Clicks3K
PiotrM
97
Co wy na to? By mnie uciszyć zaczynają bluźnić. 👿 facebook.com/…1402346/videos/pcb.519889549162087/977721736355319More
Co wy na to? By mnie uciszyć zaczynają bluźnić. 👿
facebook.com/…1402346/videos/pcb.519889549162087/977721736355319
Szukający PRAWDY
Uwaga! PiotrM wkracza do akcji!!! Ma ambicje zostać głównym doradcą tasiemca serialowego ALARM TVP-PiotrM, Widzę przyjacielu, że coraz bardziej upadasz, zobaczymy jak daleko ugrzęźniesz w bagnie Pychy. Wiedz też o tym, że im głębiej wpadniesz w bagno, tym trudniej będzie się z niego wydostać!

Już nie będę Twoich seriali komentował, to był ostatni komentarz, powodzenia.
PiotrM
Dzięki bardzo.
Tymoteusz
@Szukający PRAWDY - Poznałem Piotra po owocach i żadnej pychy w Nim nie widzę, a za to dostrzegam Jego troskę o Kościół Święty Katolicki, dlatego też uważam Go za mojego Przyjaciela :-)
PiotrM
Oni by chcieli abym szedł w kompromis i był tolerancyjny na fałsz i błąd. NIGDY!
Nie dla depopulacji przez szczepionki
Ja nieraz słuchałam Piotra M, i nie zauważyłam, żeby w sprawach wiary katolickiej powiedział ,,coś nie tak,,
PiotrM
I słusznie. Moje teksty przeglądają katoliccy teologowie. Doktorzy.
kazik0804
Dlaczego pan atakuje ks Natanka skoro to jakas pani Jolanta obraza pana ,czasem slucham i pana iks Natanka ,ale nie slyszalem zeby on krytycznie odnosil sie do pana filmow ,ktore rowniez cenie jako wartosciowe ,tak naprawde przyswieca wam obu ta sama idea .
V.R.S.
"tak naprawde przyswieca wam obu ta sama idea"
---
A jakaż to idea?
kazik0804
Ktos kto slucha ks .Piotra Natanka albo pana Piotra M. to wie ,albo przynajmniej powinien wiedziec ze w sercu ich jest poglebianie milosci ,wiary i nalezytego szacunku do naszego Boga Jezusa Chrystusa.,i mysle ze kazdemu czlowiekowi czasami zdarzy sie powiedziec cos opacznie ,doslownie kazdemu.
PiotrM
Kazik, ja nie atakuję księdza tylko herezje demoniczne jakie głosi on i ta cała zwiedziona prorokini Jezebel-Agnieszka.
Weronika....S
Gdy ks. Natanek został suspendowany pani Agnieszka przeniosła się z Warszawy do Krakowa. I po co, żeby go pocieszyć?
V.R.S.
@kazik0804

"mysle ze kazdemu czlowiekowi czasami zdarzy sie powiedziec cos opacznie ,doslownie kazdemu"
--
Oczywiście że tak. Co innego gdy ktoś błądzi "systemowo" i uporczywie od lat wprowadza innych w swój błąd.
Posoborowe absurdy
Piotrze nie przejmuj się, Pieski szczekają, a krawana jedzie dalej. Rób swoje i tak trzymaj. Dziękuję Ci i nie tylko Ja za to co robisz. Nikt ci nie dorówna......"GROLIWOŚĆ O DOM CIĘ POŻERA...."
Weronika....S
To podły atak na Piotra, także niektóre wypowiedzi na forum. Gdyby nie reakcja Piotra, to w Diecezji Sosnowieckiej byłby brak Mszy Świętej katolickiej, a byłaby tzw. ekumeniczna. Zareagował natychmiast i Biuro Diecezji wycofało się. Na następną niedzielę było już normalnie. W dwu różnych kościołach przed reakcją Piotra, w jednym ja to zauważyłam, w drugim córka, zmiany polegały na tym, że nie …More
To podły atak na Piotra, także niektóre wypowiedzi na forum. Gdyby nie reakcja Piotra, to w Diecezji Sosnowieckiej byłby brak Mszy Świętej katolickiej, a byłaby tzw. ekumeniczna. Zareagował natychmiast i Biuro Diecezji wycofało się. Na następną niedzielę było już normalnie. W dwu różnych kościołach przed reakcją Piotra, w jednym ja to zauważyłam, w drugim córka, zmiany polegały na tym, że nie było wyznania wiary i były zmienione słowa Konsekracji. A jeżeli chodzi o Medjugorie to, co usłyszałam osobiście od pewnej osoby zafascynowanej tymi niby objawieniami, brzmiało: ,, Matka Boża powiedziała, żeby niewierzących tak nie nazywać, tylko braćmi i modlić się za nich,,. Zaniemówiłam. Przecież Chrystus powiedział ,,Niech mowa wasza będzie tak-tak, nie-nie,, co jeszcze dodał pominę. Matka Boża byłaby sprzeczna z nakazami Chrystusa? Jej wypowiedź byłaby zamaskowaniem prawdy, że niewierzący są niewierzącymi, a już ateiści to przecież ideolodzy walczący z Bogiem.
Słowa Piotra są mocną reakcją na zło, na podporządkowanie władzy kościelnej globalistom i masonom, co na jedno wychodzi, a zniewolili nas ci globaliści całkowicie, bardziej niż inne reżimy. Zawładnęli naszym ciałem, zmieniają nasz system biologiczny wbrew Bożej woli i chcą naszej duszy dla Złego.
Posoborowe absurdy
@Weronika....S Brawo dla Piotra, że zatrzymał "tamę zła" w Sosnowcu.
Z Niego brać przykład w Obronie ŚWIĘTOŚCI WIARY KATOLIKCKIEJ, a nie ujadać jak na psa . W końcu i tak doigrał się abp. Kaszak. Jest oddany na NIego donos do Prokuratury.
PiotrM
Masz rację Weronika, reaguję na zło bo jestem na nie uczulony a szczególnie na wprowadzanie w błąd ludzi i robienie ich w butelkę na kasę. Dużo można by mówić. Sami nic nie zrobili a innym przeszkadzają.
Radek33
Nie macie z kogo się naśmiewać i kogo oczerniać tylko pobożnego księdza,Bożego proroka?Nawet jeśli gdzie niegdzie się pogubił,albo nie ma racji,mało macie bandytów duchowych i społecznych do napiętnowania?Wstyd mi za was i zal mi was
Posoborowe absurdy
@Radek33 😂 "Naśmiewamy się" wg. Twoich słów Z TAKICH JAK TY. 😂 i reszta zanurzonych w wszelkiej maści objawieniach. .....Ksiądz Natanek "Bożym prorokiem'? Chyba tzw. "Bozym prorokiem" jest AGNIESZKA I jej orędzia, które są ważniejsze od Biblii i Tradycji K.K.
Radek33
Nie masz pojęcia czym się karmie,wiec daruj sobie swoją filozofie.Nie pochwalam tego co robi ksiądz, ale szacunek mu się należy, ode mnie będzie go mial zawsze za to ,co dla mnie zrobił.Nie będzie wam tak do śmiechu jak będzie trzeba się rozliczyć kiedyś z oczerniania kapłana.Chyba ponoć świadomymi mądrym katolikom nie trzeba tego tłumaczyć
PiotrM
Jeśli on jest prorokiem ta ja jestem św. Filipem z Neri.To fałszywy prorok . Bluźni Matce Bożej jak szatan.
. Leliwa
Gdzie diabeł nie może tam babę pośle.
Szukający PRAWDY
PiotrzeM ośmieszyłeś się tym filmem, z niecierpliwością czekam na ALRM2 z Twoje strony, powodzenia.
PiotrM
Miałem alarm ostatnio w Konfesjonale
Posoborowe absurdy
@Szukający PRAWDY - Zmień ksywę. Sam się ośmieszasz. Prawdy nie znajdziesz u ks. Natanka, a właściwie u Jego "guru" Agnieszki, która omotała księdza wokół palca
Szukający PRAWDY
@Posoborowe absurdy to Prawda znajduje człowieka,..
Posoborowe absurdy
@Szukający PRAWDY PRAWDA ZNAJDUJE BOGA!!!, A NIE CZŁOWIEKA !!!
Szukający PRAWDY
@Posoborowe absurdy nie rozumiesz, PRAWDA jest Bogiem.
fartuszniak leszek
Szukający PRAWDY
zostaw ich, niech się gotują we własnym sosie, nie przekonasz ich. Ja napisałem jeden komentarz i wystarczy, oni się jeszcze bardziej nakręcają, nie spoczną, w zniesławianiu Księdza Natanka, to ich "misja" i wybór.
Posoborowe absurdy
@Szukający PRAWDY Więc szukaj tej PRAWDY w TRADYCJI, a nie w "telefonie do Nieba" nawiedzonej Agnieszki duchem Jezebel, a przez nią Ks. Natanka

Byłam na pustelni na Rekolekcjach. Widziałam, jak zachowywał się Ks. Natanek przy Agnieszce, Był nerwowy, agresywny, podejrzliwy. Ciągle donosiła na innych, również na mnie, bo coś tam powiedziałam o innym księdzu. Sens tego co mówiłam był zupelne …More
@Szukający PRAWDY Więc szukaj tej PRAWDY w TRADYCJI, a nie w "telefonie do Nieba" nawiedzonej Agnieszki duchem Jezebel, a przez nią Ks. Natanka

Byłam na pustelni na Rekolekcjach. Widziałam, jak zachowywał się Ks. Natanek przy Agnieszce, Był nerwowy, agresywny, podejrzliwy. Ciągle donosiła na innych, również na mnie, bo coś tam powiedziałam o innym księdzu. Sens tego co mówiłam był zupelne ODWROTNY. Jednak przez Nią dostałam burę od księdza.

Gdy jeden dzień nie było Agnieszki przez cały dzień. Ksiądz był jak " do rany przyłóż". Łagodny jak baranek
Miarka się przebrała, gdy wychwalał Franciszka za mycie nóg muzułmanom, a potem mył nogi na Pustelni babom. Bo..... to było miłe Bogu, Rzekomo wychwalał Jezus ten czyn "świętego" papieża Franciszka. WIĘC DLACZEGO GO TERAZ GANI???
Chyba Agnieszka w słuchawce telefonu do Nieba źle zrozumała co mówi Pan Jezus do Niej
Szukający PRAWDY
@fartuszniak leszek - dzięki, masz dużo racji.... wszystko jest w rękach Naszego Pana Jezusa Chrystusa !!! Powodzenia
Weronika....S
@PiotrM Spowiadamy się tylko z grzechów. Moja znajoma powiedziała, że wyznała na spowiedzi, że źle pomyślała o wiadomym jej duchownym. I tu jest problem, jeżeli sprawiedliwie, to nie jest grzech, a jeżeli niesprawiedliwie to trzeba się wyspowiadać. Jeżeli dobrze czynimy, choćby kontrowersyjnie, to o key. Chrystus też był ,,kontrowersyjny,, używając współczesnych określeń i skazano Go na krzyż. …More
@PiotrM Spowiadamy się tylko z grzechów. Moja znajoma powiedziała, że wyznała na spowiedzi, że źle pomyślała o wiadomym jej duchownym. I tu jest problem, jeżeli sprawiedliwie, to nie jest grzech, a jeżeli niesprawiedliwie to trzeba się wyspowiadać. Jeżeli dobrze czynimy, choćby kontrowersyjnie, to o key. Chrystus też był ,,kontrowersyjny,, używając współczesnych określeń i skazano Go na krzyż. Nie bądźmy podobni do faryzeuszy. Piotr nie atakuje, tylko w sposób jednoznaczny obala fałsz, który powoduje odstępstwa od wiary i zmianę jej paradygmatu.
Szukający PRAWDY
@Weronika....S Na obecną chwilę PiotrM nie jest Kapłanem, na obecną chwilę przez PiotrM przemawia Pycha, ma mniej pokory niż Pychy, na obecną chwilę PiotrM się ośmiesza - zachowuje się jak dzieciak "ktoś mnie obraził, nie poddam się, lecę do mediów, ja wam pokaże, itd" Niemniej wierzę, że Prawda PiotrM znajdzie!
PiotrM
A ty jesteś taki święty by mówić mi że jestem pyszny? Idąc za tymi fałszywymi orędziami pisanymi ręką ludzką wyssanymi z palca diabła daleko nie zajdziecie.
Szukający PRAWDY
@PiotrM - do świętości mi daleko, orędzia są prawdziwe, tak więc to Twój problem. Zapamiętaj - bez względu co Rząd zrobi, bez względu co Masoneria zrobi, bez względu co Ty wymyślisz i inni TO.... nic nie zmieni faktu, że ks. P. Natanek został wybrany do odnowy Kościoła Katolickiego w Polsce, wybrany przez Pana Jezusa!!!
V.R.S.
"...orędzia są prawdziwe"
---
Następny grzechyński szaman zaklinający rzeczywistość.
PiotrM
Jeśli jest wybrańcem to czemu boi się intronizacji w Osuchowej Powinien się cieszyć ale nie, on chce być na piedestale. To PYCHA I WYNIOSŁOŚĆ!
Nie dla depopulacji przez szczepionki
Objawienia w Medjugorie są mocno wątpliwe.
PiotrM
Demoniczne,
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
PiotrM ściągasz na siebie karę Bożą! Za kogo ty się uważasz, żeby takie opinie wydawać? Nasz Święty Papież , który miał mądrość większą niż tuzin profesorów, a Wiarę, jak dziecko I Komunijne , powiedział, że Medjugorie jest przedłużeniem Fatimy!
Przez ciebie przemawia straszna pycha, jakim prawem podważasz wypowiedź Świętego Papieża? Co z ciebie za autorytet, że udzielasz się na you tubie i …More
PiotrM ściągasz na siebie karę Bożą! Za kogo ty się uważasz, żeby takie opinie wydawać? Nasz Święty Papież , który miał mądrość większą niż tuzin profesorów, a Wiarę, jak dziecko I Komunijne , powiedział, że Medjugorie jest przedłużeniem Fatimy!
Przez ciebie przemawia straszna pycha, jakim prawem podważasz wypowiedź Świętego Papieża? Co z ciebie za autorytet, że udzielasz się na you tubie i zwodzisz wielu ludzi swoimi heretyckami naukami? Udajesz takiego pobożnego i Maryjnego , a plujesz na Matkę Bożą i wyzywasz? Swoje mądrości zachowaj dla siebie. Za każdego zwiedzionego człowieka odpowiesz przed Bogiem!
Szukający PRAWDY
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA - faktycznie PiotrM jest niebezpieczny, zwłaszcza sam dla siebie...
Posoborowe absurdy
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Oooo!!!! Już zlatują się byzkajce muchy grzechyńskie. Piszesz od rzeczy. Zadaj sobie pytanie. Za kogo Ty się uważasz
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Szukający PRAWDY, jeśli tylko dla siebie to pół biedy, on jest niebezpiecznym zwodzicielem dla tych którzy nie mają ugruntowanej wiary i szukają jej.
Za każdą zwiedzioną osobę będzie odpowiadał, przed Bogiem! Kim on jest, księdzem, duchownym, a może protestantem? Podchodzi mi pod Szustaka.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
PiotrM, ten się śmieje, kto się ostatni śmieje. Ja niestety, u ciebie nie widzę pokory. A gdzie brak pokory, tam diabeł chętnie wchodzi. Jaki z ciebie autorytet, aby zaprzeczać objawieniom w Medjugorie? Swoje osobiste zdanie zachowaj dla siebie. Nikogo to nie interesuje czy ty wierzysz ,czy nie wierzysz w Medjugorie. Nie masz prawa wypowiadać się publicznie w tej sprawie, skoro jeszcze Kościół …More
PiotrM, ten się śmieje, kto się ostatni śmieje. Ja niestety, u ciebie nie widzę pokory. A gdzie brak pokory, tam diabeł chętnie wchodzi. Jaki z ciebie autorytet, aby zaprzeczać objawieniom w Medjugorie? Swoje osobiste zdanie zachowaj dla siebie. Nikogo to nie interesuje czy ty wierzysz ,czy nie wierzysz w Medjugorie. Nie masz prawa wypowiadać się publicznie w tej sprawie, skoro jeszcze Kościół się nie wypowiedział. Objawienia jeszcze trwają i żadna świecka osoba nie może ich podważać i wypowiadać się jako
Ex cathedra.
PiotrM
Medalik jesteś wrzodem na ciele Kościoła. Zakłamujesz prawdę . Czy Fatima się skończyła? Jesteś molem książkowym z modernistyczną okładką. Dla ciebie herezja to pół prawda którą akceptujesz i łykasz jak ciepłe bułeczki. Wmawiasz ludziom coś co nie powiedzieli albo nie pomyśleli. Jesteś jak ci fałszywi Medjugorianie z fałszywą miłością. Przez takich jak ty ludzie idą złą drogą taką letnią którzy …More
Medalik jesteś wrzodem na ciele Kościoła. Zakłamujesz prawdę . Czy Fatima się skończyła? Jesteś molem książkowym z modernistyczną okładką. Dla ciebie herezja to pół prawda którą akceptujesz i łykasz jak ciepłe bułeczki. Wmawiasz ludziom coś co nie powiedzieli albo nie pomyśleli. Jesteś jak ci fałszywi Medjugorianie z fałszywą miłością. Przez takich jak ty ludzie idą złą drogą taką letnią którzy już zapomnieli co to krzyż! I nie mąć mi tu i się nie wymądrzaj jak nie wiesz o co walka się toczy. Jesteś za cienki by to zrozumieć bo zbyt pycha z ciebie tryska i zazdrość że ktoś próbuje ratować dusze a ty sam nic nie zrobiłeś tylko swoje wypociny tu wkładasz pod postacią tych fałszywych złośliwych komentarzy. Napisz coś głupiego a cię zablokuję. I nie mow mi czasem ze prawda mnie zabolała . Ty nie masz nic z prawdy tylko głupotę i przemądrzałość. Jesteś zarozumiały i aroganckim typem. Weź się do roboty i zacznij działać albo nie przeszkadzaj innym!!!!!!!!!!!
Tymoteusz
Tu jest bardzo ważny tekst o objawieniach w Medjugorie:
wiara.pl/…medjugorie-co-sie-zdarzylo-w-chorwac kiej-wiosce/7

„Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.” (1 Tes 5, 21-22).
V.R.S.
@PiotrM
Mieżdugorców pan nie przekrzyczy. Są gotowi walczyć na śmierć i wszystkie chwyty są dozwolone (że przypomnę wysysane z palca cytaty niby z papieża Urbana VIII, z którego zrobiono entuzjastę objawień prywatnych, pomijanie oświadczeń bp Żanicia, episkopatu Jugosławii czy bp Pericia - por. np. Gospolatria czyli 50 tysięcy "objawień" w 40 lat , marginalizowanie "odkrywcy" i pierwszego, obok…More
@PiotrM
Mieżdugorców pan nie przekrzyczy. Są gotowi walczyć na śmierć i wszystkie chwyty są dozwolone (że przypomnę wysysane z palca cytaty niby z papieża Urbana VIII, z którego zrobiono entuzjastę objawień prywatnych, pomijanie oświadczeń bp Żanicia, episkopatu Jugosławii czy bp Pericia - por. np. Gospolatria czyli 50 tysięcy "objawień" w 40 lat , marginalizowanie "odkrywcy" i pierwszego, obok o. Zovko, animatora "objawień" tj. o. Vlasicia, któremu w ramach "owoców" zupełnie odbiło i znalazł się jako jutuber w "Centralnym Nukleusie").
U klamki Ivana, Vicki et consortes i ich "gospy" wisi potężny biznes miejscowy i międzynarodowy oraz liczne, "lajkowane" przez masy "apostolaty". Np. jeśli takiemu ks. Chmielewskiemu ktoś zabierze Miedjugorje to niewiele mu niestety z duszpasterstwa pozostanie. Lobby jest potężne i to z wielu, różnych środowisk, które poza tym niewiele łączy np. w kościele mieżdugorskim (czy też innymi słowy zborze uczuć i emocji) ks. Natanek zejdzie się z ks. Glasem i nie tylko.

Dzisiaj sytuacja jest mniej więcej taka. Objawienie dane Kościołowi się deprecjonuje, nie zagłębia w nie i szuka na gwałt "superobjawienia" czyli w zasadzie, pomijając treści takowych, które z reguły są banalne, ostrych wrażeń. Jedni szukają ich w szybkich motocyklach, inni, za przeproszeniem, w alkoholu czy porno, jeszcze inni w ostrych doznaniach (doświadczeniach) religijnych. Jeśli nie ma motylków i emocji a tylko, jak to mawiał ks. Glas, cotygodniowa "mszyczka", to jest po prostu dla takich osób "nie halo". Jak to mówił bodajże ks. Chmielewski to co się kiedyś sprawdzało jeśli chodzi o katolików (mogę się domyślać że chodzi po prostu o Wiarę i Sakramenty, bo to właśnie Kościół katolikom kiedyś zalecał), już się nie sprawdza.
I to nie musi być Medjugorje, Grzechynia, czy jakieś tam Peccorino Romano, może być np. "ekstremalna" droga krzyżowa, "porażające" tabloidowe opowiadania przy oazowym ognisku co tam diabeł na egzorcyzmach do wierzenia objawił, ostre doznania "charyzmatyczne", "upadki" w "duchu", itp. Ważne żeby było intensywne doświadczenie religijne, wtedy można wyłączyć rozum i zapomnieć o całym ponurym świecie, po prostu uciec od niego choć na chwilę.

Klasycznym przykładem jest Medjugorje. Normalny człowiek chwilę pomyśli i dojdzie do wniosku że jest nieprawdopodobne by Najświętsza Maria Panna uczyniła sobie na prawie 40 lat z Medjugorja stolicę banalnych, tasiemcowych przekazów w liczbie już około 50 tysięcy. Co ciekawe, zauważył to też Franciszek, który, jak się wydaje, przyblokował presję entuzjastów Miedżugorja na aprobatę dla przynajmniej niewielkiej części rzekomych wizji (z tego co pamiętam mówiło się o uznaniu siedmiu wybranych, co by wystarczyło by tzw "ciemny lud" uznał resztę za prawdę objawioną), opowiadając że Matka Boża nie jest listonoszem. Równie interesujące jest tło historyczne, np. Gospa objawia się jako Kraljica mira w regionie, w którym kilka lat po rzekomych objawieniach wybucha straszliwa sąsiedzka wojna (nie wiem czy pielgrzymi do Medjugorja są świadomi jak do tej pory wyglądają odcinki pasa granicznego między Chorwacją a Bośnią i Hercegowiną), rzekome "objawienia" na franciszkańskim terenie poprzedza ostry konflikt między lokalną prowincją zakonu a Watykanem i diecezją - nie, nie chodziło o kwestie wiary tylko majątek: w roku 1975 Paweł VI kazał franciszkanom przekazać diecezji 52 parafii, co wywołało opór (konflikt między diecezją a miedżugorskimi franciszkanami zawędrował zresztą aż do rzekomych orędzi - por. np. przekaz z 21.06.1983)
Co też jest ciekawe - ubezwłasnowolnienie biskupów miejsca - w przypadku Fatimy czy Lourdes badanie i decyzję co do uznania podejmowali, jak to było tradycyjnie w Kościele ordynariusze. W wypadku Mieżdugorja się nie da, bo od początku działało tam potężne lobby, którego bohaterem był na wczesnym etapie niejaki bp Paweł Hnilica, postać mętna i tajemnicza a także Rene Laurentin (autor książki Katolicki pentekostalizm i krytyk pobożności maryjnej o. Maksymiliana Marii Kolbe - books.google.pl/books?id=ZbruAQAAQBAJ&pg=PA100&lpg=PA100&dq=rene+laurentin+heresie&source=bl&ots=hbYmmyCr2b&sig=ACfU3U0N1TvcOPD5scMnIb1lsTpdUVWtpQ&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwi_7bik6s3xAhViwIsKHcGEBNoQ6AEwEXoECA8QAw

