniósł się do działań Polaków ku uzyskaniu niepodległości. Podkreślił, że wielu naszych rodaków zginęło za wolną Ojczyznę.

– Gdy marzenia w wolnym kraju przeradzały się w powstańczy czyn, wrogie armie krwawo tłumiły niepodległościowy zryw. Tysiące Polaków skazanych na śmierć, zsyłki i prześladowania nigdy nie doczekało dnia upragnionej wolności – zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda zauważył, że w czasie II wojny światowej okupanci robili wszystko, aby Polacy zapomnieli o niepodległości. Jak dodał, nasz naród wraca w dzisiejszych czasach do przedwojennej tradycji.

– Dziś, już w wolnym kraju, wracamy z dumą do przedwojennej tradycji, dając wyraz przekonaniu, że nasza Polska jest kontynuacją tej, której budowę rozpoczęło pokolenie II Rzeczpospolitej – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił znaczenie świętowania Dnia Niepodległości w zgodzie.

– Zgodne świętowanie będzie znakiem tego, że potrafimy wznieść się jako naród ponad niepotrzebne podziały i spory, a także tego, że jesteśmy gotowi wychowywać kolejne pokolenia dając przykład dojrzałej wspólnoty – zaznaczył prezydent.

Na zakończenie swojego wystąpienia Andrzej Duda złożył Polakom życzenia radosnego świętowania oraz wezwał do jedności bez względu na wyznawane poglądy.

RadioMaryja.pl
Weronika.S
Jakże to ,,załatwić,,? Tę jedność i różnicę poglądów? Nie pójdę ramię w ramię z tymi, którzy nie gwarantują całkowitej ochrony życia poczętego, także z tymi, którym podoba się bezbożna UE i ją popierają.