Clicks39
lt.news

„Summorum Pontificum“: Pranciškus žaidžia su ugnimi

Romos mišias išlaisvinusį Motu Proprio Summorum Pontificum puola reakcinės jėgos, norinčios panaikinti arba atskiesti.

„Paix-Liturgique.org“ (gegužės 31 d.) prognozuoja, kad ateityje galime atsidurti panašioje situacijoje, kokia buvo po Susitaikymo metų, „nors Bažnyčiai kaip institucijai blogesnėmis sąlygomis“. Tinklalapyje taip pat pabrėžiama, kad 2021 m. Romos apeigos katalikų yra daug, - jaunų, įsitikinusių ir sėkmingų.

Šiandien „Novus Ordo“ bažnyčia neturi nieko bendro su tvirta mašina, kuri buvo pirmaisiais dešimtmečiais po Susirinkimo, Paix-Liturgique.org rašo: „Kunigų, religinių ir seminaristų požiūriu ji buvo išsausinta“ ir „praktikuojantys Katalikai tampa vis vyresni“.

Be to, vyskupijoms trūksta finansų, o dėl naujausių Covido priemonių dingo apie 30% tikinčiųjų, „katalikybė praktiškai išnyko iš viešosios aikštės“.

„Paix-Liturgique.org“ primena tai, kas įvyko 1969 m., kai Paulius VI bandė „uždrausti“ tradicines lotyniškas mišias: „Tridento mišios buvo švenčiamos taip, tarsi nieko nebūtų.“ Vatikano ir Rusijos grasinimai, kliūtys, netgi persekiojimas vyskupų neveikė: „Kunigai ir pasauliečiai tęsė tai, „ką visada darė Bažnyčia“, kaip mėgo sakyti arkivyskupas Lefebvre'as“.

Kitaip tariant: Pranciškus ketina pradėti kovą, kuri smogs jam į veidą.

Paveiksliukas: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsIfqjdwhzpf