Anna Krátka
Prosím,podpíšte túto petíciu.

petícia TU:

citizengo.org/…sek-zlozony-przez-grupe-poslow

Ústavný tribunál bude 22. októbra 2020 posudzovať žiadosť podanú skupinou poslancov o uznanie tzv. eugenický potrat pre nesúlad s poľskou ústavou.

Z hľadiska základného zákona je problematika jasne a zreteľne prezentovaná: článok 38 ústavy hovorí o „zabezpečení právnej ochrany života každému človeku“, …More
Prosím,podpíšte túto petíciu.

petícia TU:

citizengo.org/…sek-zlozony-przez-grupe-poslow

Ústavný tribunál bude 22. októbra 2020 posudzovať žiadosť podanú skupinou poslancov o uznanie tzv. eugenický potrat pre nesúlad s poľskou ústavou.

Z hľadiska základného zákona je problematika jasne a zreteľne prezentovaná: článok 38 ústavy hovorí o „zabezpečení právnej ochrany života každému človeku“, článku 30 o „inherentnej a neodňateľnej dôstojnosti človeka“. a článok 32 o skutočnosti, že „každý má právo na rovnaké zaobchádzanie verejnými orgánmi“ a „nikto nesmie byť diskriminovaný“.

Žiadame vás, aby ste podpísali petíciu Nadácie Jeden z nás, aby sa v Poľsku staralo o každý ľudský život bez ohľadu na stupeň vývoja a stupeň zdravotného postihnutia.

V súvislosti s nadchádzajúcim zasadaním ústavného tribunálu venovaným tzv eugenický potrat, verejnosť potrebuje svedectvo nielen o ústavných, ale aj o našich osobných hodnotách.

Doterajší rozsudok ústavného súdu vydaný 28. mája 1997 o nedodržiavaní ústavy tzv. Sociálne odôvodnenie potratu uvádza:

„Hodnota ústavne chráneného právneho dobra, ktorým je ľudský život vrátane života vyvíjaného v prenatálnej fáze, sa nedá rozlíšiť. Neexistujú dostatočne presné a opodstatnené kritériá na to, aby sa takáto diferenciácia rozlišovala v závislosti od vývojovej fázy ľudského života. Od okamihu svojho vzniku sa ľudský život stáva ústavne chránenou hodnotou. To platí aj pre prenatálnu fázu. ““

Žiadame vás, aby ste podpísali petíciu, aby v dôsledku vyhlásenia eugenického potratu za neprijateľný dostali zdravotne postihnuté osoby a ich príbuzní potrebnú podporu od štátu a spoločenských organizácií (vrátane finančnej a inštitucionálnej podpory).

Nie je naším zámerom takýmto spôsobom vyvíjať akýkoľvek tlak na nezávislé súdnictvo.
johanika
Ja žiadam vyšetrovateľov vraždy Kuciaka a Kušnírovej. Prosím kompetentných, aby konečne našli skutočných vrahov a objednávateľov vraždy! Takáto vražda nemôže zostať nepotrestaná. Vražda nemôže byť len míľnikom!
Peter(skala)
ako vieš že išlo o vraždu a nie fingovanu vraždu?
🤔
Overil si DNA tých tiel ?
johanika
Peter, je mi to jedno, ale tebe nevadí, že táto vražda odštartovala prevrat (ako to požadovala pani Nicholsonová) a teraz sa zrazu nič nedeje? Kočner nie je odsúdený, tak teda nič? Nie je potrebné nájsť, resp. hľadať skutočných vrahov a objednávateľov?
Peter(skala)
...lenže ked niet obete, tak niet ani vraha, preto sa pýtam, či to máš overené.

ˇVšetky velke zmeny su častokrat v dejinách ludstva postavene na nejakej fiktivnej ale aj skutočnej obete: v 89 skutočne obete boli veriaci ale fiktivne obete boli cirkevni slobodomurari: Mikloško František: navonok to vyzeralo, že bol vo väzení pre protikomunistické idei, ale v skutočnosti to bol podvod. Havel …More
...lenže ked niet obete, tak niet ani vraha, preto sa pýtam, či to máš overené.

ˇVšetky velke zmeny su častokrat v dejinách ludstva postavene na nejakej fiktivnej ale aj skutočnej obete: v 89 skutočne obete boli veriaci ale fiktivne obete boli cirkevni slobodomurari: Mikloško František: navonok to vyzeralo, že bol vo väzení pre protikomunistické idei, ale v skutočnosti to bol podvod. Havel takisto.

Prevrat v Kyjeve bol takisto presadení na fiktivnej obete prezidenta, ktorý v sktočnosti len sa stiahol z verejnosti. Armada a civilna obrana ani poriadne sa nebranila. Len naoko to malo tak vyzerať. Skutočne obete boli znova veriaci.

... dalo by sa vela písať z historie ludstva ako velké zmeny -prevraty-revolucie navonok vyzerali ako navratenie kráľovstva Božieho do vlády a štátu, ale častokrat sa ukazalo, že sa len vymenili mocnosti tohto sveta (Drak a šelma) Obete pritom boli na strane veriacich, ale nie agnostikov, či ateistov alebo bludárov.

.. ale aj keby Kočner adsudili napr. za tie SMSky a dokonca aj toho, čo to cele zrežiroval, tak ten prevrat už nevrati - myslim pád socialistov. Nie, žeby som chcel, aby sa vratili do vlady, skôr myslím na buducnosť, lebo hrozí uradnicka vlada a tá bude ešte horšia ako Matovičova
jezofiko
Podobne ako u nás. Len tu padli dvaja. Smerácka banda s Bodorovcami.