pl.news
13.6K

Arcybiskup zwolennik "ubóstwa" kupuje posiadłość za 2,4 mln

Kiedy w 2019 Paul Etienne, lat 60, objął stanowisko Arcybiskupa Seattle, opowiadał się za "ubóstwem", mówiąc, że najchętniej sprzedałby wartą 13,5 mln USD (wybudowaną w 1920 i obejmującą 9000 stóp kwadratowych) posiadłość arcybiskupa, aby "wieść prostsze życie".

"Jestem pastorem, a nie księciem, chcę żyć tak, jak żyją moi ludzie", moralizował Etienne.

Ostatnio zakupił posiadłość za 2,4 mln USD. To obejmująca 3 460 stóp kwadratowych rezydencja w okolicy Mount Baker (luksusowa dzielnica miasta położona nad wodą).

Średnia cena nieruchomości z tej okolicy wynosi 1,39 mln $, co stanowi wzrost o 26,5% od ostatniego roku. Z kolei średnia cena sprzedaży domu w Seattle to 843 tys $.

Dotychczas Etienne mieszkał w prezbiterium Kościoła Św. Piotra, ale musiał opuścić swoje włości, ponieważ nie nadawały się one do goszczenia biskupów i księży, nie wspominając o zapewnieniu gościom rozrywki, czy też organizacji większych spotkań.

Mimo iż do wspomnianych celów można by wykorzystać chociażby niedawno wyremontowany ośrodek rekolekcyjny, to Etienne woli swoją nową willę z pięcioma łazienkami, kwarcytowymi blatami, luksusową wanną i witrażami.

Grafika: © Redfin, Streetview, Screenshot, #newsWdceqmqgdz

Damian Nowak shares this
167