Clicks530
Libor Halik

Náhle zemřel muezín, který znesvětil křesťanskou Hagia Sofia muslimskou modlitbou

V Turecku se šíří hlasy o „prokletí“ Hagia Sofia, protože byla změněna na mešitu.
Tato „pověra“ se opírá o reálná fakta a teorii o komplotu v turecké vládě.
1. Např. Erdoganův zeť prohlásil, že hodnota tureckého šterlinku poklesla jako trest za Hagia Sofia.
2. Meluzín z Hagia Sofia zemřel náhle uvnitř baziliky na infarkt. (L: baziliku znesvětil 24.7.2020 na žádost Erdogana)

3. Tři tisíce z účastníků, kteří spěchali v pátek na modlitbu do Hagia Sofia, onemocnělo na koronavir.
Zprávu o koronaviru zveřejnil turecký lékař Sharp Ouner pro list "Cumhuriyet" a prohlásil, že nebyla aplikována žádná ochranná opatření, což způsobilo silné rozšíření nákazy.

Legendy, které se pojí k Hagia Sofia, nás uvádějí do tajemství teologie dějin a připomínají nám velkou symbolickou moc posvátných míst.

Tuto posvátnou moc symbolizují smutečním vyzvánění v řeckých chrámech od Atén přes Patrass a Krétu až k malým ostrovům v Egejském moři, kde kněží vyzvánějí malými bílými zvony a přestávky ticha vyplňují hlasy cikád. V těchto hodinách helénskou oblast zaplavila hluboká bolest, stejná, jaká se rozlila po Evropě den po osudovém 29. květnu 1453.

Eleni Glikatsi Arveler, velká byzantinistka, má pravdu: Je to druhý pád Cařihradu. Ale mýty a legendy nám také říkají, že dějiny tím nekončí.

Francesco Colafemina
Zdroj: www.lumendelumine.cz


L: Dějiny tím opravdu nekončí, protože, gloria.tv Svätý Paisios povedal: ′′Začiatok konečného osudu Turecka začne, keď oznámi, že Aghia Sophia sa zmení na mešitu. Nebudem to tu vidieť (sv. Paisij zomrel r.1994), ale vy mladí ľudia uvidíte, že sa veci začnú vyvíjať..." To na facebooku Dominik Čislák napísal.
Doplňuji pro neznalé, že Turecko v 3. světové válce jako stát zcela zanikne a už nebude obnoveno dle proroctví sv. Paisije a sv. Kosmy Etolijského. Dle nich z dnes 15 milionového tureckého Istanbulu (bývalé Konstantinopole - hlavního města bývalé řecké Byzance) za 3. světové války ŽÁDNÉ budovy nezůstanou, kromě chrámu Hagia Sofia, prakticky všichni lidé tam zahynou. Dle sv. Bernadety Lurdské po velké explozi v Persii (tj. dnešním Íránu) se z muslimů stanou křesťané. Čili plány Erdogana na obnovu muslimské říše přijdou zcela vniveč.