Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks17
tr.news

Sızan Mektuplar: Hür Mason Katoliklere "Ceza Yok"

Melbourne Catholic yazarı Kathy Clubb, Mason Büyük Üstadı ile Avustralya Piskoposlar Konferansı arasında gerçekleşen Katoliklerin mason mezheplerine üyeliklerini kabul edilmesi konusunda iki mektuplu bir haberleşmeyi yayınladı.

İlk mektup, Temmuz 2016'da Masonların Kilise'nin kutsal hayatına tam katılımları için bir çözüm isteyen "Katolik" Büyük Üstat Stephen Michalak'tan geliyor.

Michalak, Avustralya Piskoposlar Konferansı Sekreteri Peder Stephen Hackett'den Temmuz 2017 tarihli bir cevap (resimde gösteriliyor) aldı.

Farklı Piskoposlar Komisyonlarıyla yapılan istişarelere değinen Peder Hackett, Hür Masonluk üyeliğinin yerel kilise düzeyinde ele alınması gerektiğini açıklıyor.

Hatta "bir Katolik’in Mason Cemaatine girmesi halinde ceza almayacağını" bildiren 1984 tarihli -bugüne kadar hiç duyulmamış- “Katolik Direktifi” olduğunu yazıyor.

Gerçekte ise İnanç Doktrini Cemaati 1983 yılında hür masonluğun İnanç ile çeliştiğini ve “hiçbir yerel dini otoritenin masonluk konusundaki olumsuz yargılardan sapma gücüne sahip olmadığını” ilan etmişti.

#newsDwsvladdep