apredsasatoci
132.3K
tycinka17 shares this
3
Bratia a sestry
niečo podobné?

Hubový parazit preniká do tela hmyzu-mravca a pôsobí v jeho organizme ako náhrada za mozog. Teda odstaví prirodzené inštinkty mravca. Nakazený mravec sa úplne podčiní "vlastníkovi" a začne plniť jeho strašné príkazy. Cordyceps vycíti mravca na vzdialenosť niekoľkých metrov. Nemá oči, ale má senzory na zachytenie "pachu", ktorý vydáva mravec. Pri vhodnej vzdialenosti obete huba …More
niečo podobné?

Hubový parazit preniká do tela hmyzu-mravca a pôsobí v jeho organizme ako náhrada za mozog. Teda odstaví prirodzené inštinkty mravca. Nakazený mravec sa úplne podčiní "vlastníkovi" a začne plniť jeho strašné príkazy. Cordyceps vycíti mravca na vzdialenosť niekoľkých metrov. Nemá oči, ale má senzory na zachytenie "pachu", ktorý vydáva mravec. Pri vhodnej vzdialenosti obete huba vystrelí do vzduchu spory v smere mravca. Tie dopadnú na mravca a ten sa ich bezúspešne snaží zbaviť. Sú totiž lepkavé. Tieto spóry veľmi rýchlo presakujú do vnútra mravca. O niekoľko dní huba prenikne do všetkých orgánov mravcova tela. Mravec ochorie. Stane sa malátnym, prestane komunikovať a odchádza z mraveniska a žije sám. Skoro dostane tento mravec reťazec príkazov od "vnútorného vlastníka", ktoré privedú mravca k mučivej smrti. Prvý príkaz znie: nájdi vyhovujúce miesto. Huba žije v presne vymedzenej výške 25 cm nad zemou a potrebuje vysokú vlhkosť. Na takom mieste huba vyrazí z tela mravca na povrch. Mravec "bez odvrávania" hľadá také miesto. Keď ho nájde, vylezie na nevysokú rastlinu a zahryzne kusadlá do šťavnatého listu. V tom okamihu jeho kusadlá atrofujú . Degradácia čeľustì znamená, že už ich nikdy neotvorí. Odteraz ani dážď, ani vietor mravca z listu nezhodí. To by ho predčasne zabilo a vystavilo hubu riziku. Potom mravec zostáva v jednej polohe a úplne stráca kontrolu nad svojím telom. V tejto póze bude pomaly zomierať. Zato huba v tele mravca začína rásť. Jej korene prenikli mäkkou tkáňou tela mravca a vyšli na list. Mravec sa stal hrobkou. Ako sa tomuto parazitovi darí ovládnuť mravca nie je známe. Látky huby brzdia nervový systém,obeh a rušia väzby svalov. Po takom psychedelickom útoku sa mravec doslova na bunečnej úrovni stáva "protézou" huby-vládcu. Bunky mravca sa stávajú bunkami huby. Začnú pracovať pre okupanta. Najstrašnejšie ale je, že mozog obete-mravca zostáva nepoškodený. Keď telo mravca začne pracovať pre parazita, mozog hmyzu si je "vedomý" toho, čo sa deje, ale nemôže nič robiť proti tomu. AK SA CORDYCEPSU ZADARÍ, MÔŽE NAKAZIŤ CELÉ MRAVENISKO. TISÍCKY ZOMBIE-MRAVCOV SA POTOM ROZBEHNE PO OBROVSKOM ÚZEMÍ.
Aby sa vyhli epidémiám, mravce vyhľadávajú nakazené jedince a vyhodia ich z mraveniska a odtiahnu na špeciálny "cintorín". Niekedy je mravenisko chránené iným druhom HYPERPARAZITA, ktorý robí s parazitom cordyceps to isté, čo robí cordyceps s mravcom.
Cordyceps má viac ako 48 miliónov rokov. Svojou existenciou postavil do slepej uličky celú klasickú biológiu. AKO SA NIEČO BEZ MOZGU (huba-mycelium), NAUČILO KONTROLOVAŤ ORGANIZMY S MOZGOM

video tu:
youtube.com/watch?v=8nQlu0bXovs
Zuz S
Perfektna biologicka zbran v telach "vakcinovanych" - logicky nasleduje maximalne mozne eliminovanie kontaktu (predovsetkym v interieri) s takymito ludmi. O niektorych to vieme, o inych nie... od zaciatku, ako viem o tejto informacii, chapem, ze je to v podstate sach-mat pre spolocnost.
Roberto 55
Musim povedat, ze ludia hlupy s tym nemaju problem...