Clicks10
tr.news

Dr Geoffrey Brushwood: "Kardinal Tüm Günah Çıkarmaları İptal Etti"

Kardinal Vincent Nichols'un kurumu Westminster Katedrali, covid ahmaklığı sebebiyle Günah Çıkarma hizmeti sunmayı durdurdu. Bu karar utanç verici ve korkakça.

Bir halk sağlığı görevlisini sevindirecek güvenlik önlemleriyle Günah Çıkarmaları dinlemeye devam eden Westminster Başpiskoposluğuna bağlı başka kiliseler de var. Hatta açık havada, itirafları duymak için, olağanüstü bir uyum yeteneği ile tövbe edenlerle buluşan rahipler var.

Bununla birlikte, Westminster Katedrali kendi tesislerinde Günah çıkarmayı tamamen durdurmaya karar verdi. Bu karar, Covid'den kötü bir şekilde mustarip olmaları durumunda ruhlarını hazır durumda tutmak için Günah Çıkarmaya güvenen inananlarda çok yanlış izlenimler bırakıyor.

Ayrıca Devlete de olumsuz sinyaller gönderiyor ve teslim olmaya dünden razı kiliseleri yenmek için eline bir koz veriyor.

Daha da kötüsü, korkak bir başpiskoposun ve hane halkının güvenli bir şekilde sığındığı halde, sürüsünün başıboş bir kurdun insafına kalması son derece kınanacak bir durum. Çobanlarımız rezil durumda.

Resim: Vincent Nichols, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsOkznqjtdoh