Clicks2.4K
Sme jediným štátom v EU, ktorý má zavreté kostoly. Naplnilo sa Proroctví biskupa Hnilicy o Slovensku (zesnul r.2006) Biskup Hnilica bol zo Slovenska biskupmi vyhnaný zomrieť do Čiech. Ako boli pred …More
Sme jediným štátom v EU, ktorý má zavreté kostoly. Naplnilo sa Proroctví biskupa Hnilicy o Slovensku (zesnul r.2006) Biskup Hnilica bol zo Slovenska biskupmi vyhnaný zomrieť do Čiech. Ako boli pred viac ako 1100 rokmi vyhnaní žiaci sv. Metoda biskupom Nitry Vichingom. Po prosbách od 1.4.2021 zo Zeleného čtvrtka nový premiér slovenské vlády Heger povolil na veľkonočné sviatky iba individuálne stretnutia kňaza s farníkmi jednotlivo v kostole, či na fare, alebo vonku. Bohoslužby povolil iba na internete. Heger je členom supernodernej cirkvi Kresťanské spoločenstvo v Bratislave. Ľud sa pravdepodobne nezastal spravodlivého biskupa Hnilicy, a preto teraz trpí. Bratislava 26. marca 2021 (TK KBS) Výkonná moc v krajine obmedzila náboženskú slobodu neprimeraným spôsobom. Predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský to dnes napísal ministrovi financií a poverenému ministrovi zdravotníctva Eduardovi Hegerovi. „Ignorovanie zásadných požiadaviek Cirkvi sa stalo neudržateľné. Je zbytočné rozoberať, pod akým tlakom sme celé mesiace - od ľudí, ktorí si žiadajú aspoň najzákladnejšiu duchovnú starostlivosť. Takú, ktorá sa jednoducho nedá poskytnúť cez televízor," zdôraznil arcibiskup Zvolenský. List predsedu KBS, za ktorým stoja všetci slovenskí biskupi, prinášame v plnom znení.
----------------------------
Vážený pán minister,
už rok robíme, čo je v našich silách, aby sme štátu pomohli v zápase s pandémiou.
Naše doterajšie prosby o najzákladnejší priestor pre duchovnú službu nepriniesli žiaden výsledok. Osobné stretnutie s pánom premiérom sa neuskutočnilo pre politické problémy.
Výkonná moc v krajine obmedzila náboženskú slobodu neprimeraným spôsobom. Kým lekári a vedci v konzíliách majú pre legitímne prejavy náboženskej slobody aj vo výnimočnom stave pochopenie, tieto sa pravdepodobne stali predmetom na výmenu pri politických súbojoch.
Vydržali sme aj neadekvátne obmedzenia a spôsoby zaobchádzania, lebo sme chceli (a stále chceme) podržať krajinu v boji. "Spolu to zvládneme" sme nepokladali len za prázdne heslo. Rok sme sa zdržali akýchkoľvek kritík, hoci nás viacero komunikačných prejavov, ktorých sme boli svedkami, mrzelo.
Ignorovanie zásadných požiadaviek Cirkvi sa však stalo neudržateľné. Je zbytočné rozoberať, pod akým tlakom sme celé mesiace - od ľudí, ktorí si žiadajú aspoň najzákladnejšiu duchovnú starostlivosť. Takú, ktorá sa jednoducho nedá poskytnúť cez televízor. Tíšime, upokojujeme, zmierňujeme, kde sa dá.
Štát ale neustále predlžuje úplný lockdown náboženského života - a tak ľudia síce bez ťažkostí môžu stáť vedľa seba v doprave, v obchodoch, na výdajných miestach akéhokoľvek tovaru, pri výrobných linkách či v radoch na testovanie, ale do kostola a ani na sväté prijímanie už mesiace legálne prísť nemôžu. Z týždňa na týždeň na našu adresu rastú výzvy vzoprieť sa neprimeranosti opatrení.
Nesieme zodpovednosť za veriacich a nechceme dopustiť, aby ich ohrozilo brachiálne vynútenie obmedzení. Dôrazne však nesúhlasíme s nadmerným zasahovaním štátu do náboženského života v krajine a sme presvedčení, že dochádza k neadekvátnemu obmedzeniu náboženskej slobody, ktorá má byť - v príslušnej miere - rešpektovaná aj vo výnimočnom stave.
Chceli sme sa vyhnúť sporom a dúfali sme v ústretovosť štátu.
Vážený pán minister, napríklad včera sme zareagovali aj na Vašu ostatnú výzvu pomôcť seniorom s registráciou na očkovanie: Katolícka charita zriadila bezplatné číslo s rozsiahlym tímom ľudí v pozadí: kresťanské spoločenstvá mladých sa aktivizujú po celom území Slovenska. Viete, že naši kňazi a rehoľníci vytrvalo pomáhajú v nemocniciach. Stojíme pri ľuďoch, ktorí sú pandémiou najviac zasiahnutí. No odmietnutie garantovania ešte aj individuálnej pastorácie - a aspoň minimálnej, presnými pravidlami stanovenej možnosti verejných bohoslužieb, je pre nás veľkým sklamaním.
Pritom naši susedia vôbec nemajú plošné zákazy bohoslužieb. Je známe, že vo viacerých krajinách sveta už súdy vyhlásili zásahy výkonnej moci štátu do náboženskej slobody za nezákonné či neprimerané. Naposledy v Škótsku. Hoci sme z našej strany neiniciovali kroky takouto cestou, naliehavo žiadame, aby Slovensko primerane rešpektovalo náboženskú slobodu a bralo ohľad na duchovné potreby svojich obyvateľov.
Mons. Stanislav Zvolenský, Bratislavský arcibiskup-metropolita, predseda KBS
forthetruth333
Myslíte si že BOH dovolí čo si peklo zmyslí????nuž mali ste uveriť posolstvám dane slovensku a vedeli by ste viac
Anton Čulen
Najprv treba odprosiť Boha za urážky, tak, ako to povedal pre AZN emeritný arcibiskup Ján Sokol vo svojej odprosujúcej modlitbe. Bez toho to bude len a len divadlo..... youtube.com/watch?v=MNpaJDTz6OI
MilanJan
a tu máme presun techniky práve v čase kvitnúcich letníc! : t.me/GhostEzra/5175
MilanJan
MilanJan
Sláva ISUSU CHRISTU !, chudáci apostatickí, zapredaní, krvou chudákov namáčaní biskupi zo slovenského labáku......! Teraz agitujú za národ....hmmmm, a to za ktorý národ!!! ten čo zaprel celoplošne CHRISTA, pravda mu je ľahostajná keď ešte má čo dať do bachora ???!!! A ked prídu kamoši z Knesetu, čo budú žvaniť tí vatikánski darebáci? Cirkevníci počúvajte : svätý BOH Vám zoberie stádo a zostanete …More
Sláva ISUSU CHRISTU !, chudáci apostatickí, zapredaní, krvou chudákov namáčaní biskupi zo slovenského labáku......! Teraz agitujú za národ....hmmmm, a to za ktorý národ!!! ten čo zaprel celoplošne CHRISTA, pravda mu je ľahostajná keď ešte má čo dať do bachora ???!!! A ked prídu kamoši z Knesetu, čo budú žvaniť tí vatikánski darebáci? Cirkevníci počúvajte : svätý BOH Vám zoberie stádo a zostanete sami a hladní a budete žebroniť....ale to už bude neskoro, vojnové lode a ponorky sú všade okolo eu, ruské vojská masívne teraz presunuli techniku k východnej hranici, traste sa ! Slúžili ste viac antikristovi ako CHRISTOVI, BOH ide robiť poriadok!