lv.news
6

Misu ienaidnieki “atkal iet karā”

Dižonas arhibīskapa Rolanda Minnernata, kuram ir 74 gadi, no Francijas, lēmums iznīcināt savu Romas rituāla kopienu nav tāds kā mācītājs, kurš pārvalda savu bīskapiju kā tēvs, aģentūrai Paix-Liturgique.com pastāstīja Reimonds Pjērs, kurš ir situācijas Dižonā eksperts.

Viņš sauc Minneratu par “klasisko” bīskapu, kurš ir diezgan konservatīvs ”. Pjēram tas nebija Minnerath lēmums, kurš atrodas Dižonā kopš 2004. gada un jau sen varēja nogalināt grupu. Tas, kas notika Dižonā, ir izmēģinājuma brauciens, uzskata Pjērs. Ja tas būs veiksmīgs, masu ienaidnieki kaut kur rīkosies tāpat un nogalinās romiešu ritu kopienas "viens pēc otra".

Mises ienaidnieki ir kļuvuši veci kā Minnerats, taču viņi joprojām ir atbildīgi Vatikānā un Francijā [un daudzās citās valstīs], skaidro Pjērs. Šajā kontekstā viņš piemin Francijas bīskapu atbildi uz Vatikāna anketu par Romas liturģiju, kurā viņi sūdzējās, ka vidēji tikai starp 20 un 70 cilvēki [Dižona: 300] apmeklē Vecās Rituālās mises, ka homīlijas ir sliktas un mācības tradicionālajos semināros ir „nabadzīgas”. Pjēram šī atbilde ir realitātes atteikums.

Pjērs sagaida spēcīgu pretestību Dižonā. Ticīgie jau nosoda nicinājumu, kādā viņi tiek turēti: "Galvenokārt mērķtiecīgi ir ticīgie, viņu ģimenes un visi, kuriem ir garīgas vajadzības."

Attēls: Roland Minnerath, #newsPabmveekpm