Clicks3.4K
pl.news
35

Jan Paweł II oddał nazistowski salut

John Cornwell, brytyjski dziennikarz i przeciwnik Piusa XII, powołał się w artykule na VanityFair.com z 31 października na watykańskiego dostojnika, według którego Jan Paweł II (+2005) zakpił z niemieckich biskupów, oddając za plecami oddalającej się delegacji nazistowski salut.

Kiedy monsignor z dezaprobatą uniósł brwi, Jan Paweł II miał powiedzieć: "uderzył mnie mocno w ramię. To boli!"

Grafika: John Paul II., © Dennis Jarvis, Halifax,, CC BY-SA, #newsKjgfanulob
wacula25wp.pl
No nie źle próbujecię poniżać i opluwać świętych w niebie jaki będzie wasz los na Sądzie Ostateczny .Wy probujecie formułować św.KAROLA WOJTYŁĘ Skąńczone cepy bez wykształcenia JAK ŚMIECIE tak poniżać taką postać
peccatoribus
Karol Wojtyła jako Papież widać nie stracił poczucia humoru, i za to też go podziwiałem. ps. od dzisiaj kiedy żona poprosi mnie o wyniesienie śmieci, w geście zgody będę podnosił rękę w "nazistowskim" pozdrowieniu, i kto mi zabroni oddawać cześć swojej ukochanej żonie tak jak mi się podoba, tylko dlatego za narodowi socjaliści niemieccy tez tak pozdrawiali swojego wodza.? Sam gest jest tylko …More
Karol Wojtyła jako Papież widać nie stracił poczucia humoru, i za to też go podziwiałem. ps. od dzisiaj kiedy żona poprosi mnie o wyniesienie śmieci, w geście zgody będę podnosił rękę w "nazistowskim" pozdrowieniu, i kto mi zabroni oddawać cześć swojej ukochanej żonie tak jak mi się podoba, tylko dlatego za narodowi socjaliści niemieccy tez tak pozdrawiali swojego wodza.? Sam gest jest tylko gestem, i nikt nie powinien komuś zabraniać tego robić, tylko dlatego ze sam ma swoje skojarzenia! Widać nagonka na św. JP. II się rozkręca!Teraz czekam na info z NJT, WP, WSJ i innych "izraelskich" mediów.
ktozjak Bog
Podzielam i podpisuje sie pod poprzednimi komentarzami.
Bog niech bedzie UWIELBIONY. Wielka laske i blogoslawienstwo okazal narodowi nad Wisla w osobie swietego Jana Pawla II.
Piotr2000
Jak bardzo szatanowi i jego slugom zalezy na zasianiu watpliwosci w swietosc Jana Pawla II...
Zli to ludzie, zli Polacy, kreatury i miernoty...
Swiety Janie Pawle II modl sie za nami, za Ojczyzna i Kosciolem Chrystusowym .

JEZUS i MARYJA
Quas Primas
Znów masz te diabelskie wizje?
Diabeł widzi wszystko w ciemnych kolorach.
Marsz do egzorcysty!!!
-----------------------------
daros 2 minuty temu
Życzę pokory i nawrócenia. Trzeba zacząć od siebie. Jak można wrzeszczeć na całe gardło: "Róbcie porządek!!!", gdy ma się u siebie totalny syf i skrajny bajzel?
Quas Primas
daros - Podasz nazwiska tych nawróconych żydów, muzułmanów i protestantów, czy wystąpisz pod kolejnym nickiem udając wielkiego obrońcę KK.?
5 more comments from Quas Primas
Quas Primas
daros Oooo? - dziś nie straszysz policją i kajdankami? 😀
Quas Primas
Nazwiska! podaj nazwiska tych nawróconych.
---------------------------------
borgan 6 minuty temu

JPII nawrócił więcej protestantów, żydów i muzułmanów, niż wszyscy poprzedni papieże razem wzięci, dlatego piekło pluje diabelskim jadem nienawiści i będzie pluć na tego papieża. Żaden papież (oprócz JPII) nie był postrzelony, bo żaden nie nadepnął diabłu na łeb w tak wielkim stopniu.
Quas Primas
Czy katolicy wiedzą KTO to był Iv Congar???
-------------------------------------------
8 grudnia 1994 roku kardynał Willebrands, specjalny wysłannik papieża i niegdysiejszy przewodniczący Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan, wręczył ojcu Congarowi w paryskim kościele św. Ludwika od Inwalidów insygnia kardynalskie. Było to konsekwencją decyzji o wyniesieniu o. Congara do tej godności, …More
Czy katolicy wiedzą KTO to był Iv Congar???
-------------------------------------------
8 grudnia 1994 roku kardynał Willebrands, specjalny wysłannik papieża i niegdysiejszy przewodniczący Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan, wręczył ojcu Congarowi w paryskim kościele św. Ludwika od Inwalidów insygnia kardynalskie. Było to konsekwencją decyzji o wyniesieniu o. Congara do tej godności, podjętej na posiedzeniu Konsystorza w dniu 20 listopada.

Kardynał Willebrands wygłosił z tej okazji przemówienie, którego fragment przedstawiamy:

“Drogi bracie Iwonie Congar, jestem szczerze wzruszony, że znajduję się tu, wysłany przez papieża, by wręczyć Ci kapelusz oraz pierścień, oznaki godności kardynalskiej. Ojciec święty chciał tym samym wyrazić Ci głęboki szacunek oraz uznanie, zarówno swe osobiste, jak i całego Kościoła. Z wielkim uznaniem spogląda on na wielkość i odwagę, jaką okazałeś w swym życiu oraz swej pracy. – Wielkość, poprzez potężną wizję, obejmującą wszystkie dziedziny teologii: myśl twoja jako jedyna – poprzez swą rozległość i głębię – mogła posłużyć za fundament teologii soboru powszechnego. – Odwagę, ponieważ teologia ta wychodzi naprzeciw przyszłości i odnowie, realizowanej poprzez sobór. Zawsze byłeś i pozostajesz jednym z największych teologów Drugiego Soboru Watykańskiego, soboru reform i odnowy, aggiomamento, odmłodzenia: dzieła delikatnego, znacznie trudniejszego, aniżeli tylko odrzucenie błędu. Lecz nigdy nie stałeś się człowiekiem, który dzieli, miast łączyć. Byłeś szanowany i podziwiany przez wszystkich, niezależnie od ich orientacji teologicznej, eklezjalnej czy zgoła politycznej. Dla tych, którzy cię słuchali i czytali, stałeś się mistrzem. Ten gest papieża jest również wyrazem radości: osobistej radości Ojca świętego, jak też radości całego Kościoła. Radość ta nie ogranicza się tylko do Kościoła katolickiego i z tego właśnie jesteśmy szczęśliwi. W tym szczególnym dniu rozpoznajemy bowiem jego ekumeniczny wymiar”.

A zatem, głosem kardynała Willebrandsa, papież Jan Paweł II w szczególny, wręcz uderzający sposób wychwala tego, który był jego “towarzyszem walki” podczas Soboru Watykańskiego II. Bo rzeczywiście, obydwaj zrobili wiele, by zatriumfowały idee ojca Congara, tak ostro ocenione swego czasu przez Piusa XII.

Ojciec Congar w swym dziele Mon Journal du Concile w szokująco szczery sposób opisuje, jak to podczas obrad Vaticanum II wszystko zmierzało ku temu, by nową teologię uczynić obowiązującym modelem nauczania Kościoła. Pierwszoplanowym jej zadaniem miało być pojednanie Kościoła ze współczesnym światem: “Rzeczywiście, w dyskusji o schemacie źródeł Boskiego Objawienia – pisze Congar – nie jest przypadkiem, iż sobór sam z siebie zezwolił mi w 1962 roku na pierwsze wielkie, publiczne wystąpienie. Był to czas, gdy kształtowało się teologiczne oblicze soboru, gdy Ojcowie określali swe pozycje, gdy kształtowały się ugrupowania i opcje. Wtedy właśnie w ławach soboru uformowała się opcja ekumeniczna, popierana przez znaczącą większość uczestników obrad. Można by powiedzieć: dlatego właśnie wszystko to się stało!”.

www.bibula.com
Quas Primas
No i mamy jak na dłoni owoce pontyfikatu JPII. On sam wcale temu nie zaprzecza, wręcz uważa to za cnotę.
----------------------------
“To Sobór pomógł mi w dokonaniu syntezy mej osobistej wiary”
(Jan Paweł II, Nie lękajcie się, Laffont 1982).
Quas Primas
JPII - duchowy syn soboru wat II.
molot
@VRS
Skoro wiecie, że głoszą herezje, to konkluzją jest, że są heretykami i poza Kościołem. Sede vacante to fakt. Nikt nie musi tego ogłaszać. Każdy może dojść do tej konkluzji. Ale większość po prostu nie chce dojść do niej. Wy czekacie na to, że ktoś ich osądzi, a Kościół uczy, że heretycy sami siebie osądzają, wyłączają z Kościoła, to się dzieje automatycznie. Żaden trybunał nie jest …More
@VRS
Skoro wiecie, że głoszą herezje, to konkluzją jest, że są heretykami i poza Kościołem. Sede vacante to fakt. Nikt nie musi tego ogłaszać. Każdy może dojść do tej konkluzji. Ale większość po prostu nie chce dojść do niej. Wy czekacie na to, że ktoś ich osądzi, a Kościół uczy, że heretycy sami siebie osądzają, wyłączają z Kościoła, to się dzieje automatycznie. Żaden trybunał nie jest potrzebny do stwierdzenia, że ktoś jest poza Kościołem.
Kościół powiedział wyraźnie kto jest w piekle (podał warunki).
fartuszniak leszek
Każdy ma prawo do własnej oceny bo otrzymał "wolną wolę" od Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
Mam odmienne zdanie.
Jan Paweł II był Papierzem i człowiekiem dobrej woli.
molot
@fartuszniak
TAK TAK TAK. Każdy katolik ma prawo i obowiązek oceniać/osądzać według miary prawa Bożego i Kościelnego. Po to te prawo nam został objawione i podane. A niby na jakiej podstawie stwierdzasz, że popełniłeś grzech, że utraciłeś łaskę uświęcającą, że musisz pójść do spowiedzi, albo że protestant, żyd czy poganin nie jest katolikiem?
Jan Paweł II był heretykiem i odstępcą, a teraz jest …More
@fartuszniak
TAK TAK TAK. Każdy katolik ma prawo i obowiązek oceniać/osądzać według miary prawa Bożego i Kościelnego. Po to te prawo nam został objawione i podane. A niby na jakiej podstawie stwierdzasz, że popełniłeś grzech, że utraciłeś łaskę uświęcającą, że musisz pójść do spowiedzi, albo że protestant, żyd czy poganin nie jest katolikiem?
Jan Paweł II był heretykiem i odstępcą, a teraz jest w piekle. Jest to nieomylne stwierdzenie, bowiem Kościół uczy właśnie tego, że heretycy i odstępcy są poza Kościołem. Kto umiera będąc poza Kościołem, nie zachowując prawdziwej Wiary katolickiej nie może się zbawić. Takie jest nauczanie Kościoła i taki osąd jest posługi Jana Pawła II.
fartuszniak leszek
Krytycy Jana Pawła II , to jest unik a nie odpowiedź.
Wystarczyło odpowiedzieć tak lub nie.
molot
@Quas Primas
"Nikt nie krytykuje JPII, tylko wskazuje błędy w jego nauczaniu, ku przestrodze."
--
To jest krytyka i osąd. To czego nie potraficie zrobić, to dokonać konkluzji.
Quas Primas
fartuszniak - My, komentujący, nie jesteśmy ani osobami publicznymi, ani papieżami, ani kapłanami, więc postawienie kropki nad naszym "i" nie ma żadnego znaczenia.
Nikt nie krytykuje JPII, tylko wskazuje błędy w jego nauczaniu, ku przestrodze.
ps. Nieznajomość katolickiej doktryny NIE JEST cnotą.
----------------------------------
fartuszniak 30 minuty temu

Krytycy Jana Pawła II , proszę jeszcz…More
fartuszniak - My, komentujący, nie jesteśmy ani osobami publicznymi, ani papieżami, ani kapłanami, więc postawienie kropki nad naszym "i" nie ma żadnego znaczenia.
Nikt nie krytykuje JPII, tylko wskazuje błędy w jego nauczaniu, ku przestrodze.
ps. Nieznajomość katolickiej doktryny NIE JEST cnotą.
----------------------------------
fartuszniak 30 minuty temu

Krytycy Jana Pawła II , proszę jeszcze odnieść się do pytania:
Czy jesteście gotowi postawić kropkę nad waszym " i " jak to zrobił "ktoś pod symbolem znaku zakazu" ?
Po co mamy tkwić w niedomówieniach ?
molot
@osdamen
"Kto to jest ten pl.news ."
--

Ja słyszałem, że to gloria.tv

Ale czy to prawda?
Proponuję zapytać się W obronie Tradycji Kościoła. Jako wiodący cenzor na glorii powinien coś o tym wiedzieć.
fartuszniak leszek
Krytycy Jana Pawła II , proszę jeszcze odnieść się do pytania:
Czy jesteście gotowi postawić kropkę nad waszym " i " jak to zrobił "ktoś pod symbolem znaku zakazu" ?
Po co mamy tkwić w niedomówieniach ?
tahamata
Oddał czy nie oddał, kogo to obchodzi? Z pewnością bohater tej informacji otrzymał już swoją nagrodę, lub jest w trakcie jej odbierania.