Clicks147
POHENIX

Nie do wiary! Belgijscy i holenderscy seniorzy profilaktycznie przekonywani do śmierci w domu!

Nie do wiary! Belgijscy i holenderscy seniorzy profilaktycznie przekonywani do śmierci w domu!

fot: pixabay.com

Wiadomo już na pewno, że koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku. Na podstawie danych przekazywanych z różnych części Europy można prześledzić, jak wygląda, w czasie pandemii, opieka medyczna nad seniorami w wieku 80+.

Różnice wskazał najlepiej Frits Rosendaal, dyrektor oddziału zakaźnego szpitala w holenderskiej Lejdzie, w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem internetowym "El Confidencial": „We Włoszech potencjał OIT jest zarządzany zupełnie inaczej niż w Holandii.

Oni przyjmują osoby, których my byśmy nie zaakceptowali, bo są za stare. Seniorzy mają inną pozycję we włoskiej kulturze”. Jak więc działają lekarze w Holandii? Agencji Reuters wyjaśniał Jako Burgers, rzecznik holenderskiego stowarzyszenia lekarzy (NTTG).

Tłumaczył, że lekarze kontaktują się z osobami starszymi, jeszcze przed ich ewentualnym zakażeniem i przekonują, by w przypadku infekcji koronawirusowej nie domagali się przyjęcia do szpitala na OIT. Według nich lepszym rozwiązaniem jest śmierć wśród bliskich.

Tego typu praktyki potwierdził również Diederik Gommers, przewodniczący holenderskiego stowarzyszenia personelu OIT. Dodał, że lekarze rozmawiają nie tylko z seniorami, ale również z ich rodzinami. Wyjaśniają im na czym polega jakość życia ludzi zakażonych, przedstawiają wizję ich pobytu na OIT.

Gommers podkreślił, że dzięki tego typu działaniom, holenderskie szpitale mają „wytarczający potencjał oddziałów intensywnej terapii”. Według wspomnianych statystyk w Holandii na oddziałach intensywnej terapii przebywa ok. 3 proc ludzi 80-cio letnich, 36 proc - 70-79- latków i 32 proc. w wieku 60-69 lat.

polskaniepodlegla.pl