L. E.
20

W piątek na ulicach miast wierni odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia

W kilkuset miastach świata w piątek o godz. 15.00, w 10. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny ks. Michała Sopoćki, wierni odmówią na skrzyżowaniach ulic koronkę do Bożego Miłosierdzia – podał zespół Iskra Bożego Miłosierdzia.

Akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” zainicjował opiekun duchowy działającego przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia – jezuita o. Remigiusz Recław.

Pierwsza koronka odbyła się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziła kilkaset osób. Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, w tym roku udział zgłosiło ponad 200 miast z Polski. Modlitwa odbędzie się m.in. w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Zielonej Górze, Wrocławiu i w Piotrkowie Trybunalskim. W niektórych z nich odmawiana będzie w kilku miejscach. W Krakowie wierni pomodlą się m.in. na placu przed kościołem św. Kazimierza Królewicza z Krakowa, na placu Centralnym obok pomnika „Solidarności”, na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Zuchów oraz na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Struga.

W Warszawie modlitwa odbędzie się u zbiegu al. Niepodległości i ul. Domaniewskiej, obok stacji metra Wilanowska, na skrzyżowaniach al. Lotników i ul. Kaczmarskiego oraz ulic Gotarda i Gintrowskiego, a także na skrzyżowaniu ulic Dobra i Tamka. Modlitwa odbędzie się też przy kościele św. Stanisława Biskupa, przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej i pod krzyżem przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej.

Do akcji dołączyły także grupy z Belgii, Niemiec, Włoch, Litwy, Słowacji, Kanady, Haiti, Argentyny, USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Australii, Izraela i z Japonii.

Jak informują organizatorzy, uczestnicy akcji modlić się będą w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Polski, Kościoła i świata oraz „za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą”. Dodają, że w akcję może włączyć się każdy.

„Aby to zrobić, wystarczy znaleźć się o godz. 15 na skrzyżowaniu i łącząc się duchowo z innymi, odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorzy zaznaczyli, że uczestnicy organizują się spontanicznie przy pomocy plakatów, e-maili, SMS-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, na portalach społecznościowych lub przez ogłoszenia parafialne.

„Może właśnie ten kwadrans wspólnego wołania w Godzinie Miłosierdzia do Boga Przedwiecznego roznieci iskry wiary, nadziei i miłości w letnich ludzkich sercach” – napisali organizatorzy.

Podkreślili, że informację o dołączeniu do akcji należy przesłać na adres iskra111@onet.eu.

Wydarzenie patronatem honorowym objął metropolita łódzki ks. abp Grzegorz Ryś. Wykaz miejsc, w których odmawiana będzie koronka jest dostępny na stronie internetowej www.iskra.info.pl.

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Jezus Chrystus miał podyktować św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czasie prywatnego objawienia 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Koronkę najczęściej odmawia się o godz. 15.00, w godzinę śmierci Jezusa.

Ks. Michał Sopoćko był spowiednikiem św. s. Faustyny Kowalskiej i propagatorem kultu Miłosierdzia Bożego. W 1941 r. założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Papież Benedykt XVI beatyfikował go 28 września 2008 w Białymstoku.

www.radiomaryja.pl/…/w-piatek-na-uli…