Oczywiście owo poszukiwanie religijnych doznań nie jest to pokusa nowa - doznawali jej chrześcijanie już w starożytności, ot choćby taka słynna postać, od której Kościół przejął pojęcie Trinitas jako określenie relacji między Bogiem Ojcem, Bogiem Synem i Bogiem Duchem Świętym czyli Tertulian, który swoich oponentów w kwestii sekty katafrygów (montanistów) nazywał pogardliwie "fizycznymi" - wordpress.com/…07/10/pokusa-tertuliana-czyli-doswiadczenie-ducha/

Natomiast dla Polaków, skażonych w przeszłości mesjanizmem, będącym popłuczynami po frankistach i innych sektach, edukacją romantycznymi wieszczami od "Chrystusów Narodów" najbardziej niebezpieczne jest połączenie produkcji prywatno-objawieniowych właśnie z wątkami pseudo-mesjańskimi. Bo wtedy Polak nie myśli tylko wierzy że np. przed taką Agnieszką Jezierską ustawia się w kolejce z przekazami całe Niebo.
Tymoteusz
„Normalny człowiek chwilę pomyśli i dojdzie do wniosku że jest nieprawdopodobne by Najświętsza Maria Panna uczyniła sobie na prawie 40 lat z Medjugorja stolicę banalnych, tasiemcowych przekazów w liczbie już około 50 tysięcy.”

Trudno nie zgodzić się z taką myślą szanownego V.R.S.-a (piszę moje słowa po dwukrotnym pobycie w Medjugorie)...
Polska Walczącą
Posoborowe absurdy
@Polska Walczącą Tego kazania, a właściwie jego agresywnej paplaniny w tym na temat maseczek ok. 35:01 minuty. Dla Niego najważniejsza opinia ludzka, Gdyby nie byłe suspendowany On tak samo przymuszał by wiernych do noszenia maseczek na mzy lub wyrzucałby z kościoła ludzi bez maseczek, ZAPRZECZA BIBLII - PO TO SĄ USTA, ABY ODDAĆ NIMI CHWAŁĘ BOGU.
Bóg jest Miłością
Od 2016 roku piszę ( w wolnych chwilach) o błędach zawartych w pismach Pani Agnieszki. Przeczytałem od deski do deski ponad 20 pierwszych tomów i radziłbym każdemu zapoznać się samemu - tak najszybciej można wyłapać problemy. Z drugiej strony polecanie do czytania tych wątpliwej wartości tekstów jest stratą czasu.
Jednego doświadczyłem - jeśli ktos słucha wyłącznie tych tekstów po przemieleniu …More
Od 2016 roku piszę ( w wolnych chwilach) o błędach zawartych w pismach Pani Agnieszki. Przeczytałem od deski do deski ponad 20 pierwszych tomów i radziłbym każdemu zapoznać się samemu - tak najszybciej można wyłapać problemy. Z drugiej strony polecanie do czytania tych wątpliwej wartości tekstów jest stratą czasu.
Jednego doświadczyłem - jeśli ktos słucha wyłącznie tych tekstów po przemieleniu i wygładzeniu przez księdza, który dorabia na siłę teorie "wyjaśniające" do ewidentnych błędów to może z dużym opóźnieniem zorientować się o ich diabelskim pochodzeniu.
Panie @PiotrM - cieszę się, że kolejna osoba zauważyła ich naturę
Szukający PRAWDY
O... jeszcze nick "Bóg jest Miłością" wskoczył z pomocą. Ostatnim razem podałem Ci parę przykładów do przemyśleń co do ducha dziecka urodzonego metodą "in vitro"..., nie oczekiwałem odpowiedzi, jednak odpowiedziałeś. Tak więc ją skomentuję - twoja odpowiedź jest błędna, całkowicie oderwana od zrozumienia sytuacji - problemu.
V.R.S.
To może by pan podesłał materiał p. Piotrowi, bo nie każdy ma dostęp do dzieł zebranych p. Jezierskiej.
Najlepiej w dzisiejszych czasach obrazkowych działa na czytelnika zdjęcie danej strony z książki z tekstem.
Bóg jest Miłością
@Szukający PRAWDY , z tego co pamiętam mój komentarz zawierał 2 słowa. Tak naprawdę trudno było udzielić Panu odpowiedzi -ponieważ mam wrażenie, że dla Pana dusza człowieka a duch ( cokolwiek ma Pan na myśli pisząc "duch") - są jednym i tym samym. Dla mnie to dwie różne rzeczy. Tak więc - jakie pytanie - taka odpowiedź.
Szukający PRAWDY
@Bóg jest Miłością - nie są tym samym, tak dla wiadomości, odwracasz kota ogonem.
Bóg jest Miłością
Co ks. Piotra - jest mi go żal i chciałbym go wyrwać z tego zaklętego kręgu ( w tej chwili samonapedzającego się koła konsekwencji złych decyzji).
Czytając oredzia - załowałem też Pani Agnieszki ( np. przez 2 lata duch w nich przemawiający nie pozwalał jej znaleźć stałego spowiednika), a jak już "zaakceptował " księdza, to w sytuacji gdy ksiadz spowiednik kierował Pania Agnieszkę niezgodnie z …More
Co ks. Piotra - jest mi go żal i chciałbym go wyrwać z tego zaklętego kręgu ( w tej chwili samonapedzającego się koła konsekwencji złych decyzji).
Czytając oredzia - załowałem też Pani Agnieszki ( np. przez 2 lata duch w nich przemawiający nie pozwalał jej znaleźć stałego spowiednika), a jak już "zaakceptował " księdza, to w sytuacji gdy ksiadz spowiednik kierował Pania Agnieszkę niezgodnie z jego oczekiwaniami - kazał pisać listy, które poprawiały.... kierownika duchowego. To jest tragiczne !
Weźcie dla porównania Dzienniczek s.Faustyny- tam Pan Jezus zawsze odsyłał Faustynę do kierownika duchowego i nigdy nie zmieniał jego zaleceń. A tu ...dramat
Bóg jest Miłością
@Szukający PRAWDY , nie są - tylko dlaczego pisząc o duszy używa Pan określenia duch ?
Szukający PRAWDY
@Bóg jest Miłością - w tych przykładach do przemyśleń mówiłem cały czas o duchu człowieka (dziecka), nie duszy. Pytania: 1) skąd wiesz, że znasz Prawdę, dajesz "głowę" że się nie mylisz 2) czy czasami większość z ludzkości nie uważa, że zna Prawdę, czyli tyle prawd ile osób 3) Jak poznajesz osoby, które są blisko Prawdy - Jezusa Chrystusa ?
Bóg jest Miłością
@Szukający PRAWDY 1) daję głowę, 2) niekoniecznie 3) po miłości
Szukający PRAWDY
@Bóg jest Miłością
1) daję głowę - odważny jesteś, szukaj dobrego "chirurga"
2) niekoniecznie - ok, ale myślę, że niewiele odbiega od prawdy
3) po miłości - zdefiniuj miłość
Bóg jest Miłością
@Szukający PRAWDY : BÓG jest Miłością
Szukający PRAWDY
@Bóg jest Miłością ok, to wiemy, ale nie ogólnikowo, konkretnie co przez to rozumiesz.
Bóg jest Miłością
@Szukający PRAWDY :
Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje.
Szukający PRAWDY
@Bóg jest Miłością - piękny fragment..., zgadza się.
Ewentualnie brakuje tutaj odpowiedzi skąd bierze się w człowieku taka miłość, gdyż nie każdy ją ma...
Szukający PRAWDY
@Bóg jest Miłością - tak więc powinieneś zrozumieć, dlaczego potrzebujesz dobrego chirurga, powodzenia.
Bóg jest Miłością
@Szukający PRAWDY , cierpliwie będę czekał na dzień, kiedy i innym otworzą się oczy na to co wyprawia z tym nieszczęsnym księdzem duch zwodzący go za pośrednictwem Pani Agnieszki. Każdy kto uczciwie dokona analizy ( bez zakładania z góry, że jest ...tylko tak jak zakłada) - ma szansę zauważyć rysy, pęknięcia, szczeliny i ...przepaść - jaka dzieli de facto zawartość tekstów z Grzechyni od …More
@Szukający PRAWDY , cierpliwie będę czekał na dzień, kiedy i innym otworzą się oczy na to co wyprawia z tym nieszczęsnym księdzem duch zwodzący go za pośrednictwem Pani Agnieszki. Każdy kto uczciwie dokona analizy ( bez zakładania z góry, że jest ...tylko tak jak zakłada) - ma szansę zauważyć rysy, pęknięcia, szczeliny i ...przepaść - jaka dzieli de facto zawartość tekstów z Grzechyni od Pisma Świętego.
Jedni będą odkrywać to powoli, dla innych może to być zimny prysznic. Każdy z nas fiksuje się na tym na czym mu szczególnie zależy, co leży na sercu i słucha ks. Piotra - bo TO tam znajduje. Jednak z czasem zauważa, że "poglądy " rzekomego Pana Jezusa ulegają zmianie, że nie ma tam miłości TEGO DUCHA ani do księdza Piotra ani do Pani Agnieszki. Duch wydaje sprzeczne polecenia ( o czym Pani Agnieszka niejednokrotnie pisze), typowo do złego ducha obciąża on swoich podopiecznych nadmierną pracą ( niedające się wręcz wykonać obowiązki i umartwienia ( o tym mówi nie tylko Pani Agnieszka, ale i sami "natankowcy"). Haos, przymus, sprzeczne zalecenia....czy tak działa Bóg?

No i na koniec - czy Bóg u siostry Faustyny mówi , że Jego Miłosierdzie wyklucza kogokolwiek z żyjących ???
A tu proszę ...w pismach Pani Agnieszki jest taki duch. Falsyfikat Boga.
Nie potępiam tych, którzy słuchają ks. Piotra ( sam to robiłem), ale proszę : macie rozum, umiecie czytać, myśleć i analizować. Weźcie do ręki tez i inne książki św. Jana od Krzyża, św. Hiledgardę, św. Augustyna, św. Katarzynę ze Sieny i przeczytajcie.
Diabeł zwodzi sprytnie, będzie podawał 90% pobożnych informacji, a ta reszta będzie zawierać wypaczenia.
Nawet gdyby było ich 1 % - to i tak całość jest nic nie warta. I nie ma znaczenia, że te ...90% prawdy czyni "cuda" , pamietajcie, że te 10% może byc drogą do potępienia.
Szukający PRAWDY
@Bóg jest Miłością - każdy widzi to co jest mu dane... Myślę, że w przyszłości będziesz jeździł do Grzechyni, nie będziesz miał wyjścia. Pan Jezus wybrał ks. P. Natanka do odnowy Kościoła Katolickiego, uważam że kiedyś to zrozumiesz!

Przy okazji zapytam - czy jesteś kobietą?
Bóg jest Miłością
@Szukający PRAWDY , do Grzechyni już jeździłem ( i nie tylko ...Rycerstwo, wyjazdy na bitwy np. Warszawa, Wykrot, zagranica, Żertwa ) ten rozdział życia mam juz za sobą NIEODWOŁALNIE.
Prawdą jest, że zauważamy te rzeczy, które nas interesują i już zostawiły ślad ( np. wiedzy, doświadczeń) w naszej głowie. Zasób wiadomości może być jednak powiększony i zweryfikowany.
Za mało przeklinam jak na …More
@Szukający PRAWDY , do Grzechyni już jeździłem ( i nie tylko ...Rycerstwo, wyjazdy na bitwy np. Warszawa, Wykrot, zagranica, Żertwa ) ten rozdział życia mam juz za sobą NIEODWOŁALNIE.
Prawdą jest, że zauważamy te rzeczy, które nas interesują i już zostawiły ślad ( np. wiedzy, doświadczeń) w naszej głowie. Zasób wiadomości może być jednak powiększony i zweryfikowany.
Za mało przeklinam jak na chłopa przystało ? czy jakiś inny problem
Bóg jest Miłością
@V.R.S. napisał : To może by pan podesłał materiał p. Piotrowi, bo nie każdy ma dostęp do dzieł zebranych p. Jezierskiej.
.............
Te teksty w 2016 roku liczyły u mnie 22 tomy ( reszta w druku, nie wiem ile tego jest na dzień dzisiejszy). Po przeczytaniu 3 tomów ( osobiście, a nie po wysłuchaniu na kazaniach)- wiedziałem, że to lipa. Przeczytałem jednak wszystko co miałem, aby śledzić "…More
@V.R.S. napisał : To może by pan podesłał materiał p. Piotrowi, bo nie każdy ma dostęp do dzieł zebranych p. Jezierskiej.
.............
Te teksty w 2016 roku liczyły u mnie 22 tomy ( reszta w druku, nie wiem ile tego jest na dzień dzisiejszy). Po przeczytaniu 3 tomów ( osobiście, a nie po wysłuchaniu na kazaniach)- wiedziałem, że to lipa. Przeczytałem jednak wszystko co miałem, aby śledzić "psychikę ducha" i zorientować się o co mu chodzi. Do 20 tomu Pani Agnieszka trzymała się ( jeszcze myślała, porównywała, coś robiła sama z siebie) mimo ciagłej presji ( otrzymała np. zakaz myślenia ...) . W 21 tomie zaczęła sie poddawać, a od 22 tomu ( jeśli dobrze pamiętam) - jest robocikiem, który ma nagrane "tak Panie, mów Panie - twój sługa słucha"
Ciężko mi było dokończyć te 2 ostatnie tomy.
Po drodze zrobiłem notatki, dokonałem syntezy i analizy ( zboczenie zawodowe :)). I oczywiście przekonałem się do czego dąży ten diabeł.
Potem wyrzuciłem cały zakup. Zastanawiałem się wtedy czy nie popełniam błędu ( może ktoś poprosi o ...zdjęcie tekstu tak jak Pan teraz), ale stosuję zasadę gorącego wegla - jeśli taki wypada z paleniska w piecu i upada na ubranie to- strzepujemy go natychmiast. Tak też zrobiłem z tymi tekstami. Zostały spalone
Szukający PRAWDY
@Bóg jest Miłością - jeżeli mogę zapytać, czego oczekiwałeś jeżdżąc do Grzechyni i nie tylko... (wyjazdy na bitwy itp), może namacalnego dotyku Boga ? Czego oczekujesz od ODNOWIONEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO ? Jak według Ciebie ma powstać przyszły ODNOWIONY KK? Czy na przyszłe życie członków ODNOWIONEGO KK nie składa się obecne życie Twoje, moje, innych ? Może wyznacznikiem powstania odnowionego …More
@Bóg jest Miłością - jeżeli mogę zapytać, czego oczekiwałeś jeżdżąc do Grzechyni i nie tylko... (wyjazdy na bitwy itp), może namacalnego dotyku Boga ? Czego oczekujesz od ODNOWIONEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO ? Jak według Ciebie ma powstać przyszły ODNOWIONY KK? Czy na przyszłe życie członków ODNOWIONEGO KK nie składa się obecne życie Twoje, moje, innych ? Może wyznacznikiem powstania odnowionego KK jest - " Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity.." czyli Twoja, moja ofiara z życia ? Czego szukasz w życiu?
PiotrM
Kościół nie odnowi się w Grzechyni . Na pewno nie powstanie z tych orędzi.
V.R.S.
"czy może to co wyprawiam..., nie powinienem odpokutować"
---
Kpina z liturgii, kpina z Objawienia Bożego, teraz kpina z Sakramentu Pokuty. Co jeszcze sekta prorokini wymyśli?
Szukający PRAWDY
Nie wyrywaj słów z kontekstu! W przyszłości PiotrM będzie musiał się z tych oszczerstw wyspowiadać tj. w odniesieniu do obrazów o ks. P. Natanku, z oczerniania jego osoby. A pielgrzymka do Wykrotu, nocna pielgrzymka jest świetną formą pokutną nad swoją osobą! A co do Twojej osoby - to już Ci napisałem, że ten co opluwa ŚW. WIELKIEGO JANA PAWŁA II jest w totalnej ciemności, ciemności w Nauce Pana …More
Nie wyrywaj słów z kontekstu! W przyszłości PiotrM będzie musiał się z tych oszczerstw wyspowiadać tj. w odniesieniu do obrazów o ks. P. Natanku, z oczerniania jego osoby. A pielgrzymka do Wykrotu, nocna pielgrzymka jest świetną formą pokutną nad swoją osobą! A co do Twojej osoby - to już Ci napisałem, że ten co opluwa ŚW. WIELKIEGO JANA PAWŁA II jest w totalnej ciemności, ciemności w Nauce Pana Jezusa Chrystusa! Tak więc Ty masz większy problem niż PiotrM, tak uważam. PiotraM jest w porządku, tylko w niektórych sprawach błądzi np. Objawieni w Medjugorje czy ks. P. Natanek.
PiotrM
Wy będziecie się tłumaczyć z tego że idziecie szeroką drogą i nic z tym nie zrobiliście.
V.R.S.
@Szukający PRAWDY
"PiotrM będzie musiał się z tych bluźnierstw wyspowiadać tj. w odniesieniu do obrazów o ks. P. Natanku..."
---
Z obfitości serca usta mówią. Widzę że to nie tylko sekta, ale zaraz padnie pułap bałwochwalstwa.
No ale skoro "prorokinię" traktuje się jako wyrocznię Pana i słowo Boże, to takie są tego ponure konsekwencje.
Szukający PRAWDY
Pytanie do V.R.S - czy jesteś Kapłanem wydalonym ze zgromadzenia...?
Szukający PRAWDY
PiotrzeM nie wiesz co piszesz... "szeroka droga" . Przyjedź do Grzechyni na którąś z uroczystości lub wybierz się na nocną pielgrzymkę do Wykrotu, a wtedy zobaczysz tą szeroką drogę. Szanuję Twoją osobę, gdyż odczuwam, że głęboko wierzysz w Naszego Pana Jezusa Chrystusa,, powodzenia.
PiotrM
Wolę jechać do Osuchowej przeprosić Matkę Bożą za ks. Natanka który Jej ubliżył mówiąc że jest pijana i bredzi w Osuchowej mówiąc że będzie tam Stolica Króla Polski.
fartuszniak leszek
4 lipca 2021r na Pustelni w Grzechylni była uroczystość oddolnej Intronizacji Chrystusa Króla w naszych rodzinach.
=> Ks. Piotr Maria Natanek: Kazanie z dnia 04. 07. 2021 r.
Widocznie coś się stało z niektórymi osobami, że nie potrafią zaakceptować tego pobożnego wydarzenia w imię własnej "pobożności".
To jest bardzo dziwne, że z tak wierzącym i pracowitym Księdzem Natankiem niektórzy walczą z …More
4 lipca 2021r na Pustelni w Grzechylni była uroczystość oddolnej Intronizacji Chrystusa Króla w naszych rodzinach.
=> Ks. Piotr Maria Natanek: Kazanie z dnia 04. 07. 2021 r.
Widocznie coś się stało z niektórymi osobami, że nie potrafią zaakceptować tego pobożnego wydarzenia w imię własnej "pobożności".
To jest bardzo dziwne, że z tak wierzącym i pracowitym Księdzem Natankiem niektórzy walczą z "pobożnymi hasłami na ustach", tylko można mieć wątpliwości, czy próba zniesławienia wierzącego Księdza Natanka jest pobożna.
Mamy takie autorytety jak:
- Bóg jest Miłością bardzo pobożny pseudonim
- V.R.S. unika odpowiedzi na pytanie o sens swojego pseudonimu
- PiotrM jestem trochę zaskoczony, że postanowił zniszczyć Księdza Natanka,
Te powyższe osoby ogólnie popierają "naprawę" Kościoła Katolickiego, Ksiądz Natanek też mówi o nieprawidłowościach w obecnym Kościele pod rządami papieża Franciszka.
Jak to jest ?
Wymienione osoby i Ksiądz Natanek zasadniczo mają podobną ocenę problemów w Kościele Katolickim, a tu od tych "wierzących" taka zawziętość w zwalczaniu Księdza Natanka.
Pewnie sponsor strony gloria.tv zaciera ręce z zadowolenia.
Samego filmu nie ma co komentować, to właściwie jest ALARM 1.1, wersja ALARM 1.0 była w TVP.
Co się stało Panie PiotrM ?
PiotrM
Wy nie widzicie zwiedzenia? szkoda.
Posoborowe absurdy
Do kompletu atakujących Piotra M. brakuje jeszcze @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA , @Waldem , @Ahael i resztę fanatyków Ks. Natanka
V.R.S.
"V.R.S. unika odpowiedzi na pytanie o sens swojego pseudonimu"
---
Odpisałem panu 1 lipca w wątku, w którym pan pytał.

"Wymienione osoby i Ksiądz Natanek zasadniczo mają podobną ocenę problemów w Kościele Katolickim"
---
Zasadniczo z ks. Natankiem mam rozbieżną ocenę problemów, bo uważam że jednym z głównych problemów obecnie jest rozkładająca wiernych i duchownych gonitwa za rzekomymi …More
"V.R.S. unika odpowiedzi na pytanie o sens swojego pseudonimu"
---
Odpisałem panu 1 lipca w wątku, w którym pan pytał.

"Wymienione osoby i Ksiądz Natanek zasadniczo mają podobną ocenę problemów w Kościele Katolickim"
---
Zasadniczo z ks. Natankiem mam rozbieżną ocenę problemów, bo uważam że jednym z głównych problemów obecnie jest rozkładająca wiernych i duchownych gonitwa za rzekomymi objawieniami, z których zrobiono coś w rodzaju telewizji VOD (Vision on Demand czyli wizje na żądanie).
Bóg jest Miłością
@fartuszniak leszek , po raz kolejny Panu mówię : nie walczę z ks. Natankiem, walczę z duchem z orędzi poprzez demaskowanie jego natury ( diabelskiej)
Szukający PRAWDY
Widzę, że się postarałeś PiotrzeM,..., tak z ciekawości zapytam czy pracujesz nad programem "ALARM 2". Tak na poważnie proponuję zastanowić się nad sobą np. 1) czy czasami nie jestem narzędziem w rakach diabła? 2) czy może to co wyprawiam..., nie powinienem odpokutować ? Tutaj może pomogłoby Ci nocna pielgrzymka do Wykrotu - jest z 10 na 11 lipca, Tak więc masz nad czym myśleć przyjacielu...
PiotrM
Mnie pomaga pielgrzymka przed Najświętszy Sakrament. Zresztą pracuję w kościele
Nie dla depopulacji przez szczepionki
,,Mnie się nie da zastraszyć,, BRAWO!
Mt 8-9
Panie Piotrze wielkie Bóg zapłać za całą pracę! Pozdrawiam serdecznie