Clicks1.6K
csk.news
1

Nový škandál vo Vatikáne

Zástupca generálneho riaditeľa Vatikánskej banky Giulio Mattietti, bol 27. novembra prepustený zo zamestnania a dokonca aj vyhostený z Vatikánu.
Pre toto tvrdé opatrenie neboli uvedené žiadne dôvody. Spolu s ním bol prepustený aj jeden zo zamestnancov banky. Mattietti je doktor fyziky a programátor. V banke pracoval od roku 1997.
Média naklonené pápežovi Františkovi prezentovali jeho nomináciu na zástupcu riaditeľa v novembri 2015 ako "vnútorné opatrenie s cieľom obnoviť banku".

Obrázok: © Jeffrey Bruno, Aleteia, CC BY-SA, #newsOuigznldei
dyk
Nič nie je dôležitejšie než tvoj charakter. Nezáleží na tom, aký bohatý alebo úspešný budeš, keď stratíš charakter, stratíš všetko. A ešte jedna myšlienka: Ak vždy robíš správne veci, nikdy sa nemusíš báť pozrieť do minulosti. Už si sa niekedy pýtal Boha:“ Prečo musím tak dlho čakať?“ Ak áno, tu sú dôležité veci, ktoré musíš vedieť. Čakanie ťa trénuje. Čas prežitý čakaním môže byť čas prežitý …More
Nič nie je dôležitejšie než tvoj charakter. Nezáleží na tom, aký bohatý alebo úspešný budeš, keď stratíš charakter, stratíš všetko. A ešte jedna myšlienka: Ak vždy robíš správne veci, nikdy sa nemusíš báť pozrieť do minulosti. Už si sa niekedy pýtal Boha:“ Prečo musím tak dlho čakať?“ Ak áno, tu sú dôležité veci, ktoré musíš vedieť. Čakanie ťa trénuje. Čas prežitý čakaním môže byť čas prežitý učením. A ak sa učíš, nestrácaš. Boh ťa bude trénovať, pretože je dobrým generálom. „Nech je zvelebený Pán, môj ochranca, čo učí moje ruky zápasiť a moje prsty bojovať“ (Ž 144,1). Čakanie odhaľuje ľudí v tvojom okolí. Motívy tak ľahko nerozpoznáme. Dôveruj Bohu, ale testuj ľudí. To je biblické. „...Pán tvoj Boh, ťa vodil štyridsať rokov na púšti, aby ťa pokoril, vyskúšal a zvedel, čo je v tvojom srdci...“ (Dt 8,2). Ľudia môžu dlho skrývať svoje úmysly a motívy, ale čakanie prinúti pravdu, aby vyšla na povrch. (Slovo na dnes 2/2012)