jili22

Коли Лев XIII довірить дону Боско будівництво Церкви Святого Серця в Римі

Одного разу навесні 1880 року папа Лев XIII опустив свій орлиний погляд на скромний дон Боско, благочестиво ставши перед ним на коліна.
"Я радий знову бачити тебе, мій дорогий Дон Боско. Ваш візит завжди є втіхою для бідного в'язня Ватикану. Я як птахи в клітках. У такий прекрасний весняний день вони хотіли б вільно літати, але марно, вони повинні залишатися за золотими ґратами, як і їх господар, який мав би стільки задоволення бачити свою маленьку батьківщину, скелясте гніздо Карпінето в землі волсків.
"Я думаю, що ваші маленькі птахи хотіли б трохи цукру ще краще", - припускає Дон Боско, посміхаючись. Випадково, у мене є один на мені. Якщо можна, Святіший Отче...
"Але, звичайно!
Дон Боско в кінцевому підсумку витягає невелике частування з кишені, і ковзає його між брусками.
«Дивіться, Святіший Отче, які вони щасливі!
«А для папи у вас нічого немає?»
"Скажіть мені, що вам може сподобатися.
"Ви дійсно можете зробити мені послугу", сказав Папа, розмірковуючи. Ви єдина людина на землі, яка може зараз витягнути мене з великого збентеження.
«Говори, Святіший Отче.
"Ви знаєте, що мій шановний попередник задумав проект освячення церкви Святому Серцю біля Кастро Преторіо, давньоримського табору. Я вважаю обов'язком вдячності і благочестя здійснити це бажання. Але ми зупинилися в середині клірингової роботи, через відсутність грошей. Папа бідний і не може будувати; Але Дон Боско багатий, він може побудувати! Ви дали нам докази цього. У вас ще немає чогось в роботах?
"Але так, Святіший Отець. Я будую церкву Святого Іоанна Богослова в Турині, церкву Марії Допомоги християн в Бордігері, іншу церкву в Лімі, столиці Перу. Деякі нові ораторії також будуються.
— Де знайти ресурси для роботи великого значення?
— У невичерпних кишенях Божественного Провидіння Святіший Отець.
Отже, якщо ви не знайдете там грошей, необхідних для будівництва Церкви Святого Серця. Кардинал Алімонда запропонував, щоб я довірив вам цей проект; Ідея повернулася до мене, коли я побачив, як ви так люб'язно бенкетували моїх бідних птахів.
"Дуже дорогий шматок цукру, Ваша Святість!
"Ви збираєтеся мені в будь-якому випадку допомогти?"
«Звичайно, Святіший Отче. Бажання з вашого боку - це замовлення для мене. Погоджуюся.
— Але у мене немає ресурсів у вашому розпорядженні.
"Я також не прошу у вас грошей, Святіший Отче; Я прошу тільки благословення на цю роботу.
"Я з радістю дам його вам. Дивитися! Ось план!
Лев XIII розгортає ескізи на своєму столі, прикрашені тільки розп'яттям:
— Що ти думаєш?
— Нічого, але занадто маленького. Дон Боско думає більше. Церква на честь Святого Серця в столиці так званого Християнства не може бути такою скромною. Крім того, я хотів би додати ораторське мистецтво і великий притулок для молоді, щоб дозволити бідним хлопцям цього густонаселеного району приїхати і навчатися і вивчати всілякі професії.
— Я дозволю вам все це зробити. Я благословляю вас і всіх тих, хто братиме участь у вашому святому підприємстві.
Покидаючи Ватикан, Дон Боско відчуває, що його старі плечі жахливо перевантажені. Його проект вимагає мільйонів і ледве має, як завжди, кілька копійок в кишені; З іншого боку, борги є надмірними. "Це не має значення", - говорить він собі. Я все ще знайду деяких святих, щоб пограбувати. »
"У нас є багато листів, щоб написати", - оголошує він семінаристам, які служать його секретарями. Мені доведеться благати по всьому всесвіту подолати місію, яку святіший Отець довірив мені. »
Дон Боско не благає небо і землю даремно. Знову заслухаються його заклики; допомога прибуває і будівництво церкви в Римі може початися. Знадобиться кілька чудес, щоб довести компанію до успішного завершення. (...)

На початку 1881 року Дон Боско відправив ще одну групу місіонерів і черниць Марії Допомоги християн в Аргентину і Уругвай. У той же час, він відкрив свою прем'єру в Римі, щоб побачити статус нової Церкви Святого Серця. Папа скористався нагодою, щоб дати йому п'ятсот лір.
"Візьми! Він сказав їй. Я тільки що отримав ці гроші як денарій від святого Петра. Те, що я отримав правою рукою, даю тобі лівою рукою за роботу вашого святилища. Я дуже радий, що все йде так добре. Але як ви до цього ставитеся, мій дорогий Дон Боско?
«Ах, Святіший Отче, – відповідає смиренний священик, – я лише сліпий інструмент у руці Божій, який просто хоче показати своїм прикладом, як він може досягти найбільших речей найжахливішими засобами. Робота над новою церквою швидко розвивалася. Ближче до кінця року два бічних нефи досягають висоти столиць, а великий неф досить просунутий. Бог тільки знає, як важко дону Боско знайти необхідні кошти!

(Дон Боско, апостол молодості, Г. Гюнерманн)

Quand Léon XIII confie à Don Bosco la construction de l'église du Sacré-Cœur à Rome