04:48
MASZERUJ Z CHAMEM czy też: "SPŁONIESZ JAK WIĄZKA CHRUSTU, ZDZIRO!" SDM - Maszeruj z chamem MOTTO: Gdy po nabożeństwie ksiądz Smith przechodził przez kościół, zobaczył całkiem pokaźny tłum kobiet …More
MASZERUJ Z CHAMEM czy też: "SPŁONIESZ JAK WIĄZKA CHRUSTU, ZDZIRO!"

SDM - Maszeruj z chamem

MOTTO:
Gdy po nabożeństwie ksiądz Smith przechodził przez kościół, zobaczył całkiem pokaźny tłum kobiet siedzących w kolejce na ławce przed konfesjonałem, który na czas misji przydzielono monsignore O’Duffy’emu. Była wśród nich lady Ippecacuanha, jak również jedna czy dwie lafiryndy, bo prałat, pomyłkowo zaczepiony wieczorem przez panie tej profesji, gdy wracał z wizyty u chorego, potrafił poradzić sobie z nimi naprawdę skutecznie. „Spłoniesz jak wiązka chrustu, zdziro” – miał zwyczaj ryczeć, zamiast wzorem dziekana episkopalian zdejmować kapelusz i mówić: „Nie dzisiaj, kochanie”. Nawet teraz, zanim wszedł do konfesjonału, dawał im wykład, stojąc przed nimi i wykrzykując swoje napomnienia w pióro kapelusza lady Ippecacuanhi. – Jestem zachwycony, widząc, że moje słowa odniosły tak dobry skutek, ale, proszę, darujcie sobie dyrdymały, gdy będziecie się spowiadać, bo śpieszę się do domu na obiad – mówił. – Więc od razu zaczynajcie od prawdziwych grzechów, takich jak kiedy ostatni raz się upiłyście i tak dalej, i pamiętajcie, że to na nic spowiadać się z tego, że ukradłyście sznur, jeśli zapomnicie powiedzieć o tym, iż do jego końca przywiązany był koń.
~ Bruce Marshall, CHWAŁA CÓRKI KRÓLEWSKIEJ

W obliczu piekła na ziemi polskiej, jakie zamierza zgotować nam Kaczor Donald Tusk oraz jego poplecznicy tudzież poputczicy, powstaje pytanie, czy z tymi ludźmi warto w ogóle prowadzić jakiś dialog, spotykać się w studiach telewizyjnych (jak aspirujący do miana "poważnych" politykierzy w rodzaju Krzysiunia Bosaka), rozmawiać, próbować odwoływać do woli i rozumu ludu mając za tło tych szkodników, z którymi prowadzimy kulturalną rozmowę, bo "tak wypada" (?). Może lepsza od sposobu pastora metoda monsignora O'Duffy'ego?