Clicks15
lv.news

Šneiders: "Mise nav pāvesta privātīpašums"

Ar Traditionis Custodes Francisks bīskapam Atanāzijam Šneideram rada ganu iespaidu, "kurš tā vietā, lai sajustu savu aitu smaržu, dusmīgi tos sit ar nūju".

Šneiders pastāstīja RemnantNewspaper.com (24. jūlijs), par kuru Francisks runā “Dialogs, pacietība, siltums un apsveicamība, kas nav nosodoša”, savukārt TC ir “pastorālas neiecietības” un “garīgas stingrības” pazīme.

Kamēr Franciska Abū Dabī dokuments aptver “reliģiju daudzveidību”, tagad viņš apņēmīgi noraida liturģisko formu daudzveidību. Tomēr Šneiders paskaidro, ka romiešu rituāls ir tūkstoš gadus vecs liturģiskais dārgums un “nevis pāvesta privātīpašums”.

Viņa secinājums “Semināriem un jaunajiem priesteriem ir jāprasa tiesības izmantot šo Baznīcas kopīgo dārgumu, un, ja viņiem šīs tiesības tiks liegtas, viņi tomēr varēs tos izmantot, varbūt slepeni.” Šneiders uzauga Padomju Savienībā, kur viņa ģimene praktizēja ticību pazemē.

Šneideram tā nav “nepakļaušanās”, bet gan paklausība Baznīcai, jo Franciska noraidījums pret Romas rituālu ir tikai “īslaicīga parādība, salīdzinot ar baznīcas pastāvīgo garu un praksi”.

Tikmēr Šneiders sagaida Motu Proprio ar “stingrām normām”, kas nomāc “LGBT masu” praksi, kuras apzīmēšana pati par sevi ir “zaimošana” un “dievišķās varenības sašutums”. Tomēr šādus notikumus “pieļauj Svētais Krēsls un daudzi bīskapi”.

Attēls: Athanasius Schneider, © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsPpeeeygxim