pl.news
23.9K

Sekret Ojca Petera Gumpela

Nazwisko Ojca Jezuity Petera Gumpela (1923-2022), słynnego historyka, który pisał o Piusie XII, było tylko pseudonimem, jak ujawnił sam Gumpel dziennikarzowi Kennethowi L. Woodwardowi (AmericaMagazine.org …More
Nazwisko Ojca Jezuity Petera Gumpela (1923-2022), słynnego historyka, który pisał o Piusie XII, było tylko pseudonimem, jak ujawnił sam Gumpel dziennikarzowi Kennethowi L. Woodwardowi (AmericaMagazine.org, 18 października).
Jego prawdziwe nazwisko to "von Hohenzollern". To szlacheckie nazwisko dynastii, która rządziła Niemcami do 1918 roku. Peter był jedynym spadkobiercą.
Jego rodzina chciała, żeby się ożenił i przedłużył linię krwi, ale on miał w planach zostać jezuitą. O radę zapytał Kardynała Pacelliego, który odrzekł mu, żeby "podążał za sercem".
Gumpel nigdy nie wyjaśnił Woowardowi, dlaczego zmienił swoje nazwisko, ale wtedy "Narodowi Socjaliści byli u władzy".
W 2013 Gumpel zdradził swojemu przyjacielowi Paulowi Badde (film poniżej) - "Pochodzę z niezwykle bogatej i wpływowej rodziny". W odniesieniu do spekulacji o tym, czy rzeczywiście nosi nazwisko von Hohenzollern, zwykł mawiać, że to kompletnie nieistotne - "Znam te plotki, nie potwierdzam ich, ale też nie zaprzeczam im".
#…More
Maczek5
to zaden Hohenzollern ale konwertyta z narodu wybranego