PiotrM
4920

Prawny upadek Bractwa Św. Piusa X.

Prawny upadek Bractwa Św. Piusa X.

Prawny upadek Bractwa Św. Piusa X.

Nikt z żyjących hierarchów, tym bardziej w administracji FSSPX nie posiada żadnych kompetencji prawnych,
aby podważyć twierdzenia Świętego Piusa V.

Nawet najwybitniejszy publicysta katolicki,
tym bardziej nie ma takich kompetencji prawnych, żeby podważać słowa Świętego Piusa V: czy to kardynał czy papież, nikt.

Krytykowanie indultu, analizowanie, dyskutowanie o
indulcie przez FSSPX wraz ze swoimi rozjuszonymi janczarami, głoszenie kazań przez księży FSSPX o indulcie jest niepoważne i co najmniej śmieszne.

„Nakazujemy (…) na mocy świętego posłuszeństwa, aby śpiewali bądź recytowali Mszę św. zgodnie z rytem, sposobem i normą niniejszym przez Nas ustanowioną, a tym samym zaprzestali i całkowicie zaniechali wszystkich innych rubryk i rytów innych mszałów, niezależnie jak dawnych, do których przestrzegania byli przyzwyczajeni, i aby nie dopuszczali myśli o wprowadzaniu do odprawiania Mszy św. jakichkolwiek ceremonii lub recytowania jakichkolwiek innych modlitw, niż te zawarte w Mszale.

Ponadto, na mocy treści niniejszego aktu i mocą Naszej Apostolskiej władzy, przyznajemy i uznajemy po wieczne czasy, że dla śpiewania bądź recytowania Mszy św. w jakimkolwiek kościele, bezwzględnie można posługiwać się tym Mszałem, bez jakichkolwiek skrupułów sumienia lub obawy o narażenie się na karę, sąd lub cenzurę, i że można go swobodnie i zgodnie z prawem używać. Żaden biskup, administrator, kanonik, kapelan lub inny ksiądz diecezjalny, lub zakonnik jakiegokolwiek zgromadzenia, jakkolwiek nie byłby tytułowany, nie może być zobowiązany do odprawiania Mszy św. w inny sposób, niż przez Nas polecono. Podobnie nakazujemy i oznajmiamy, iż nikt nie może być nakłaniany bądź zmuszany do zmieniania tego Mszału. (…) Nikomu nie wolno naruszyć lub nierozważnie zmienić tego tekstu Naszego zezwolenia, ustanowienia, nakazania, polecenia, skierowania, przyznania,
indultu, deklaracji, woli, dekretu i zakazu. Ktokolwiek by ośmielił się tak uczynić, niech wie, iż naraża się na gniew Boga Wszechmogącego oraz błogosławionych Apostołów Piotra i Pawła.”

Święty Pius V, Quo primum tempore.
fartuszniak leszek
Bardzo proszę tych wszystkich uczestników obecnego sporu wokół Bractwa, by zważać na wypowiadane słowa. To już się wymknęło spod kontroli, bo z takiej formy wymiany nieuprzejmości nic dobrego nie będzie.
Już przykro patrzeć na takie komentarze.
Z takiej bezwzględnej wymiany słów nikomu wiary nie przybędzie, a wręcz przeciwnie, może tylko narastać wzajemna wrogość do siebie.
=> Po co jesteś na …More
Bardzo proszę tych wszystkich uczestników obecnego sporu wokół Bractwa, by zważać na wypowiadane słowa. To już się wymknęło spod kontroli, bo z takiej formy wymiany nieuprzejmości nic dobrego nie będzie.
Już przykro patrzeć na takie komentarze.
Z takiej bezwzględnej wymiany słów nikomu wiary nie przybędzie, a wręcz przeciwnie, może tylko narastać wzajemna wrogość do siebie.
=> Po co jesteś na stronie Gloria.tv ?
PiotrM
Proszę zwrócić uwagę na te słowa:
Ponadto, na mocy treści niniejszego aktu i mocą Naszej Apostolskiej władzy, przyznajemy i uznajemy po wieczne czasy, że dla śpiewania bądź recytowania Mszy św. w jakimkolwiek kościele, bezwzględnie można posługiwać się tym Mszałem, bez jakichkolwiek skrupułów sumienia lub obawy o narażenie się na karę, sąd lub cenzurę, i że można go swobodnie i zgodnie z prawem …More
Proszę zwrócić uwagę na te słowa:
Ponadto, na mocy treści niniejszego aktu i mocą Naszej Apostolskiej władzy, przyznajemy i uznajemy po wieczne czasy, że dla śpiewania bądź recytowania Mszy św. w jakimkolwiek kościele, bezwzględnie można posługiwać się tym Mszałem, bez jakichkolwiek skrupułów sumienia lub obawy o narażenie się na karę, sąd lub cenzurę, i że można go swobodnie i zgodnie z prawem używać.🤪😇
Krystian N.
Piotr. Wyciagasz z kontekstu jedno słowo - INDULT - i nadajesz mu interpretację, która nie ma nic wspólnego z bullą Piusa V. To jest wręcz śmieszna manipulacja, na którą mogą się złapać tylko kompletnie bezmózgowe owce.
Zamień tytuł na "Prawny upadek kościoła posoborowego" i wszystko będzie git!
Chcący
Piotr wyciąga z kontekstu? Nie. To Ci, co generalizująco i bez dostatecznej racji utożsamiają indult z grupą rekonstrukcji historycznej, która nie rozumie o co chodzi, z dezerterami, kolaborantami, zdrajcami i opluwają arcybiskupa. Piotr pokazuje przykład, który falsyfikuje te oskarżenia, które wobec tej falsyfikacji i braku dostatecznej racji okazują się oszczerstwami, sprzecznymi z zasadą …More
Piotr wyciąga z kontekstu? Nie. To Ci, co generalizująco i bez dostatecznej racji utożsamiają indult z grupą rekonstrukcji historycznej, która nie rozumie o co chodzi, z dezerterami, kolaborantami, zdrajcami i opluwają arcybiskupa. Piotr pokazuje przykład, który falsyfikuje te oskarżenia, które wobec tej falsyfikacji i braku dostatecznej racji okazują się oszczerstwami, sprzecznymi z zasadą ignacjańską, zasadą in dubio pro reo, no i VIII Przykazaniem.