Clicks31

21.02.2020 – Protest górników pod Sejmem – godz. 12:00 – video Krzysztof Tytko

21.02.2020 – Protest górników pod Sejmem – godz. 12:00 – video Krzysztof Tytko

18 lutego 2020, 11:31

Będzie to pierwsza manifestacja rozpoczynająca cykl protestów górników w obronie polskich kopalń. Górnicy protestują przeciwko wciąż zwiększającemu się eksportowi węgla z Rosji oraz przypominają obietnice prezesa Kaczyńskiego dotyczące wspierania polskiego górnictwa.

Przyłączmy się do tej akcji. Uważamy, że rozwój polskiego przemysłu wydobywczego jest jedną z najlepszych strategii naszego rozwoju gospodarczego oraz bezpieczeństwa państwa.

1.Szanowni górnicy! Organizujemy protest w Warszawie 21 luty 2020 g. 12.00. Zaczynamy pod sejmem, idziemy do prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby nie podpisywał nowelizacji ustawy – prawo górnicze i geologiczne, które ma zadziałać wstecz. Pozwoli kanadyjskiej firmie Miedzi Cooper Corporation na przejęcie zasobów miedzi w Nowej Soli wycenianych na 250 miliardów złotych. Jak to załatwimy pomyślnie, ruszymy sprawy likwidacji polskiego górnictwa! Obronimy się! 1. Prezydent Andrzej Duda nie może podpisać nowelizacji ustawy – prawo górnicze i geologiczne, które ma zadziałać wstecz, aby kanadyjska firma Miedzi Cooper Corporation mogła przejąć zasoby miedzi w Nowej Soli wyceniane przez tą firmę na 250 miliardów złotych.
2. Powołujemy Narodowy Koncern Wydobywczy.
3. Uwłaszczenie narodu na zasobach naturalnych.
4. Finansowanie z pracowniczych planów kapitałowych

stowarzyszenierkw.org
rycerz CHRYSTUSA KRÓLA ARMII RESZTY
twitter.com/bob_gedron

twitter.com/bob_gedron

Wypowiedź Krzysztofa Tytko, byłego dyrektora Kopalni Czeczott dedykuję wszystkim zwolennikom PIS.

"Prezes Kaczyński obiecał, że przeznaczy 2,5 mld zł na tworzenie nowych miejsc pracy, okazało się, że przeznaczono 8 mld na likwidację 8 kopalń"